Jump to content
  • entries
    359
  • comments
    2,977
  • views
    109,799

Rozmyślania ogólne... - czyli o wszystkim i o niczym


mistew

234 views

 Share

Witajcie! Jakoś tak się złożyło, że znowu w środku tygodnia czas na pitolenie o wszystkim i o niczym. A działo się przez ostatnie dwa tygodnie, oj działo.

Od zeszłego piątku do w zasadzie dziś do godziny 7 rano byłem na wycieczce do Lasu Smołdzińskiego. Miejsce jak każde inne nad Morzem Bałtyckim w tamtych okolicach. Dość podmokłe tereny, plaża, wydmy, senne miejscowości... Niby nic, a w rzeczywistości coś pięknego. Pozwala odpocząć i jednocześnie na te kilka dni oderwać się od rzeczywistości... Zero wiadomości ze świata, tyle co przeczytałem na pierwszej stronie "Faktu" w sklepie i wynik meczu Polska - Argentyna... i człowiekowi naprawdę żyje się lepiej.

***

Ale jednocześnie ten cały Las Smołdziński śmierdział poniemieckością. Może trochę przesadzam, ale gdy na znaku pojawia się swastyka i napis "j... żydów", a później podobnej treści na przystanku. W sklepiku przy ośrodku też znalazłem perełkę - autentyczną antysemicką gazetę o podtytule "Dziwny jest ten świat". Dowiedziałem się, że dotychczas żyłem w błogiej nieświadomości - Benedykt XVI działa na usługach Żydów podobnie jak cały kościół, także i Polską sterują nie kto inni tylko mali pejsaci z haczykowatymi noskami. Była też ciekawostka - "wszyscy jesteśmy kibolami w walce z żydostwem Polski" i zdjęcie ze znaną już oprawą "Szechter przeproś za ojca i brata".

***

Oczywiście nie jestem antysemitą. Miałem okazję poznać kilku Żydów i wiadomo - jak w każdym społeczeństwie. Niektórzy mniej, inni bardziej sympatyczni. Powiedzmy sobie szczerze - wielu Żydów zawaliło sprawę jako obywatele przed czy powojennej RP. Za dużo ich pałętało się w komunistycznych partiach, w UB też ich było sporo. Myślę że znane są wam sprawy z takich miejscowości jak Koniuchy, Ejszyszki, Naliboki... Nie podoba mi się poltyka dzisiejszego Izraela... Nie jestem wobec nich jednak wrogi. Jestem tylko lekko nieufny - za dużo książek historycznych i machinacji było. Ale i my nie byliśmy wobec nich lepsi... Teraz jesteśmy spokojni wobec siebie i niech tak pozostanie. Bo bycie antysemitą to wstyd.

***

W tak zwanym międzyczasie pojawiła się nowa bakteria niebezpieczna dla organizmu. Wiadomo - poważna sprawa, raczej nie chcielibyśmy się czymś takim zarazić. Czy jednak media muszą od razu odwalać taką panikę? Oskarżać jakieś mroczne ogórki spoza Polski, co w końcu okazało się nie trafionym pomysłem... Teraz tylko czekać na co roczną panikę dotyczącą kleszczy - co nie znaczy bynajmniej że bagatelizuję ten problem.

***

Znów złapałem fazę na piosenki Stanisława Grzesiuka, także w nowszej aranżacji Szwagierkolaski. Chyba moją ulubioną piosenką jest "Apaszem Stasiek był", coś pięknego:

***

Będąc jeszcze w klimatach śmiesznawych zacząłem słuchać piosenki którą śpiewa nie kto inny tylko sam Stachursky

Sama piosenka to okropny crap, ale w necie znalazłem dwie genialne interpretacje:

KLIK!

HYC!

***

Karuzela transferowa się nam powoli rozpoczyna, jak dziś udało mi się dowiedzieć ku mojemu zdziwieniu Polonia sprowadziła Marcina Baszczyńskiego :O Niestety jeśli prawy obrońca to wolałbym kogoś młodszego, bo teraz mamy dwóch dobrych doświadczonych PO - Baszcza i Radka Mynara. Zobaczymy... O Boninie na razie nie chcę się wypowiadać, zobaczymy czy mu wyjdzie sezon. Ten trzeci - Todorovski to chyba jeszcze z czasów tego Bosa, więc nie warto go wliczać.

***

Polska wygrała z Argentyną i bardzo fajnie. Deprecjonujemy zwycięstwo, ale życzę naszym zawodnikom takiej kariery jaką ma choćby Insua czy Zabaleta. Może i wygrali na fuksie... ale czy na EURO nie przyda nam się fuks?

***

Czas na ostatnie poprawki ocen, chyba będzie średnia podobna do tej z poprzedniego roku, czyli sukces!

***

Czas na suchar. A może nawet i drewno czy cegłę:

-Dlaczego Jezus nie może grać w koszykówkę?

-Bo ma dziurawe ręce.

? "Mistew" spółka - z tym - z ograniczeniem umysłowym 2011

 Share

7 Comments


Recommended Comments

"? "Mistew" spółka - z tym - z ograniczeniem umysłowym 2011" - pff. :P

Jaki człowiek, taki naród? Niekoniecznie, co bardzo dobrze (choć krótko) opisałeś. "bycie antysemitą to wstyd", dodaj jeszcze: "bycie rasistą to też wstyd" i już Cię lubię. ;)

Swoją drogą, faktycznie, nie ma to jak przejście się do jakiegoś lasu, by odpocząć od tego wszystkiego co dzieje się wokół... Skupiasz się nadal na tym, co Cię otacza, jednak ignorując całą zasraną politykę. Czy nie czujesz się wtedy lepiej? (Pytanie retoryczne.)

Link to comment

Ten suchar nadaję się tylko jako podpałka do grilla, ze suchymi kiełbasami.

Oczywiście, że jestem antysemitą. Miałem okazję poznać kilku Żydów i wiadomo -sami złodzieje. Niektórzy mniej, inni bardziej pejsowaci. Powiedzmy sobie szczerze - wszyscy żydzi zawalili sprawę jako obywatele przed czy powojennej RP. Pałętali się w komunistycznych partiach, w UB też ich było sporo. Myślę że znane są wam sprawy z takich miejscowości jak Koniuchy, Ejszyszki, Naliboki... Nie podoba mi się poltyka dzisiejszego Izraela... jestem wobec nich jak najbardziej wrogi. Jestem wobec nich nieufny, każdy żyd to krętacz i podły szczur, chcący się wzbogacić na naszych ziemiach. Zawsze byliśmy od nich lepsi. Bycie żydem to wstyd.
:trollface:
Link to comment

@Cz0rny - Oczywiście rasistą też nie jestem. Śniadzi, żółci, czarni, beżowi, czerwoni nie śnią mi się po nocach, choć jak przypomnę sobie chociaż np. Simona Mola i jego wyczyny, to zmuszam się żeby zapomnieć o jego kolorze skóry. Jestem raczej zwolennikiem hmm... nie wiem jak to nazwać. Segregacjonizm brzmi zbyt groźnie. Ot, chodzi o to że każdy naród powinien mieszkać u siebie i pilnować porządku w swoim kraju, a społeczeństwo multikulturowe to bajka wyssana z palca. W szlacheckiej Polsce mniejszości spajała kultura szlachty, która inspirowała i opromieniowała. W USA ton nadaje kultura WASP-ów, w którą imigranci chcą się wpasować. A we Francji? Kultura obumiera, mniejszość arabska woli zachować swoją. I co? I możemy obserwować palone samochody.

@lukaszsa - proszę bardzo, na takie żarciki co jakiś czas można liczyć u mnie :P

@Zircio - I mówi to człowiek, który jest kibicem klubu uważanego przez niektórych za Żydowski :O Przy okazji zapomniałem wcześniej dodać, że imiona Żydowskie są piękne, a ja sam kochałem, choć może w niezbyt odwzajemniony sposób dziewczynę, w której płynie dość sporo Żydowskiej krwi.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...