Jump to content

Chomikowo

  • entries
    27
  • comments
    152
  • views
    21,868

Pedofillia w Kościele Katolickim


gerbilos

433 views

 Share

Witam. Dzisiaj też krótko (nawet początkowo nie chciałem to dodać jako komentarz, ale...), tym razem o pedofilli w Kościele Katolickim. Do napisania wpisu zainspirowały mnie dwaj użytkownicy: kmieciu i KOzel66, którym bardzo dziękuję. Teraz tekst właściwy:

Zjawiska pedofilli nie muszę chyba wyjaśniać, tak samo jej częstotliwości oraz występowania w KK. Przed chwilą obejrzałem filmik podrzucony przez drugiego z w/w userów, który pozwolę sobie tu przedstawić:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Sami Widzicie jak jest. Tak jak już pisałem w komentarzach, KK rozwija się i próbuje powstrzymać ten proceder. Tyko w moim mniemaniu ich działanie jest zwyczajnie nieskuteczne. Dlaczego? Dlatego, że chorobę taką, jak ta, trzeba zwalczać od korzeni. "Kuracje", czy nawet procesy kończące się uwięźeniem nie są raczej skuteczne. O Kościelnym leczeniu nie mam zamiaru mówić, ponieważ jest to po prostu mit. Nawet mało rozgarnięty księżulo nauczy się zgrywać w pełni zresocjalizowanego, dobrego katolika. Problem tkwi w tym, co się dzieje potem... Co do więzienia: oczywiście, przez te paręnaście lat odsiadki nasi miluślińscy raczej nikogo nie zaatakują (aczkolwiek z satysfakcją mogę powiedzieć, że być może tam strony się odwrócą :) ). Tylko znowu: co się stanie po wyjściu?

Ktoś się może zapytać: więc co robić? Według mnie przyczyną pedofilii U WIĘKSZOŚCI KSIĘŻY (oczywiście nie wszystkich, dodatkowo nie dotyczy to także ludzi świeckich) jest narastające napięcie seksualne. Podejrzewam, że de facto mało jest duchownych, którzy naprawdę zachowują 100% czystość. Nie mówię tu od razu o kontaktach seksualnych, ale o takiej np. masturbacji. Reszta chce więcej, a z powodu celibatu nie może iść do łóżka z dorosłymi (nie mówię tu o sumieniu, po prostu nie sądzę, by wiele kobiet marzyło o roli kochanicy księdza). Więc taki "duszpasterz" uderza w osobiki najsłabsze, czyt. dzieci. W filmiku był fragment o "procedurze łowów" pedofila. Najlepiej dziecko potrzebujące ojca, biedne, itp. Dodatkowo faktem jest, że dziecko można łatwo "urobić", tzn. wmówić mu, że wszystko jest ok, a ono same ma siedzieć cicho. Sipmle!

Pewnie czytając do tego momentu odkryliście już mój "złoty środek". Proste: znieść celibat. Napięcie seksualne powinno zejść (nie mówię, że od razu zniknie pedofilia wśród kleru, choć podejrzewam, że jej procent by się znacząco zmniejszył), problem powinien zostać rozwiązany.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Bez celibatu nie dostanie KK kasy wymarzonej ah coś przypomniałem ...... kiedyś w średniowieczu klerycy żyli po świecku bez celibatu za zgodą papy ale pojawił inny papa postanowił stworzyć celibat i inne głupie duperele by nie straci wpływów .

Link to comment

Też słyszałem opinię, że zniesienie celibatu miałoby zmiejszyć zaufanie wiernych. Tylko po pierwsze G prawda (chyba tylko moherom by to przeszkadzało), a po drugie zau... CO? KK jest prawie na dnie, póki co nadal jest największą religią na świecie, aczkolwiek pełno jest ludzi, którzy są de facto agnostykami, a po prostu nie chce im się oficjalnie wystąpić.

Link to comment

Hehe, teraz to już zupełnie odleciałeś. Trochę te tematy znam i stwierdzam autorytatywnie ;): pedofilia nie ma nic wspólnego z celibatem. To zaburzenie seksualne, normalny człowiek przecież nie rzuci się na dzieci tylko dlatego, że jest wyposzczony. Po prostu w pewnych zawodach czy środowiskach, występuje nadreprezentacja tego typu osób. Wszędzie tam gdzie jest łatwy dostęp do dzieci i gdzie ma się nad nimi władzę np. szkoła, domy dziecka, poprawczaki, pedofilów jest więcej. BTW nawet nie zdajesz sobie sprawy jak kobiety lecą na księży, jakby moim celem życiowym było mieć jak najwięcej babek, to na pewno nim bym został. xD

Link to comment
Według mnie przyczyną pedofilii U WIĘKSZOŚCI KSIĘŻY (oczywiście nie wszystkich, dodatkowo nie dotyczy to także ludzi świeckich) jest narastające napięcie seksualne.

To ja radzę coś poczytać o pedofilii zanim wyjdziesz na ulicę z taką mądrością...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...