Jump to content
  • entries
    15
  • comments
    108
  • views
    9,131

Pierwszy dzień konwentu


Larthienn

189 views

 Share

Niestety nie udało mi się być na całości i wszystkich możliwych prelekcjach, ale kilka miejsc odwiedziłam i co nieco zobaczyłam, sfotografowałam, lub nagrałam:)

W dniu dzisiejszym były pootwierane wszelkie stanowiska i zaczęły się pierwsze prelekcje... Mogliśmy podziwiać pokaźną część wystawy eksponatów kolekcjonerskich z Gwiezdnych Wojen, była manga, anime, japońskie gry planszowe (Go, Mahjong) na planszach!! pojawiły się prelekcje dotyczące tolkienowskiej twórczości i post apokaliptycznych wizji. Nie zabrakło też gier bardziej interaktywnych:) znawcy mogli obejrzeć piękne dioramy Warhammera, a także figurki do gry... dla zainteresowanych były przedstawiane zasady gry i przyjemna rozgrywka z milionem kości i calówką w ręku:) Byli Beatles'i i można było pograć, i pośpiewać... a tam gdzie muzyka:) tam i taniec! nie mogło zabraknąć sprzętu do odreagowania podrygujących w takt muzyki nóg:) Mogliśmy również posłuchać w jaki sposób zbudować sobie broń w czasach post apokaliptycznych!

Już wieczorkiem udało mi się dotrzeć do miejsca gdzie były rozgrywane gry planszowe i karciane... tutaj odbyło się inspirujące spotkanie z przedstawicielami Kuźni Gier, którzy opowiadali o przyszłych planach, rozwoju bardzo interesującej propozycji dla graczy kolekcjonerskimi kartami... Weto:) tak przegrałam ostatnią godzinę:) nieco głodna i już trochę zmęczona wrażeniami zrezygnowałam z LARPa Cold City, który odbywał się późnym wieczorem w klimatach powojennej mafii i ciemnych zaułków... na pamiątkę udało mi się złożyć żaglowiec (czy może bardziej galerę) z papieru, przy której wykonaniu bardzo bał mi się pomagać opiekun punktu papieroplastycznego:P jednak już po godzinie nieustannych prób odczytywania zawiłych schematów kolejnych zagięć okręt był gotowy, a wyrazy gratulacji i zaskoczenia mile połechtały moje zdolności manualne:) poniżej przedstawiam kilka fotek złapanych podczas dobrego słońca w Holu wydziału dydaktyczno-sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie:)

https://lh6.googleusercontent.com/_iKlFR050...11_%5B01%5D.jpg

Ten kolega jakby mu dać jeszcze drugą gitarę i perkusje to zagrałby na wszystkim na raz:P osobiście trzymałam mu mikrofon jak grał i śpiewał kawałek Beatles'ów obserwując dwa różne fragmenty ekranu:P

https://lh5.googleusercontent.com/_iKlFR050...11_%5B02%5D.jpg

gorsze światło dało o sobie znać przy zdjęciu graczy warhammera:)

https://picasaweb.google.com/anonimolka/Gam...932798037444434

Jeszcze nie udało mi się obrócić tego filmiku, ale o godzinie 00:17 to raczej da się obrócić już tylko na drugi bok zamiast intensywnie wytężać swoje szare komórki:P

https://lh4.googleusercontent.com/_iKlFR050...50411_15.15.jpg

C3-PO i R2-D2, czyli parę fotek z gadżetami Gwiezdno-Wojennymi

https://lh6.googleusercontent.com/_iKlFR050...15_%5B01%5D.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/_iKlFR050...50411_15.17.jpg

Kolega zagrałby chyba na wszystkim:) włącznie z denkami od solniczek:P znaczy tymi nakrętkami z dziurkami:P Sitkiem:)

https://picasaweb.google.com/anonimolka/Gam...932995864873682

a tak nowicjusze starali się nadążyć za rytmem:)

https://lh3.googleusercontent.com/_iKlFR050...50411_18.14.jpg

Go i mój malutki, zielony okręt koło planszy:)

https://lh3.googleusercontent.com/_iKlFR050...50411_18.15.jpg

Mahjong, jego wersja life:)

To tyle zdjęć i bocznych filmików z dzisiaj:) jutro kolejna porcja oraz spotkanie ze Stanisławem Mąderekiem dotyczące motion capture i efektów specjalnych w filmach i parę innych ciekawostek;)

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...