Jump to content

Moje Fado

  • entries
    348
  • comments
    1,407
  • views
    468,996

Przemyślenia targowe


bielik42

266 views

 Share

Kontynuując poprzedni wpis - może i trailer nowego Tomb Raidera jest powalający, ale nawet on nie jest w stanie mnie przekonać do zainteresowania się tym tytułem.

Przyznam się szczerze - nigdy nie ukończyłem żadnej części przygód Lary Croft. Wiem, wiem, wstyd i hańba itd. ale jakoś nigdy ta seria mnie nie pociągała. Nie zaprzeczę, pierwszy Tomb Raider miał istotny wpływ na kształtujący się wówczas rynek gier. Pomijając także niewątpliwie niesamowity fakt, jakim jest popularność Lary Croft, możemy uznać, że cała seria opierała się właściwie na jednym schemacie. Grałem w dwójkę, demo Anniversary i pełniaka "Legendy" z CDA (nie ukończyłem) i wszystkie te części wydały mi się podobne. Podejrzewam, że ta, jakże brutalna zmiana koncepcji serii była, bądź co bądź, konieczna. Skakanie po grobowcach może się w końcu znudzić, czyż nie?

Filmy oparte na przygodach naszej kochanej Lary również nie były zbyt wybitne, mimo zaangażowania samej Angeliny Jolie jako głównej bohaterki. Nie można za to się sprzeczać co do roli, jaką odegrała Lara Croft w światowej popkulturze, a jest to bardzo ważna rola. Dzięki niej zaczęło się mówić głośno o grach komputerowych, na czym zyskały wszystkie studia tworzące owe gry. Zabawa na komputerze przestała być "dziwactwem" praktykowanym przez pryszczatych nastolatków siedzących w zaciemnionych pokojach. Nie, wtedy Lara pojawiała się na okładkach światowych magazynów, była sławna i szczęśliwa. Niestety potem seria podupadła i dopiero "Legenda" przywróciła tej postaci dawny blask.

Decyzja aby zrobić z Lary prawdziwą dziewczynę, cierpiącą od każdego upadku, taplającą się w błocie, ogólnie kruchą osobę była więc trochę ryzykowna. Nie wiem czy tylko mnie będzie raczej "bolał" widok cierpiącej dziewczyny. Choć może będzie to niejaka motywacja do ostrożnej gry, gdyż chyba nikt nie chce widzieć jak prowadzona przez niego postać cierpi z jego winy.

Tak więc nie wiem czy nowe przygody Lary Croft przypadną wszystkim do gustu, ba mogą nawet spowodować poważne kontrowersje medialne (wirtualne znęcanie się było nawet w Simsach).

Tak czy inaczej mam nadzieję, że nowa część TR będzie na tyle dobrą grą, że ukończę ją jako pierwszą z tej całej serii :happy:

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...