Jump to content
  • entries
    359
  • comments
    2,977
  • views
    109,799

Zakończenie roku - czyli koniec edukacji w gimnazjum


mistew

505 views

 Share

Wczoraj oficjalnie zakończyłem rok szkolny 2010/11 u siebie w szkole. Oficjalnie, bo nieoficjalnie to właściwie po egzaminach przychodziło się do szkoły dla kolegów. Wiecie, to zabawne, właściwie od początku założenia tego blogu (już dwa lata!) wyobrażałem sobie jak będzie wyglądał ten wpis. No cóż... to by było dzieło sfrustrowanego gimnazjalisty, który wszystkim pokazuje netowe środkowe palce. Tak to sobie wyobrażałem... dziś nie mogę się w głębi nie wzruszyć.

Tam przyjaciół kilku mam, od lat

Dla nich zawsze śpiewam, dla nich gram

No właśnie - przez te trzy lata poznałem wspaniałych ludzi. Kolegów za którymi wskoczyłbym w ogień. Oczywiście, wiele się zmieniało, niektóre znajomości utraciłem, inne - w zasadzie lepsze - zyskałem, więc jeszcze wyszedłem in plus. Oczywiście, parę rzeczy się zmieniło dzięki nim w moim życiu. Chyba największa dostrzegalna zmiana, to większa sprośność w mych wypowiedziach, ale też spory krytycyzm dotyczący dowcipów. Fantastycznie mi się ułożyły niektóre przyjaźnie. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz się spotkamy, choć przez te Fejsbóki idea spotkań w realnym świecie nie jest już tak popularna, a szkoda.

Nauczyciele... temat - rzeka. Jeden mnie szczególnie nienawidził, co było widzieć na codzień. Typowy kawał skur...la, któremu by się najchętniej zasadziło lutę. Innych lubiłem, choć niektórzy wyraźnie nie mieli większego powołania do nauki, ale co tam. Czegoś mnie w tej szkole jednak nauczyli, choć w III klasie najwięcej jakichś drobiazgów, ciekawych choć mniej istotnych.

Z ocenami... średnia 4.56. Dla niektórych jestem kujonem, dla niektórych niemal nieukiem. Ja wiem swoje - poprawiłem średnią o 0,14 w porównaniu do poprzedniego roku, a to już sukces. Nie będę mówił, że w następnym roku będę ostro zakuwał, bo takie deklaracje nic nie dają, jestem zbyt leniwy. Aha, w tym roku nie mam żadnej dwóji!

Jeśli już o przyszłości, to raczej o tej nadchodzącej - wakacje! W tym roku sporo siedzę w Wawie, choć oczywiscie parę wyjazdów sie szykuje. Tradycyjny obóz ministrancki w Zakopanem, tradycyjny wyjazd kolejowy przez całą Europę do Londynu i jedno z dwóch nowych opcji - Armenia lub Estonia połączona z Finlandią. Prócz tego w planach mam wspieranie w pierwszej kolejce Braci z Cracovii w spotkaniu z Koroną Kielce i być może mój pierwszy Polonijny wyjazd na mecz z Widzewem pod koniec sierpnia. Zobaczymy. Jeśli chodzi jeszcze o mecze, to nie zapominajmy o setce jakichś mniej istotnych spotkań w niższych ligach, na których nie sposób mnie nie będzie spotkać :P

Forever young, I want to be forever young

Do you really want to live forever, forever and ever

W zasadzie gimnazjum było naturalnym przejściem, portalem łączącym świat dzieci z tym bardziej młodzieńczym. Coś, co robiłem na początku I klasy, dziś już pewnie bym nie zrobił... Przy okazji całe gimnazjum przenika się z moją obecnością na forum CDA. Bo oto przed I klasą gimnazjum pojawiłem się w tej krainie po raz pierwszy... i już zostałem na dobre.

Koleżanka wysłała mi linka. Zawsze z kolegą kręciliśmy sobie grubą bekę z zespołu Manchester, od czasu kiedy w podstawówce nasza matematyczka była nimi zachwycona, a w teledysku wystąpił jej syn i auto. No, ale ta piosenka jest na tą chwilę wyjątkowo celna

Cóż gimnazjum odchodzi. Odchodzi do świata przeszłości, świata dzieciństwa. Świata, gdzie ludzie wciąż chodzą uśmiechnięci, a nad Warszawą ciągle świeci słońce....

? "Mistew" spółka - z tym - z ograniczeniem umysłowym 2011

 Share

9 Comments


Recommended Comments

No niestety albo stety trzeba iść dalej w tym roku dokładnie wczoraj pożegnałem się również z moją klasą ale nie zamierzam zerwać znajomości ponieważ z niektórymi znam sie już 9 lat od podstawówki. I się troszkę zżyliśmy.

Link to comment

Ja tylko nie czaje... Nigdzie nie pisze, że wymagany jest "bilans z 1 klasy" (którego ja nie mam zrobionego). Przyjmą mnie i bez tego? (mam badania, potwierdzające sprawność do nauki/pracy w zawodzie- to wystarczy?).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...