Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    544,525

Piano cover


...AAA...

974 views

 Share

Ostatnio postanowiłem wczuć się w wyluzowany wakacyjny nastrój i odpocząć od cząstek, kwantów, strun i tej całej reszty. Aby to zrobić, odwiedziłem serwis YouTube i wpisałem w szukajce "Piano Cover". Jeżeli tylko lubicie brzmienie organ/pianina/fortepianu, to zachęcam do podobnego działania. Dobrze wiedzieć, iż poza wrzucaniem milionów nagrań wygłupów, z internetu korzystają również ludzie mający jakiś talent, którym się chętnie dzielą. Poniżej zamieszczam 10 perełek - moich ulubionych, amatorskich coverów.

TES V: Skyrim - Main Theme

Cover najbardziej oczekiwanego przeze mnie tytułu, lecz wrzucam go nie tylko z tego powodu. Użytkownik Taioo, powinien przypaść nam, graczom, do gustu. Na jego kanale można znaleźć również melodie z Final Fantasy IX, Fallout: New Vegas, L.A. Noire, God of War, a nawet MindeCrafta!

Od Areny do Skyrim - All Elder Scrolls Themes

A tu składanka tego samego autora. Melodie które przygrywały fanom od początku istnienia serii TES: Arena, Daggerfall, Morrowind, Oblivion i oczekiwane Skyrim.

Sabaton Piano Version - The Final Solution

Nie mniej utalentowany właściciel kanału DreamsMoviesStudio, raczy nas coverami zespołów metalowych. Mnie najbardziej ujęły interpretacje utworów Sabatonu. Nie mam jednak zamiaru wstawiać oklepanego 40:1, bądź Primo Victoria, a więc wklejam melodyjne Final Solution. Ciekawostką jest, że z uwagi na poważną tematykę, szwedzka grupa zobowiązała się nie grać tego utworu na koncertach.

Incredible Piano Solo - Pirates of the Caribbean

Raczej trudno nazwać The Piano Guys amatorami, ale nie mogłem się oprzeć by to wkleić. To jak gość smyra klawisze budzi podziw. Poza tym, to cover motywu przewodniego Piratów z Karaibów!

Lord of the Rings Cover - Rohan

Dobra, przyznaję się. Gdy pierwszy raz widziałem ruszających w bój Rohirrimów, z tą melodią w tle, to się szczerze wzruszyłem.

The Godfather Theme Piano - Waltz

Muzyka Nino Roty, stworzona dla kultowego filmu Ojciec Chrzestny, do dziś jest przez wielu uważana za najlepszą w historii kina. Również mam sentyment do motywu przewodniego.

Game of Thrones on Piano - Main Theme

Niektórzy psioczą na soundtrack stworzony na potrzeby Gry o Tron. Mi osobiście on bardzo odpowiada. Myślę, że dobrze oddaje fantastyczny, ale jednocześnie nieco mroczny klimat serialu.

Iron Maiden Piano Cover - Dance of Death

Pani znana pod nickiem vkgoeswild nagrała już całkiem sporo. Dzięki niej można posłuchać coverów takich zespołów jak System of a Down, Metallica czy Led Zeppelin. Wybrałem utwór z mojej ulubionej płyty Iron Maiden.

UEFA Champions League Piano - Hymn

To zna chyba każdy fan piłki nożnej. Może nie mniej spektakularna wersja niż

, ale miło się słucha.

Diablo 2 Piano - Tristram

Muzyka w Diablo II jest tak misternie dopasowana, że często w ogóle się o niej zapomina. Ktoś jednak zauważył jej piękno i zagrał taki oto cover.

Specjalnie wybrałem covery zarówno filmowe, growe jak i muzyczne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Może przy okazji pomogłem w promocji paru wartościowych kanałów na YouTube. A Wy znacie jakieś warte usłyszenia covery? Dla tych, którzy jeszcze nie czują wakacyjnej atmosfery wrzucam energetyczny kwadrat (i nie mówcie, że nie pomógł!):

zagadkax.png
 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...