Jump to content

Ciemny blog

  • entries
    18
  • comments
    203
  • views
    14,983

Ahoj Kamraci czyli Piraci z Karaibów 4.


Riddl3r

425 views

 Share

Na ten film szykowałem się już od dawna. Bardzo lubię tę serię, więc nie dziwota :). W tym filmie główną rolę gra oczywiście Johnny Depp, który jest znanym i lubianym aktorem, grającym główną rolę w każdej części tego filmu. Niestety-Zabrakło mi Keiry Knightley, która była główną kobiecą rolą w tychże filmach. Teraz główną kobietą jest Penélope Cruz, znana aktorka. W tej części niestety nie ma też Orlando Blooma, a szkoda, jako kapitan statku "Latający Holender" mógłby nieźle zamieszać. Lecz zważając na to , iż większość akcji tego filmu dzieje się na lądzie było by to trudne albowiem kapitan Holendra tylko raz na dziesięć lat, może zejść na ląd. Wracając do samego filmu. Jack Sparrow(Johnny Depp) pirat, uznawany za kapitana, pod wpływem pewnych zdarzeń musi pomagać Angelice(Penélope Cruz), córce pirata Czarnobrodego(Ian McShane), dotrzeć do"Źródła Młodości". Miejsce to pozwala

na dodanie sobie lat życia odbierając je innej osobie, lecz do tego potrzebne są kielichy- jeden z samą wodą a drugi z wodą i łzą syreny

(<--Sorki za spoiler ale zdradza trochę wątku)

Ogółem o filmie- krajobrazy to ta rzecz, która najbardziej rzuca się w oczy. Piękno Dżungli, to coś czego nie da się wyrazić słowami. Mnie osobiście urzekła także ścieżka dźwiękowa. Klimatyczne utwory potrafią zauroczyć, nadając filmowi fajny klimat taki, żę nawet dzieciaki jedzące popcorn i pijące colę tak jak świnki-delikatnie ujmując, zachowywały się cicho :). Film przypadł mi do gustu oceniam go na 9 w skali blogera :). -1 pkt, dostał za to, że nie do końca rozumiałem ideę 3d w tym filmie. Mimo wszystko naprawdę gorąco polecam i zapraszam do oglądania!

Riddl3r Pozdrawia!

potc4_wallpaper_01.jpg

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Idea we wszystkich filmach, które są obecnie w 3D jest jedna- film ładniej wygląda, postacie są bardziej wyraziste, niż tło (Byłem na Piratach "4", ale to tylko moje odczucie, co do stosowania tego 3D).

Link to comment

Mi się tak dziwnie wydawało, że ta część jest... najciemniejsza. Większość akcji filmu dzieje się w mroku, co podziałało na mnie trochę... usypiająco. Mimo to moim zdaniem film jest niezły, a już na pewno lepszy od części trzeciej, i jak najbardziej zasługuje na mocne 7/10.

Link to comment

Kapitan Holendra może zejść na ląd raz na 10 lat, taka nieścisłość.

Ja tam nie widzę w tej części Willa, cieszę się, że go zabrakło. Jack został zagrany fenomenalnie, jak zawsze (tylko chyba jego włosy ciut jaśniejsze się zrobiły), podobnie "postać, którą grała Pani Cruz", tak samo Czarnobrody ze swoim mieczem. No i Barbossa, który na początku wywołał moją niechęć całkowitą zmianą wyglądu (byłam pewna, że to już nie Barbossa), ale z czasem okazał się tak samo ciekawą postacią. :)

Moim zdaniem, jak najbardziej zasługuje na 9.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...