Jump to content
  • entries
    10
  • comments
    18
  • views
    24,118

Crysis reloaded - powtórka z roku 2009?


avocado20

185 views

 Share

Nawet najmłodsi pamiętają ostatni kryzys gospodarczy. Więcej lub mniej słyszał o nim niemal każdy, wielu dostało po tyłku przez ogólnoświatowy chaos. Czy grozi Nam powtórka z rozrywki?

Zanim dostanę reprymendy za eurosceptycyzm, proszę pomyślcie. Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej, frank szwajcarski szaleje, kredytobiorcy nie mają łatwo, a Pawlak umie tylko radzić, aby zaciskać pasa.

O sile gospodarki danego państwa świadczy siła jego waluty, a jaka jest obecnie siła franka? Ogromna! Euro zaś traci, zwłaszcza względem franka, bo po prostu Unia stała się zamkniętą strukturą, która stanowi olbrzymi system naczyń połączonych - Kryzys w Grecji odbija się we wszystkich krajach, chociaż nie wszystkie potrzebują pomocy. Po prostu cały ten system jest zbyt podatny na wszelkiego rodzaju bolączki(chociażby zatrute ogórki w Hiszpanii, a konsumenci boją się także u Nas). Czy grozi Nam powrót kryzysu? TAK! Dlaczego, skoro Grecja dostanie pomoc?

Ogromne pieniądze pompowane w gospodarkę pójdą i tak na spłacenie obecnych długów, a nie na zmianę sytemu, który je wygenerował, więc po prostu spłata zadłużenia po prostu odroczy kryzys.

A może już się zaczyna? Jeszcze nie, przynajmniej nie u Nas. Bardzo dobze nastroje oddaje sytuacja na giełdzie, która ostatnio raczej się nie załamuje, chociaż osobiście sądzę, że zegar tyka. Macie tutaj wykres najbardziej obrazowego indeksu giełdowego http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/wig20/

jak widać nic specjalnego się jeszcze nie dzieje. Ale zacznie. Ale radzę nie panikować, bo pańka jest w takich momentach najgorsza. Jestem zbyt mały i za mało wiem o świecie żeby dać Wam lepszą radę....

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...