Jump to content
 • entries
  21
 • comments
  139
 • views
  37,003

Czarna skóra, ćwieki dwa- Satanista kroczy tam!


Zniszczyciel666

1,068 views

 Share

  

22 members have voted

 1. 1. Z czym najbardziej kojarzą Ci się metalowcy?

  • Skóra
   5
  • Glany
   8
  • Kostka
   0
  • 10kg ćwieków
   1
  • Szatanem
   4
  • Kot + zapałki gratis
   4

Witajcie! Standardowo na moim blogu nie będę robił nic innego, jak ponownie narzekał

Zacznijmy od tego, że jestem metalem. Skóra, plecak- kostka, te sprawy. Tylko włosy mi trochę nie pasują, ale to się wytnie. Mniejsza z tym.

Ostatnio na portalu, bodajże demotywatory.pl pojawił się na "głównej" demot, mówiący, iż nie wszyscy metale to złoo, szatan i promocja kot+ zapałki gratis. Jednak nie do wszystkich to dociera.

Jacy metalowcy są źliii... <-- poczytajcie sobie, jak o metalowcach wyraża się forum katolickie.

Nie dość, że jesteśmy myleni z EMO, to jeszcze zostajemy okładani torebkami przez Panie w Podeszłym Wieku. Ten przykład nie jest tu przytoczony ot tak. Ostatnio jadąc autobusem do szkoły, na pewnym przystanku do pojazdu weszła Pani lat ok. 65-70. Podchodzi do mnie i z tekstem "Ustąpiłbyś starszej, niewychowany satanisto ty!" Patrzę za siebie, parę miejsc wolnych jest, więc grzecznie je pani pokazuję. Odwracam się, spoglądam w okno, czy to aby już nie mój przystanek, gdy nagleee... RYYYP! Coś wiotkiego wylądowało na mojej głowie. Okazało się to być niewielką, ale ciężką jak betonowy kloc torebką. "Ty Gno*u, tak się do starszych zwracasz, brudasie jeden!?". Dalszą część historii pominę, gdyż jest tak nieprawdopodobna, iż do dziś zastanawiam się, czy zdarzenie naprawdę miało miejsce...

Do czego zmierzam? Ludzie, to, że noszę skórę, kostkę, glany, względnie pieszczochę (zwykle zostawiam ją w domu, dla bezpieczeństwa otoczenia) nie znaczy, że co niedzielę jem mielone z kota, mam wymalowany smołą pentagram na ścianie, czy postawiony ołtarzyk ku czci lucyfera. Już pisałem, parę wpisów temu, iż jestem ateistą, zapewne wielu (czysta spekulacja) metalowców też nimi jest. A ateizm oznacza nie tylko, że nie wyznaję twojego Boga. Nie wyznaję żadnego innego, ani też żadnego jego przeciwnika.

Nasza subkultura ma takie samo prawo istnieć, jak skejci, hip-hopowcy czy rasta. I ludu, odczepże się od metalowców, proszę ja was!

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Stereotypy stereotypów stereotypów.

Też jestem metalowcem ale na szczęście mieścina w której mieszkam jest tolerancyjna jeśli chodzi o subkultury, ba, kupa ludzi która chodziła do mojego byłego liceum to Goci, Metale, Emo i wszyscy ze sobą spokojnie koegzystowali (no... może w mniejszym stopniu jeśli chodzi o emo...). Jedyny problem był -oczywiście- z dresami i "kibolami" ale takim to nie wytłumaczysz.

Najgorsze jest to że ciemny lud ma na za jakichś orangutanów zjadających koty i napadających na bezbronne babcie (skąd się wzięło to drugie btw.?), ale do tego się już przyzwyczaiłem...

Link to comment

Ano zwykłe stereotypy.

Ja mam akurat w d... użym poważaniu image i nie wyglądam na metalowca choć słucham takiej muzyki.

A o dresach czy tam hip-hopowcach to nawet się nie wypowiadam, bo żal klawiatury, chociaż muszę przyznać że wyjątki oczywiście się zdarzają. Ale co tu pisać o ludziach, którzy są mądrzy tylko jak są w "stadzie" i wtedy zaczepiają wszystkich a osobno to srają w te swoje przywielkawe portasy z i tak już obniżonym krokiem.

A metalowcy to bardzo fajni ludzie. Najbardziej pogodni ludzie, jakich znam, słuchają zazwyczaj metalu i są bardzo miłymi i życzliwymi ludźmi. Żebyśmy takich "szatanistów" tylko mieli, to świat byłby lepszy.

W ankiecie zaznaczyłem skórę (siła stereotypu jednak działa) ale sam nigdy nie nosiłem żadnego z wymienionych tam dodatków. A koty uwielbiam bo są milusie :P

Link to comment

Niestety pewne stereotypy utkwiły na długo zwłaszcza u wiekowych osób i tego raczej już się nie zmieni. Portalami katolickimi też bym się nie przejmował, przecież to działa w obie strony- portale metalowe przecież też nie wychwalają Boga i chrześcijaństwa, bo przecież nie po to zostały założone, poza tym pierwotnie muzyka metalowa nie służyła ewangelizacji , a wręcz odwrotnie - zajmowała się mroczną stroną. Tak już to zostało w wyobrażeniach niektórych "nie-metali" i tak chcą to widzieć, pomimo ,że od tamtego czasu zaszły ogromne zmiany w metalu.

Nie ma się czym przejmować, bo czy opinia tej babinki, userów tamtego katolickiego forum czy innego przeciwnika metalu jest aż tak ważna dla Ciebie? Przecież nie przestaniesz słuchać metalu bo komuś się to nie podoba.

Na odchodne trzeba było babci powiedzieć ,że nawiedzisz ją w nocy pod postacią szatana :tongue:

PS: Rzeczywiście w ankiecie zabrakło najważniejszego punktu "muzyka" - tylko z nią kojarzą mi się metalowcy.

Link to comment

@Slavkovic: hiphopowcy =/= dresiarze.

Zaznaczyłem Szatana. Nie mam nic do samej muzyki, ale jak widzę takiego typa ubranego całego na czarno, z długimi czarnymi włosami i kozią bródką, nic innego mi nie przychodzi do głowy.

A ta babcia to jakiś specjalny przypadek. Osobiście spotkałem się nieraz z irytującymi staruchami, ale nigdy aż tak. Ciekawe, czy jakbys zaczął grobowym głosem mówić coś po łacinie, to by uciekła :P

Link to comment

Ja też jestem ateistom. Fajne jest jak dla mnie w sataniźmie to śluby (ile nie była by to moja żona) .A ten link "Jacy metalowcy są źliii...'' to mówi mi że Punisher to ''metalowiec". :diabelek:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...