Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,949

Dziwny dom, normalny nowy lokator i nowa dziwna przyjaciółka ? Acony


Gavron88

1,025 views

 Share

acony%20bloh.jpg

Zalążek fabuły

Utsuki Motomi w związku z tym iż jego matka otrzymała pracę za granicą wprowadza się do budynku gdzie mieszka jego dziadek. Już od samego początku ów budynek wydaje się nienormalny, począwszy od lokatorów, a na historii budynku skończywszy. Dozorca okazuje się być duchem, w korytarzach poruszają się dziwne cienie, a pierwsza spotkana osoba (dozorca się nie ?pokazł? ? jest strasznie nieśmiały) to 23-latka wyglądająca na 13-latkę oświadczającą wszem i wobec że jest martwa...

Ale zacznijmy od początku, czyli budynku. Wybudowany został po wielkim trzęsieniu ziemi w Kanto w 1923 roku (zdarzenie historyczne). Budynek jak można wyliczyć ma już ponad 80 lat, ale daleko mu do rozpadającej się ruiny. Dziadek Mitomiego wyjaśniał iż były plany przebudowy dzielnicy, lecz tego domu ?nie sposób ruszyć?. Po części zasługa w tym ?dziwnym? lokatorom. Po wspomnianym duchu dozorcy, pierwszą osobą poznaną przez Mitomiego jest fioletowo-włosa Acony Lanchester ? dziewczynatwierdzi iż ma 23 lata, ale 10 lat wcześniej w wyniku wypadku w laboratorium przestała się starzeć, jej włosy przybrały kolor fioletu. Mieszka ona razem z ojcem. Oboje przeprowadzili się do tego domu by odszukać matkę Acony, która zaginęła przed dziesięcioma laty. Co wyniknie ze znajomości Mitomiego i Acony? Sam chciałbym to wiedzieć.

Trochę faktów

Autorką mangi jest Kei Toume. Komiks wychodzi od 2003 roku. Seria albo wydawana jest w kratkę, albo projekt został porzucony, albo sam już nie wiem. Znalezienie informacji o tej mandze graniczy z cudem (zawiodła nawet stara poczciwa Wikipedia). Sam do tej pory przeczytałem tylko pierwszy tom (bardzo mnie zaciekawił). Widziałem także okładkę tomu drugiego, ale żadnych przetłymaczonych rozdziałów. Sama autorka aktualnie zajęta jest inną serią ? Yesterday wo Utatte.

Jeśli ktoś chce zobaczyć z czym to się je, to informuję iż cały pierwszy tom został przetłumaczony na język polski przez grupę Hayate.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...