Jump to content
  • entries
    3
  • comments
    18
  • views
    5,942

Recenzja gry Gothic 2


matrixo12

1,500 views

 Share

Gothic 2 to kontynuacja Gothica znanego chyba każdemu fanowi rpg . Gra została wyprodukowana przez Piranha Bytes a wydana przez JoWood gratulacje należą się też zespołowi CD-Projekt za genialne spolszczenie gry no i za głos głównego bohatera .W grze poruszamy się Bezimiennym począwszy od wieży Xardasa i wędrując na farmę i jeszcze dalej . Tym razem zacznę od strony technicznej gry, grafika może niektórych ludzi przerazić ale ja jakoś wytrwałem , jedyne co morze czasami wkurzyć to bugi

ale ja wielu nie doświadczyłem . Ścieżka dzwiękowa w tej grze to jedna z moich ulubionych , jest bardziej klimatyczna i od czasu do czasu usłyszeć można jakiś szelest .

Jeżeli chodzi o sterowanie to zostało poprawione od tego z "jedynki" , warto też wiedzieć , że w tej grze nadal drzemie ogromna grywalność . W Gothicu rozgrywkę jak już wspomniałem zaczynamy w wieży Xardasa on nam opowiada jak to prze pare tygodni bezimienny leżał po głazami i przeżył dzięki swojej zbroi która niestety nie przetrwała od Xardasa dowiadujemy się też , że palladyni którzy stacjonują w Khorinis mają " Oko innosa " który będzie nam niezbędny gdyż musimy pokonać SMOKI , prastare istoty który przybyłe po wezwaniem Śniącego ,

więc w tej części głównie zajmiemy się smokami a nie orkami , chociaż z nimi też będzie bitwa . Tak więc wyruszamy do miasta by czegoś się o tym amulecie dowiedzieć oczywiście palladyni tak od razu nam go nie oddadzą a do tego jeszcze aby tam wejść musimy znaleźć pracę więc oznacza to kilka nowych misji później trzeba przyłączyć sie do straży miejskiej , nowicjuszy z klasztoru lub najemników z farmy Onara oczywiście jest to dobiero początek gry a my nie musimy od razu wykonywać zadań czasami warto zboczyć z trasy oczywiście jeżeli mamy dobre uzbrojenie i poszukać jakiś stworów lub nowych questów aby nabić wyższy poziom , gra oferuje nam prace jako alchemik , kowal itd. w grze napotkamy wiele stworów i zwierząt począwszy od goblinów , wilków i szczurów a skończywszy na orkach , jaszczuroludziach i trollach .

W Gothicu 2 jest tez wiele broni kusze , łuki , kostury , maczugi , miecze i wiele innych . Mimo iż w grze da się przyłączyć do jednej z trzech frakcji to niestety zakończenie i tak będzie takie same , warto też wspomnieć o dialogach między postaciami który są ciekawe i głównie dość rozbudowane i nie warto ich przeklikiwać . Poza miastem Khorinis znajdziemy też kilka farm i klasztor magów ognia do którego nie dostaniemy się tak od razu . Do Gothica 2 został też wydany dodatek "Noc Kruka" w której trzeba się pozbyć tytułowego "Kruka" i trzeba nawiązać sojusz z magami wody co jest nowością bo w "dwójce" nie dało się przystąpić do magów wody . A więc pora na ocenę końcową.

Ocena 9/10

Plusy :

+ Klimat

+ Fabuła

+ Dialogi

+ Wiele broni

+ SMOKI

+ Trzy frakcje

+ System walki

+ Wiele stworów

Minusy :

- na dzisiejsze standardy dla niektórych za trudna

- tylko jedno zakończenie

- Bugi

- Brak tarcz , hełmów itp.

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji i proszę pamiętać to jest tylko moja opinia o grze .

 Share

5 Comments


Recommended Comments

- na dzisiejsze standardy dla niektórych za trudna - ok, tu się po części zgadzam (gdyby patrzeć na nowe produkcje) zgadzam. Ale jak dla mnie, poziom trudności to niewątpliwy plus

- tylko jedno zakończenie - dyskusyjne, bo jeśli np. graliśmy łowcą smoków, to właśnie jego zobaczymy w końcowym filmiku, kiedy zabijamy smoka. Wiem, szczegół, ale jednak.

- Bugi - nie ma gier idealnych

- Brak tarcz , hełmów itp. - nie wiem, do czego byłyby Ci potrzebne tarcze, albo hełmy. Zresztą- zbroje (niektóre) mają "zintegrowany" hełm ;)

PS.

"[...] proszę pamiętać to jest tylko moja opinia o grze ." ;)

Link to comment

Ja tam tej grze daję 10/10.

Ponieważ żaden z minusów, które podałeś nie jest dla mnie minusem :happy:

Ta gra, nie jest trudna - to dzisiejsze dzieci nie potrafią grać. :trollface:

Jedno zakończenie, bugi, brak tarcz, hełmów - nie wymagajmy zbyt dużo od dziewięcioletniej niemieckiej gry. :trollface:

BTW. tarcze i hełmy są w 3 części i jakoś żaden wielki sukces to nie jest.

Link to comment

Sorry, ale Twoja recenzja jest zbyt chaotyczna, składasz zdania w dziwny sposób.:P

Zgadzam się z przedmówcami, trudno w tej grze znaleźć jakieś minusy.:)

Link to comment
Ta gra, nie jest trudna - to dzisiejsze dzieci nie potrafią grać.

Zgadzam się. A fakt, że przeszedłem jedynke i dwójke na kodach, to bzdura totalna i nie wierzcie w to !!!111

- tylko jedno zakończenie

jedno ale okej

- Brak tarcz , hełmów itp.

Brak multiplayera, koni, możliwości łowienia ryb i kolczyków +9 !!!1111

Link to comment
Guest
This blog entry is now closed to further comments.
×
×
  • Create New...