Jump to content
  • entries
    53
  • comments
    207
  • views
    24,577

Bilet w telefonie


the Mon

919 views

 Share

Od niedawna w Bydgoszczy funkcjonuje możliwość zakupu biletu na przejazd komunikacją miejską przez komórkę. System ten nazywa się SkyCash i korzystają już z niego mieszkańcy takich miast jak Wrocław, Warszawa, Olsztyn, Lublin oraz Rzeszów.

Jak ten system działa w teorii? Musimy wejść na stronę SkyCash i ściągnąć aplikację na komórkę, lub wysłać sms na numer 510 510 205. Następnie musimy się zarejestrować i już możemy kupować bilety w komórce. Stwierdzicie, iż w końcu jesteśmy w XXI wieku, wieku informatyzacji usług w rozwiniętej europie.

No cóż, może i jesteśmy w XXI wieku, ale z całą pewnością nie zaliczę naszego kraju do rozwiniętych. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie widziałem tak bezczelnej próby wyciągnięcia kasy od mieszkańców. Żeby kupić bilet należy doładować wirtualne konto. Jak to zrobić? Przelewem bankowym (brak prowizji), środkami przesłanymi przez innego użytkownika systemu (koszt - 29 groszy), doładowaniem on-line Dotpay (prowizja wynosi 1,9%), lub SMSem (3,69 brutto). Co ciekawe na plakatach zawieszonych na przystankach autobusowych jest informacja tylko o płatności SMSem. Żeby doładować konto w tym systemie o 1,5 zł należy wysłać SMS za 3,69 zł.

Ceny biletów w Bydgoszczy wynoszą 1,30 za bilet ulgowy i 2,60 za bilet normalny. Ważna informacja - cytując oficjalny serwis Bydgoszczy [link] "Potwierdzeniem zakupu jest kod, który przesyłany jest na telefon użytkownika telefonu. W przypadku kontroli kontroler odczyta kod posługując się sprawdzarką kontrolerską" (A co w przypadku gdy ekran naszego telefonu będzie porysowany?)

Wiedząc już że na telefon użytkownika telefonu przyjdzie obrazek, który skontroluje kontroler sprawdzarką kontrolerską możemy rozpatrzyć przypadek.

Przyjeżdżamy do Bydgoszczy nocą. Wylądowaliśmy na dworcu PKP. Niedaleko stoi autobus nocny. Wszystkie kioski z biletami naturalnie zamknięte. Wyjmujemy telefon i wysyłamy SMSy żeby doładować konto w systemie SkyCash. Pamiętajmy że w nocy płacimy podwójnie tzn bilet normalny 5,20 zł)

Doładowanie 1,50zł - koszt 3,69zł

Kolejne 1,50 (razem 3,00 zł) - koszt 3,69 (razem 7,38)

Kolejne 1,50 (razem 4,50 zł) - koszt 3,69 (razem 11,07)

Kolejne 1,50 (razem 6,00 zł) - koszt 3,69 (razem 14,76)

Czyli, żeby kupić bilet za 5,20 zł należy wydać 14,76 zł. Jestem pewien że taksówką będzie w tym przypadku taniej niż komunikacją miejską.

 Share

8 Comments


Recommended Comments

@JanFortepian - Tam oj Tam oj, czepiasz się :D!

Szkoda, że nie wpadałeś na to, że w nocy może zjeść Cię headcrab-zombie :trollface: !

Pułapka na studentów to jest :(.

Link to comment
Szkoda ze nie wpadles na to ze w nocnym mozna bilet kupic u kierowcy (w nocnym kierowca musi ci sprzedac bilet)

Niestety nie wszyscy kierowcy mają bilety

Link to comment

W Krakowie też mamy takiego ficzera, nawet nosiłem się z zamiarem kupienia biletu w ten sposób, jako że mam zawsze za dużo kasy na koncie ;) Teraz sprawdzę na pewno.

Link to comment
Szkoda ze nie wpadles na to ze w nocnym mozna bilet kupic u kierowcy (w nocnym kierowca musi ci sprzedac bilet)

Niestety nie wszyscy kierowcy mają bilety

To chyba zyjesz w alternetywnej wersji bydgoszczy, w bydgoskich nocnych bilety sa zawsze

Link to comment
Czy nadal nie jest tak, że w nocnych jest osobna osoba, która sprzedaje bilety? A poza tym w nocy taksówki też są droższe.

Jak jadę w niedzielę do pracy to przeważnie jestem sam z kierowcą.

Link to comment

Niedawno zauważyłem właśnie plakat to reklamujący na jednym z przystanków. Ciekawy pomysł ale chyba trochę przekombinowany, o zdzieraniu kasy nie wspominając. A kierowcy rzeczywiście powinni mieć bilety ale nie zawsze tak jest.

P.s. A wiecie że na linii 67 (a może i na innych) jeździ dobrze nam znany Bronek Komorowski ? (jako kierowca) Widział ktoś ? :laugh:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...