Jump to content
  • entries
    10
  • comments
    18
  • views
    24,118

Gry komputerowe jako studia?


avocado20

919 views

 Share

Świat staje na głowie, jeśli Twoje dziecko gra w gry komputerowe, to wiedz, że dzieje się źle...

No dobra, dosyć tego nieprofesjonalnego bełkotu - jesteśmy świadkami dość sporych zmian na polskim rynku pracy - nareście niektóre uczelnie zrozumiały, że produkując studentów marketingu i zarządzania, czy innych przereklamowanych kierunków, produkuje się bezrobotnych. Cieszy więc, że niektórzy poszli po rozum do głowy i wprowadzili nieco innowacyjności do polskiej edukacji - studiowanie kierunków okołoinformatycznych jest trudne, ale co tu dużo mówić - mgr z odpowiednimi umiejętnościami staje się panem swojego pracodawcy - taki mamy deficyt informatyków w polsce. Więc być może warto podjąć studia, zamiast szukać pracy u cioci i wujków po prawie, czy innych profesjach, w których osobników mgr jest dużo?

Co prawda nie należy ulegać modzie, bo się reklamuje politechniki w telewizji, a Wiesiek z tabloida twierdzi, że po studiowaniu gier komputerowych będzie się tworzyć gry za krocie. Medialny szum, ale uważam, że tym razem jest w nim bardzo dużo racji. Rynek gier, ale i innych technologii się bardzo szybko rozrasta i nawet jeśli nie urośnie pod ciężarem własnych ambicji - magistrowie z tymi tytułami będą się mogli łatwo przekwalifikowac na inne zawody i dalej zarabiać - wiem, dramatyzuje - informatyka to po prostu biznes wieku i zanim sie my umrzemy, będziemy mieć ogromne możlwoście w tej branży.

Nie sugerujcie się moją opinią, ale polecam te kierunki - 5.5 tysiąca na rękę średnio i 4 na dzień dobry po studiach w programowaniu mówi po prostu samo za siebie

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Skąd pewność, że zaraz po studiach dostaniesz pracę, za którą będą wypłacać Ci około cztery tysiące złotych na rękę? Media... Ja tam bym im nie ufał. Ludzie wyjeżdżają z kraju, w tym również informatycy, między innymi dlatego że NIE mogą znaleźć pracy! Owszem, dumnie to brzmi np. w tv, gdzie pokazują przeciętnego Kowalskiego, który zaraz po odbyciu nauki trafia do pracy swoich marzeń i udaje mu się zaprogramować coś, co wyznacza nowe trendy w danej dziedzinie... Ale tak realnie patrząc: ilu z takich "przeciętnych Kowalskich" NAPRAWDĘ zdziała coś, co wybije go na wyżyny? Jeden z nich? Dwóch, góra? Tak a propo programowania... Moim zdaniem KAŻDY, choć trochę obeznany z komputerami, umiałby coś zaprogramować (weźmy mnie jako przykład z życia wzięty). Lecz NIE każdy potrafiłby zaprogramować to tak, by miało jak najmniej błędów w kodzie oraz / lub wywyższało się ponad inne aplikacje. Chyba wiecie do czego zmierzam...

"mgr z odpowiednimi umiejętnościami staje się panem swojego pracodawcy"

Jakiś przykład prosto z życia (w Polsce, bo o tym kraju obecnie mowa) ? Nie? Nie mam więcej pytań. Ino jedno uzasadnienie: pracodawca, gdy wyczuje że ktoś mu zagraża, już sam odpowiednio postara się zadbać o "umiejętności" Pana "po magisterce"... Niestety, ale w takim oto kraju przyszło nam żyć. Choć oczywiście wyjątki od reguły mogą się zdarzyć. To tylko i wyłącznie moje zdanie a propo wpisu, zatem proszę nie bluzgać. :icon_rolleyes:

Ogólnie - chyba nigdzie się aż tak nie rozpisałem, zamieszczając komentarz. :P

Link to comment

Ja studiuje zarządzanie i inżynierie produkcji na wydziale informatycznym, i uwierz mi takich ludzi brakuje w Polsce. Tak jak mówisz informatyka i wraz z nią technologia się rozwija z dnia na dzień i ktoś to music tworzyć, nadzorować. Każda poważna firma potrzebuje managerów którzy dopilnują aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Co do kierunków związanych z grami to nie wiem co myśleć.

Link to comment
Musisz mieć gdzieś jakieś super tajne wtyki, szczególnie w dziedzinie statystyk.

Wiem co masz na myśli - 90 procent polaków pewnie marzy o średniej krajowej, ale mimo wszystko opieram się na takich statystykach, bo skoro statystyki kłamią, to może chociaż wszystkie po równo i koniec końców można chociaż ziarno prawdy z tego wywnioskować:)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...