Jump to content

Recenzje

  • entries
    59
  • comments
    193
  • views
    58,300

Recenzja - Snajper: Sztuka Zwyciężania


Snorko2

1,394 views

 Share

451649265.jpg

Produkt pozwala wcielić się w rolę doskonale wyszkolonego żołnierza, który najpierw w bitwie pod Stalingradem, a później w kontrofensywie alianckiej w południowych Włoszech, ma okazję zaprezentować dowództwu swoje wysokie umiejętności. W odróżnieniu od większości strzelanin rozgrywających się w podobnych realiach, Snajper: Sztuka zwyciężania koncentruje się przede wszystkim na walce snajperskiej - Gry-Online

Ocena: 3 / 10

Grafika: 3 / 10 - Grafika brzydka, nawet na 2007 rok

Dźwięk: 5+ / 10 - Dobre odwzorowanie

Komentarz Własny: Nie wiem czy mam narzekać czy może wychwalać produkt... Tutaj niestety chyba zrobię to drugie. Snajper: Sztuka Zwyciężania posiada bardzo ciekawy system zwany "Bullet Cam", pozwala on podziwiać trajektorię lotu pocisku od lufy do głowy. Robi to wrażenie choć nie zawsze pocisk wycelowany w głowę trafi w nią, nawet ze specjalnym kółkiem podpowiadającym gdzie poleci kula. Kolejną słabą stroną tej gry jest AI, po prostu żenada... Wróg na każdym kroku (z naciskiem na "każdym"), wie gdzie jesteś gdzie pójdziesz i co zrobisz. Nawet gdy się zaczyna misja, wszystkie twarze wrogów - na całej mapie! - są wycelowane w bohatera. Przykładem była bodajże druga misja, w której wychodziło się z pojazdu przekraczało się próg i od razu kula w łeb. Przeciwnik czasem nawet udaję głupiego, bo stać 5 metrów od wroga i nic nie zrobić no to halo! Tu jest wojna nie kawiarenka u Mariana!

Kolejnym (i jednym z wielu...) odnotowanych przeze mnie bugów jest dosłownie, wchodzenie w mapę. W niektórych miejscach "zapomnianych o twórcach" można wejść w górę, w podłogę itd. przejść całą mapę i dojść do mety. Fajnie co ? Może i tak, owy bug musiałem wykorzystać w przedostatniej misji. Była nie do przejścia, nie wiem jak twórcy ją sobie wyobrażani. Mianowicie trzeba było zniszczyć dwa czołgi, no dobrze, ale czym ? Pięściami ? Czy może nożem ? Z pomocą przyszło mi "zepsucie" mapy dzięki któremu wlazłem w górę, potem przeszedłem całą trasę i tak do końca. Gdy by się chociaż dał zakraść do czołgu prawda ? Cóż, czołg ma to do siebie, że od checkpointa lufy ma nacelowane prosto we mnie i nie oddaje strzału. Dopiero po 10 metrach zbliżenia się giniemy.

Dodatkowym smaczkiem jest bezużyteczny Nóż (nie zabiłem nim nikogo), Luger (raz czy dwa), i kuszące dwie Snajperki (nazw nie znam, bo nie pisało). Czasem trafi się MP40 ze 3 albo 4 kulami, a jako ciekawostkę wam powiem, że żeby zabić szkopa trzeba mu wpakować ze 12 takich kul. Raz miałem styczność z niemieckim Granatem Trzonowym, jego skuteczność była identyczna jak ostrze. Rzuciłem nim pod nogi szkopa, wybuchł a on nawet nie zareagował. Na deser dostajemy grafikę jak z 2003 roku (gra jest zrobiona w 2007...) i wcinamy! Z tej produkcji zapamiętam najbardziej chyba moje "kurwienie" na monitor... Dostaliśmy to co najgorsze w 2 godzinach grania.

+ Eee.. Nóż ?

+ Komputer się nie zawiesił...

+ Nie najgorszy dźwięk

- AI

- Wszechwidzące szkopy

- Beznadziejne bronie

- Grafika...

- Chodzenie w górach

- Wariująca mini-mapa

- Bogate opcje w menu

- Czasami za trudna

- Totalna linowość

Snorko2

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Zawyżyłeś trochę te oceny ogólne, piszesz tak jakby była to kaszana, którą oczywiście jest. A wystawiasz jej ocenę nad wyraz dobrą. Bo 5/10 to gra średnia z tendencją spadkową raczej. A Snajpera bym do tego nie zaliczył :P.

Ale szacun że w ogóle zabrałeś się z tą grą, ja bym nie miał siły i odwagi chyba :tongue: . Takich przeżyć wolę sobie oszczędzać...

Link to comment

Jeśli chodzi o czołgi, to masz strzelać w bak.

A jeśli o ocene gry to ją zawyżyłeś o jakieś 2 punkty.

A co do broni to nie są takie złe (chociaż tekstury porazają....).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...