Jump to content
  • entries
    32
  • comments
    323
  • views
    32,267

Świadomy sen


Elvis360

284 views

 Share

Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) jest to sen, w którym osoba śniąca zdaje sobie sprawę z tego, że śni.

Klarowność myślenia, wykonywanie pewnych ruchów, wpływ na zachowania innych ludzi we śnie, za sprawą uzyskania świadomości, mogą być kontrolowane.

Świadomy sen to rozrywka. Każdy z nas ma marzenia, które chce realizować. Czy nie marzyło Ci się latanie jak Supermen? Zwiedzenie kosmosu? Czy zemsta na irytującym sąsiedzie? Dzięki uzyskaniu świadomości we śnie możesz to przeżyć. W świadomym śnie nie ma granic, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Dzięki LD nie tylko można się dobrze bawić ale i także zwalczać dręczące koszmary senne.

Jeżeli goni was na przykład ten koleś w masce z pily czy tam jakiś potwór to wystarczy mu powiedzieć: "Co ty ode mnie chcesz?" lub "Idź sobie nie mam ochoty Cię oglądać".

Poniżej przedstawiamy sposoby i techniki wywoływania świadomych snów. Każdy, kto okaże się wystarczająco cierpliwy, po pewnym czasie opanuje sztukę wkradania się do krainy snów. Pośród oneironautów wiele zyskało uznanie, a za najlepsze i najbardziej znane, należy uznać:

MILD (Mnemonic Induced Lucid Dream) - Metoda polegająca na autosugestii pamiętania o tym, że się śni.

WILD (Wake Initiated Lucid Dream) - Metoda polegająca na płynnym przejściu wraz z świadomością do świata snów.

DILD (Dream Induced Lucid Dream) - Polega na zapamiętaniu charakterystycznego znaku snu, dzięki któremu łatwo będziemy mogli zorientować się, że śnimy.

WBTB (Wake Back To Bed) - Technika polegająca na przebudzeniu się po ok. 4 - 5 godzinach snu na 45 - 60 min i ponownym zaśnięciu z intencją uzyskania świadomego snu.

RT (Reality Test) - To czynność polegająca na wyrobieniu sobie nawyku kwestionowania otaczającej nasz rzeczywistości. Częste zadawanie sobie pytania "czy to jest sen?", lub sprawdzania realności otoczenia, spowoduje że podczas snu również zadamy to pytanie i będziemy mogli przejść ze zwykłego snu do snu w pełni świadomego.

Więcej informacji na:

http://mojsen.prv.pl/

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Tja, bawiłem się w to swego czasu, zapisywałem sny, wyrobiłem sobie nawyk robienia RT, ale efekt nastąpił dość późno i był zupełnie nie taki, jak oczekiwałem :(

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...