Jump to content
  • entries
    53
  • comments
    207
  • views
    24,350

Kurier


the Mon

640 views

 Share

Większość z nas była już kiedyś klientami firm kurierskich. Skorzystanie z tych usług może okazać się zadowalające, lub pozostawić jakiś niesmak. W internecie możemy spotkać się z biegunowo odmiennymi opiniami na temat firm kurierskich. To samo przedsiębiorstwo może być wychwalane lub opluwane. Postanowiłem sprawdzić co tak naprawdę oferują nam firmy kurierskie i za co musimy im zapłacić. W większości podane ceny są cenami netto, o czym informują nas małym druczkiem w cenniku.

Założenia:

waga paczki ? 1kg, wymiary 20x30x5cm, wartość paczki - 100zł

trasa ? Warszawa (kod pocztowy 00-624) ? Bydgoszcz (kod pocztowy 85-808)

termin wysyłania przesyłki ? środa 27.04.2011, godz 12

ubezpieczenie, tracking, dostawa pod drzwi.

UPS

W najtańszej opcji zapłacimy 31.45zł za przesyłkę, 2.52zł opłaty paliwowej, razem 33.97zł. Dostawa przed końcem dnia w czwartek 28.04.2011

nie znalazłem informacji na temat ubezpieczenia i ewentualnych dodatkowych kosztów z tym związanych, posiadają możliwość śledzenia przesyłek ? tzw. tracking, jest możliwość dostawy pod drzwi.

Opek

za paczkę do 1kg zapłacimy 22.00zł, dostawa pod drzwi 10.00zł, ubezpieczenie to 0,4% wartości paczki czyli u nas to będzie 40gr. Opek gwarantuje dostawę pod drzwi w następny dzień roboczy. Posiadają tracking. Razem zapłacimy 32.40zł. Niestety do ceny należy doliczyć opłatę paliwową 8,5%

Siódemka

za paczkę do 1kg zapłacimy 27.00zł, ubezpieczenie1,50zł. Razem 28.50zł. Wszystkie przesyłki realizują od drzwi do drzwi i zapewniają że przesyłkę dostarczą następnego dnia. Do ceny musimy dodać 7.5% opłaty paliwowej. Posiadają tracking.

DPD

paczka o wadze 1kg kosztuje 32.00zł, brak informacji o ubezpieczeniu. Przesyłka zostanie dostarczona pod drzwi w następnym dniu roboczym. Posiadają tracking. Opłata paliwowa wynosi 6,5%

TNT

za paczkę do 1kg zapłacimy 28.00zł, ubezpieczenie 5.00zł W sumie zapłacimy 33.00zł Posiadają tracking. Dopłata paliwowa wynosi 8%.Posiadają tracking przesyłek. Niestety strona www nie działa najlepiej.

DHL

Za przesyłkę, opakowanie i ubezpieczenie zapłacimy w najtańszej opcji 26.00zł. Przesyłka ma zostać dostarczona w ciągu 1-2 dni roboczych. Posiadają tracking. Możliwość dostarczenia przesyłki pod drzwi.

GLS

Za przesyłkę i dostarczenie jej pod drzwi zapłacimy 40.00zł. Przesyłka powinna dojść w następnym dniu roboczym. Posiadają tracking. Nie znalazłem informacji na temat ubezpieczenia i opłaty paliwowej. GLS jako jedyny podaje ceny brutto.

POCZTEX

Za paczkę do 1kg zapłacimy 35.00zł Paczka powinna dojść na następny dzień roboczy i zostać dostarczona pod drzwi. Posiadają tracking. Nie znalazłem informacji na temat ubezpieczenia i opłaty paliwowej.

Jak widzicie wachlarz wyboru firmy kurierskiej jest dość szeroki. Różne firmy, różne ceny ? wszystkie gwarantują bezproblemowe dostarczenie przesyłki na miejsce. Jak wiemy z praktyki, nie zawsze jest to możliwe. Można spróbować szczęścia u konkurencji. Czy wam zdarzyło się kiedyś mieć problem z dostawą przesyłki?

 Share

8 Comments


Recommended Comments

Ogólnie kurierzy są raczej drodzy a nierzadko jakoś transportu pozostawia wiele do życzenia. Ale najlepsi są Ci, którzy nie potrafią znaleźć adresu klienta.

Link to comment
Ogólnie kurierzy są raczej drodzy a nierzadko jakoś transportu pozostawia wiele do życzenia. Ale najlepsi są Ci, którzy nie potrafią znaleźć adresu klienta.

Wolę kuriera od Poczty Polskiej. Kilometrowe kolejki na poczcie, rosnące ceny, chamskie panie w okienku, listonosz, który nigdy nie dzwoni do drzwi, tylko zostawia awizo, bo nie chce mu się paczek ze sobą nosić. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Z kurierami też są problemy, ale przynajmniej szybko sprzęt dochodzi i masz podane na tacy pod dom, nie musisz zapindalać na pocztę i stać w godzinnej kolejce w pomieszczeniu pełnym zaduchu i śmierdzących starszych ludzi. Niestety, kurierzy u mnie są zazwyczaj rano, kiedy często gęsto nie ma kto odebrać i wtedy nie zawsze chce się kurierowi drugi raz przyjeżdżać. Tylko, do jasnej ciasnej, za co mu płacę?!

Link to comment
[Niestety, kurierzy u mnie są zazwyczaj rano, kiedy często gęsto nie ma kto odebrać i wtedy nie zawsze chce się kurierowi drugi raz przyjeżdżać. Tylko, do jasnej ciasnej, za co mu płacę?!

Ale z kurierem zawsze można się jakoś dogadać. Może przyjechać do ciebie na konkretną godzinę, ale to związane jest z dodatkową opłatą; może też zostawić paczkę u sąsiada - o ile wcześniej dogadasz się z firmą kurierską i sąsiadem w tej sprawie.

Link to comment

Zazwyczaj jak kurier dzwoni że jest paczka a nie ma nikogo w domu to się tak "wykłócę"*, że w 95% przypadków przyjedzie drugi raz, pod koniec zmiany i nie ma bata - za to dostaje pensję.

*no dobra - kulturalnie przemówię do rozsądku.

PS Odnoszę wrażenie, że pracujesz w firmie kurierskiej. Nie mylę się, prawda? :happy:

Link to comment

Miałem do czynienia z kurierami DHL-a i bodaj GLS. W przypadku tej pierwszej firmy nie ja opłacałem, ale paczki dochodziły do mnie następnego dnia. Na odbiór też bezproblemowo dało się umówić na konkretny przedział czasowy. Z GLS-a korzystałem raz i też nie narzekam. Cena do przyjęcia, paczuszka trafiła do mnie w ciągu 24 h, aczkolwiek kurier wpadł bez uprzedzenia. W DHL-u dostawałem informację o tym kiedy się można kuriera spodziewać.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...