Jump to content
  • entries
    15
  • comments
    52
  • views
    5,025

Koniec z World of Warcraft


Zarowa

278 views

 Share

Zaczęło się to jakieś cztery, może pięć lat temu. Za sprawą wujka, dowiedziałem się o super grze przez internet, w której rozwijasz postać, bijesz się z potworami i graczami itd. a wszystko to osadzone w świecie fantasy. Dla mnie, miłośnika gier RPG, była to wystarczająca zachęta do kupna i (co było w tamtym czasie nie do pomyślenia) opłacania abonamentu. Wsiąknąłem na amen. Wielogodzinne przesiedzenia przed komputerem, ciągłe myślenie o następnej instancji czy przygmoceniu komuś na PvP wypełniały cały mój wolny czas ( no nie do końca cały, ale jednak większość). No-life.

Olśnienie nastąpiło wczoraj, kiedy to przemierzałem kolejne lokacje w poszukiwaniu jakiś bzdetów, aby uzbierać "super osprzęt" dla drugiej postaci, którą miałem zamiar grać. Znowu. Ponownie te same krainy, questy, mechanizmy. Wszystko to...od nowa? I nagle uświadomiłem sobie absurdalność zaistniałej sytuacji: gram od 5 lat w tą samą grę, znam ją na pamięć, niczym nowym mnie nie zaskoczy...a jednak siedzę i wykonuje kolejne, powtarzalne questy. Mówię sobie: Dość. "Trzeba z tym skończyć. Toż to przerodziło się w nałóg."

Już raz rzuciłem World of Warcraft. W kwietniu br. Wróciłem, gdyż okazało się że przypadkowo pociągnęło mi z karty dodatkowe 3 miesiące grania. I znów wpadłem w trans ciągłego grindowania. I przez ten sam powód. Znam grę na wylot i nie sprawia mi już przyjemności, a poczucie chorego obowiązku. A to już źle.

Nie powiem, fajnie się grało z początku, ale to już nie to samo. Czy kończę z WoWem? Tak. Czy kończę z grami typu MMO? Ależ nie. Ciągle czekam na Guild Wars 2 , posiadające w sobie masę świeżości, w porównaniu to staruszka Warcrafta.

A żebym nie wrócił do nałogu, wszystkich proszę o pomoc finansową. Wysyłając datki na numer konta podany w profilu, zwiększacie szanse na to że Żarówa skończy z graniem. Kiedy zbierze się wystarczająca suma pieniędzy, fundacja TVN'u przekaże mu... motorynkę :happy:

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Nigdy nie miałem "poczucia obowiązku" w grze MMO. Może dlatego tak lubię ten gatunek, bo do niczego się nie zmuszam? :P WoWa też już rzuciłem, bo po dobiciu maksymalnego levelu w Cata... Jakoś poczułem, że jednak gra nie oferuje mi nic nowego. Nie chciałem nawet zaczynać rajdowania. Teraz czekam na TOR i GW2.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...