Jump to content

Terefere

  • entry
    1
  • comments
    11
  • views
    844

Zacznijmy od: Panie Cejrowski weź się pan za politykę!


Ruddy

317 views

 Share

Po pierwsze: witam wszystkich na moim blogu:) Postaram się pisać w miarę ciekawie o tym co aktualnie mnei nurtuje, tudzież intryguje.

Po drugie: przejdźmy do tematu, a zaczniemy od filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc

Filmik stary i dotyczący starych spraw, ale to co Cejrowski powiedział w tymże programie charakteryzuje idealnie osoby rządzące w naszym państwie. Dużego komentarza nie potrzeba. Cejrowski potrafi w kilku zdaniach określić polskie rządy oraz afery go napędzające. Sugestia co do sposobu zachowania się co do krzyża trafna. W czym komu ten diabelski krzyż przeszkadzał. Choć z drugiej strony babcinki walczące o godne miejsce dla niego jakoś nie odwiedzają jego obecnego miejsca przebywania. I tu właśnie uwydatnia się problem każdego Polaka- nasza, że się wyrażę krótkoterminowość. Bacie walczyły o godne miejsce dla krzyża póki krzyż stał przed pałacem prezydenckim, ale gdy trafił do kościoła już żadnej z nich on nie obchodził. A więc na co komu to było? Wracając do tematu Cejrowskiego. Człowiek wręcz żywa legenda. Człowiek widzący i otwarcie mówiący o problemach kraju. A najbardziej boli, iż z polityką ten człowiek nie będzie mieć nigdy nic wspólnego. Sam stwierdził, że polityka to nurkowanie w szambie na zlecenie, i że on do tego pchać się nie będzie. W sumie, to mu się nie dziwię...

 Share

11 Comments


Recommended Comments

Cejrowski to straszna prawicowa konserwa, nawet jakby chciał iść do polityki, to miejsce znalazłby tylko w UPR, a ta partia nie jest nawet w Sejmie ;p

Link to comment

I bardzo dobrze że Cejrowski nie trafi do polityki tak jak napisał ZdeniO, to straszny prawicowiec i niekiedy próbowałby nas cofnąć do epoki kamienia łupanego. Cenie go jako podróżnika i za programy o tej właśnie tematyce, ale od kiedy zaczął on prawić swoje górnolotne komunały zaczynam sądzić że powinien wrócić gdzieś do Afryki czy na inny odległy skrawek lądu.

Link to comment

Bardzo cenię Cejrowskiego, mimo, iż przeważnie się z nim nie zgadzam (zresztą podobnie w kwestii poruszonej w tym fragmencie). Ma facet jaja i to mimo ultrakatolickiej postawy - a to się powinno cenić. Mogę przyznać, że prezydent winien zachować się bardziej po męsku, ale bynajmniej nie przez wmurowywanie tablicy, a przez stanowczą odmowę i rozgonienie towarzystwa, choćby siłą. Pała najmocniej bije w państwie prawa.

zagadkay.jpg

Link to comment

Penie, że tak. Podróże są o wiele ciekawszym zajęciem, dlatemu (tak, dlateMU) idę w ślady Cejrowskiego. Polityka śmierdzi.

Link to comment
Bacie walczyły o godne miejsce dla krzyża póki krzyż stał przed pałacem prezydenckim, ale gdy trafił do kościoła już żadnej z nich on nie obchodził.
Bo od samego początku nie chodziło o krzyż, tylko a happening przed pałacem prezydenckim. Krzyż stał się tylko pretekstem, zresztą sam Kaczyński nazwał go "substytutem"... no ludzie...
Link to comment

Bardzo go cenię. Może i nie zgadzam się z wieloma jego poglądami, ale mówi to co myśli, bez tego poprawnościowego, paskudnego szlifu. Takie coś jest dużo gorsze od bezpośredności Cejrowskiego. No i podróże...

Link to comment

Znakomity demagog, czasami trafi w punkt, ale generalnie to oszołomstwo pierwszej wody...

Za to podróżnik prima sort, uwielbiam jego reportaże.

Link to comment

Dobra. Co do brania się za politykę to może lekka rpzesada, ale Cejrowski to przede wszystkim postać bezkompromisowa. Co do krzyża ośmielę się już nie wypowiadać- temat szerzący tylko pdoziały tak samo jak Smoleńsk-.- I sorki za trochę zły początek blogowania, tak się złożyło, że byłem i wściekły na wszystko i zdeczka śpiący;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...