Jump to content
  • entries
    2
  • comments
    6
  • views
    1,199

O noobach, feederach i trollach słów kilka.


kendi

272 views

 Share

ALERT: Piszę tu na przykładzie LoL'a. Niewtajemniczeni (są tacy?) mogą czegoś nie ogarnąć.

Ostatnio nie da się nie zauważyć League of Legends. Trąbią wszędzie: w telewizji, w internecie, prasie branżowej. Niby fajnie, bo potencjalnych ofiar przybywa, ale kurczę: czy naprawdę każdy nadaje się na Lolowicza? Dawno temu, gdy sam zaczynałem grę, było naprawdę ciężko. Sami przeklęci prosi (mój mały neologizm od "pro" :)), via głupia Ashe która sama składała całą wrogą piątkę. Ooo, tak, taka gra wyrabiała zaparcie i umiejętności. A teraz? Każdy sobie myśli: "Hej, wszyscy w to grają, to ja też! I może nawet trochę poirytuję randomy? Huhuhu!" Nie no, super, lubimy jak społeczność się rozrasta, ale niekoniecznie o ludzi, którzy na graczy się nie nadają. Oto są nooby. Nie cierpię takich. O, tu się też pojawia rozróżnienie newbie, a noob. Newbie są okej, ot, początkujący gracze, chętni do nauki. Ale nie nooby. O niee. Noob wie lepiej. To noob jest pro, nie ty. A jak feeduje, to jest to wina lagów/twoja/opatrzności. Kurde, takim powinno się dawać permanentne bany.

Teraz o drugiej grupie, której z całego serca nienawidzę: trolle różnego rodzaju. Pytam się ja: jaką frajdę daje niektórym psucie rozgrywki innym? Jaki jest cel? Przecież tacy nawet nie grają w dosłownym tego słowa znaczeniu, tylko sobie latają po mapie, feedują, spamują, albo zdają przeciwnej drużynie dokładne raporty z działań swojej. Huhu, superowo.

Dobra, wypłakałem się, a teraz jeszcze na koniec coś o konkurencji. LoL jest popularny, bo przyjazny użytkownikowi. Prawdziwą MOBĄ dla kozaków jest albo sama DotA, albo HoN, drugi wielki DotA-like. Zacząłem od LoLa, nie szło mi. Przerzuciłem się na betę HoNa, pograłem do końca (bety). Wróciłem do LoLa- koksiłem. I brakowało mi takich rzeczy jak np. denying. Werdykt: LoL jest prostszy, przystępniejszy, ale prawdziwe kozaki grają w co innego. Może stąd tyle noobów w Lidze? Ehh.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Zawsze pojawi grupa graczy irytować głupotą/arogancją lub za bardzo rozrywkowe "troll" {2 grupa czasami może poprawić humor ale pod warunkiem ze 'nie zagraża interesowi mojemu"} .

Link to comment

Mnie właśnie takie ciężkie przypadki skutecznie odrzuciły od LoL'a. Chciałem zacząć grać, bo wydawało mi się fajne, kilka meczy niby rozegrałem, ale leaverzy i wszechobecni pro nooby skutecznie psują frajdę z rozgrywki. Po raz kolejny odbiłem się multiplayerowej społeczności ''graczy".

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...