Jump to content
  • entries
    21
  • comments
    102
  • views
    10,409

Most Cycków


EsseaZireael

537 views

 Share

Na Ponte delle Tette - początekJest piękna, sierpniowa noc. Właśnie wybija trzecia. Siedzimy z bratem na balkonie. Od dłuższej chwili milczymy. Jesteśmy zasłuchani w specyficzną ciszę małej, podwrocławskiej wioski. Niezbyt głuchą ? wypełnioną nieustającą symfonią dźwięków: rechotaniem żab, cykaniem koników polnych i szumem wiatru, który łagodnie kołysze trzciny, przynosząc ulgę po upalnym dniu. Niebo jest bezchmurne, możemy swobodnie obserwować gwiazdy, snując plany o podróżach. Godzinę później w domu rozbłyska światło. Rodzice zarządzają odjazd. Wsiadamy do samochodu. Zaczyna się nowy, krótki rozdział. Ma być kontynuacją tego, który w naszej księdze życia zaczyna się wiele stron wcześniej i nosi tytuł "Włochy"...Po dwóch dniach drogi i podziwiania krajobrazu, składającego się z lasów, skał i wyrywkowych widoków morza, docieramy do południowo-zachodniego wybrzeża. Włochy witają nas gorąco. To słowo idealnie opisuje tropikalne powietrze ? parne, lepkie i bardzo gęste, otaczające ofiarę z każdej strony.

Mieszkamy w małym hotelu, położonym gdzieś nad Zatoką Neapolitańską. Przez wielkie drzwi wychodzimy na czystą, szeroką plażę i spacerujemy z właścicielami po złocistym piasku, brodząc po kolana w ciepłej, ale dającej ochłodę wodzie. Potem jemy pyszny obiad. Włoska kuchnia jest rewelacyjna. Ujmuje prostotą i wyrafinowanym smakiem ? każde danie jest tak doprawione, że podniebienie prosi o więcej. Z racji tego, że znajdujemy się stosunkowo niedaleko od Neapolu zajadamy się tradycyjną pizzą. Po pysznym posiłku chcemy zabrać wszystkie rzeczy z samochodu. I tu czeka nas pierwsza przygoda przyprawiająca o palpitacje serca...Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy będąc za granicą, wyciągacie wszystko z bagażnika ukochanych czterech kółek. Jesteście szczęśliwi, że macie już za sobą przenoszenie sterty ubrań i innych podróżnych niezbędników. Wasza radość jest nieskończona, i wtedy właśnie, w tym momencie błogiej euforii, orientujecie się, że samochód jest zamknięty, a bagażnik, w którym jeszcze chwilę temu leżały kluczyki, właśnie zatrzaskuje się z hukiem. W tym momencie każdy marzy, by znaleźć umiłowany serwis, gdzie wszyscy rozumieją płynną, szeleszczącą polszczyznę klienta, który wyrzuca słowa z prędkością przekraczającą wyobrażenie o szybkim mówieniu. Jedyną przeszkodą jest, bagatela, 1600 kilometrów, które trzeba by jakoś pokonać, aby uśmiech powrócił na twarz.W tym momencie przychodzą na ratunek tubylcy. Włosi są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków. szyscy chętnie pomagają strapionym turystom ? zwłaszcza jeśli w tę grupę wliczają się dwie kobiety (całkiem niebrzydkie!) z bezradnym uśmiechem. Wtedy słowo "pomoc" nabiera znaczenia. Po kilku nieudanych próbach przychodzi sąsiad naszych gospodarzy i wspólnym wysiłkiem w końcu udaje się otworzyć samochód, na którym nie pozostają żadne ślady włamania.


Essea Zireael

P.S. 1 Ciekawa byłam, ile osób zajrzy tu, spoglądając jedynie na tytuł :laugh:
Essea Zireael
P.S. 2 To początek, do mostu udamy się następnym razem. Zainteresowani? :wub: Essea Zireael
P.S. 3 do posłuchania:

 Share

8 Comments


Recommended Comments

Wchodząc w ten blog spodziewałem się pewnej tematycznej galerii zdjęć, nie tekstu. Gdy ochłonę przeczytam. Ave!

A bo widzisz MAGnet, problem w tym, że wtedy cierpiałam na brak jakiegokolwiek utrwalacza obrazu. Mam zdjęcia z analoga, starego jak świat, ale nie mam jak zeskanować. Może kiedyś.. ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...