Jump to content
  • entries
    199
  • comments
    775
  • views
    67,505

Najlepsze gry 2000 - 2010. CD2.


Spriggs

758 views

 Share

To wracamy do dalszej zabawy.

2992.jpg

Mój nie dawny zakup, i jestem nawet zadowolony. Choć pomijam tu fakt, że z gry zrobił się zwykły Hack & Slash z połączeniem elementów RPG. Zastanawiam się tylko, co tutaj robi podtytuł. "Dawn Of War" Bo ja bym inaczej nazwał.

small-mass-effect-2-ost.jpg

Idealny sequel, bez dwóch zdań. No może tylko na zmniejszenie elementów RPG narzekam, ale sama fabuła w ME2, jest wręcz genialna. Czego by tu chcieć więcej ? Może tylko tyle, żeby dali specjalną edycję z DLC wszystkimi i fanowskimi spolszczeniami do LOTSB i Arrival. ;)

80.jpg

Właściwie, Max Payne był odskocznią w shooterach typu JA, MOH itp. Tutaj przede wszystkim, mamy historię opowiedzianą jak w komiksie, co jest fajne. Do tego fabuła nie najgorsza, choć nie ukrywam. Było kilka irytujących momentów jak np. Ostatni etap gry. Na pochwałę zasługuje też genialny system bullet time ! Pamiętam jak grałem w demo, to na mapie z dema, na bullet timie zabijałem wszystkich. Cieszy mnie to, że pojawi się kolejna odsłona Maxa, choć już nie taka sama jak dwie poprzednie.

662976-simcity_3000_unlimited_thumb.jpg

Stara dosyć gra, ale za to daje mnóstwo frajdy. Przede wszystkim, budowa miasta od zera wedle własnego widzi mi się. Naprawdę jest świetne, a pamiętam też że kiedyś, politycy zrobili sobie turniej na największe miasto. Szkoda że gra podobna do Sim City 3000 czyli City Vile, nie doczekała się premiery.

407.jpg

Jedna z wielu gier, jakie mam z Extra Klasyki, jeszcze w tych starych pudełkach. Co tutaj jest fajnego ? Przede wszystkim, mamy trzy scenariusze a w jednym z nich jest Polska. Chociaż wygranie scenariusza jest bardzo trudne, gra ma trochę bugów np. Pokonać Niemcy Polakami to był wyczyn, lub bug.

2559.jpg

Mam z covera CDA tą grę, nawet fajna jest. Nic dziwnego że nie dawno wyszła druga część, która jest bardzo chwalona, przecież pierwsza też zła nie była.

g_company-of-heroes-cd-key-only-cd90c.jp

Kolejna strategia od THQ, ale tym razem w realiach drugiej wojny światowej. Też z tą grą mam miłe wspomnienia, choć nie ukrywam. Że stanowczo za krótka jest ! Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się COH Online, mogło być naprawdę ciekawe. Oby seria została wznowiona.

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Yyyyy.... To są NAJLEPSZE gry 2000-2010? Za przeproszeniem to są chyba "nawet dobre gry" które wszyły w przeciągu tych dziesięciu lat. Ja rozumiem że każdy ma swój gust, spoko, tylko że ja np. nie poleciłbym nikomu niektórych gier z Twojej listy.

Link to comment

Dokładnie. Już pominę błędy, których tutaj trochę się znajduje. Kłopot z treścią... Tekst nazwałeś "Najlepsze gry [...]" a dajesz takie

Mam z covera CDA tą grę, nawet fajna jest.

jestem nawet zadowolony

Tekst powinien nazywać się np. "Gry z ostatniej dekady w które grałem" czy coś w tym stylu.

Poza tym, masz powinieneś rozpisać się trochę więcej na temat tych gier. Popracuj nad wpisami trochę więcej niż te 20 minut które dałeś na ten tekst. Chyba że dalej chcesz tkwić wśród tych 95 % blogerów na CD-A których tekstów nikt nie czyta...

Link to comment

Two Worlds jako jedna z najlepszych gier? Hohoho... Ja sam ukończyłem ją w całości i w sumie bardzo mi się podobała, ale musiałem przymykać oko na dziesiątki bugów i nietrafionych pomysłów. Sorry, ale umieszczać taką produkcję na liście najlepszych gier tej dekady to chyba jednak chybiony pomysł.

Link to comment

Też byłem zaskoczony obecnością Two Worlds, ale to nie moja lista więc się nie czepiam. Ciężko pewnie zrobić takie growe podsumowanie dekady, mi byłoby raczej ciężko - strasznie dużo tytułów się przewinęło.

Link to comment

Bo ciężko w ogóle mówić o grach w kategoriach dobra - zła, bo odczucia są bardzo subiektywne. Lepiej mówić o tytułach, które coś zmieniły, zapoczątkowały jakiś nurt, są charakterystyczne. W tym przypadku z tej listy pasuje wyłącznie Max Payne.

Link to comment

Jak dla mnie na miano "najlepszej" zasługuje tylko Sim City 3000.

Z tego co wypisałeś grałem jeszcze w 2 wojnę światową i Two Worlds i choć były niezłe to nie można ich nazwać "najlepszymi".

Link to comment

Wiesz, tak sobie przeglądałem Twój blog, ogólnie zgodzę się z resztą, niektóre gry wcale nie pasują tu, ale brakuje mi na tej liście Etherlords II. Radzę Ci, zagraj, to najlepsza (i chyba jedyna) karcianka z elementami RPG jaką znam.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...