Jump to content
  • entries
    98
  • comments
    166
  • views
    46,732

Robert Kubica stanął już na nogi, po żmudnej rehabilitacji, lecz to nie koniec... + UPDATE [Kubica już może wyjść ze szpitala!]


Darth7Vader

298 views

 Share

Robert-Kubica_2436806.jpg

Tak. Jak wyczytałem w newsie na f1wm.pl, Robert Kubica czuje się bardzo dobrze i może już stanąć na obie nogi, z czego prawa noga była operowana. Jak widać z tytułu neswa, to polak naprawdę poważnie uszkodził Sobie całą prawą nogę, a zwłaszcza prawą stopę, która była najwidoczniej w wielu miejscach połamana. Pomimo faktu, że Robert już może powoli chodzić i ćwiczyć obie nogi, to jednak, dr. Roberto Carrozzino, mówi:

CYTAT

?Można powiedzieć, że powoli wstaje z łóżka i zaczyna stawać na obu nogach z pomocą kul. Przenosi ciężar ciała na zoperowaną nogę. Naturalnie obciążanie to wykonywane jest z należytą ostrożnością?.

Wychodz więc, że dalej to będzie bardzo żmudna i powolna rehabilitacja po wypadku w rajdzie Rondo Di Andora, w którym to uczestniczył polak (przypomnieć należy, że rajdy to pasja Kubicy, więc żeby nie było komentarzy, że "specjalnie Sobie to zrobił...):

CYTAT

"Carrozzino dodał, że jest to największy postęp w rehabilitacji dokonany przez Kubicę od jego wszystkich operacji po wypadku w rajdzie Ronde di Andora, ale jednocześnie przestrzegł, że przed Polakiem wciąż długa droga: ?Odnotowujemy wiele małych kroków naprzód. Kuracja postępuje, ale proces wymaga jeszcze czasu?.

Dodatkowo dochodzi fakt, że ponoć Kubica, będzie obecny na beatyfikacji papieża Jana Pawła II, która to odbędzie się 1 Maja tego roku - Oto powód - jasny i bardzo wyraźny:

CYTAT

"Warto przypomnieć, że Kubica zaledwie kilka dni po wypadku w lutym dostał od kardynała Stanisława Dziwisza kroplę krwi w medalionie i skrawek szaty Jana Pawła II. Ponadto przez kilka lat ścigał się z napisem Jan Paweł II na swoim kasku."

- Wychodz więc to, że prawdopodobnie też usłyszymy jakiś kruciutki wywiad od Kubicy - jeśli się zgodzi - gdzieś w okolicy pierwszego tygodnia Maja. wink_prosty.gif Oczywiście ja myślę, że Robert dalej będzie chciał mieć spokój, ponieważ chciałby wrócić do F1 w pełni sił, dzięki Swej ambicji i wiary w Nasz autorytet, jakim jest Jan Paweł II-gi - dopiero jak zobaczymy Go w boksach Lotusa-Renault GP, wtedy pokusi się o mały wywiad dla dziennikarzy. Tymczasem trzeba dalej czekać... smile_prosty.gif

I właśnie... możemy też coś dać od Siebie dla Roberta! smile_prosty.gif W linku wyżej jest info o tym, że zostanie dla Kubicy zrobiona specjalna mozaika od Jego wiernych fanów z normalnych fotografii - sama mozaika, gdy powstanie, będzie w formie jednego z 6 zdjeć, które można wybierać w specjalnej ankiecie w newsie na stronie F1zone.pl >>>

CYTAT

"Okoliczności sprawiły jednak, że nadwiślański podmuch optymizmu i wsparcia jest potrzebny Naszemu Kierowcy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. I stąd też Akcja "Mozaika dla Roberta?, która wykuła się pośród wielu inicjatyw poruszanych na łamach niniejszego portalu.

Jest to Akcja, celem której jest stworzenie portretu-mozaiki Roberta Kubicy ze zdjęć nadesłanych przez jego fanów. Wystarczy zalogować się* i umieścić na naszym serwerze własne zdjęcie. Dajemy Wam do dyspozycji narzędzie, które automatycznie skadruje zdjęcie do rozmiarów, jakie są wymagane do dalszej pracy.**

Zdjęcie Roberta zostanie wydrukowane w formie plakatu, wymiar jest uzależniony od ilości nadesłanych zdjęć. Przy założeniu, że będzie to 15 tysięcy zdjęć, wielkość plakatu będzie oscylować wokół rozmiaru 150 cm x 200 cm. Mozaika zostanie przekazana Robertowi Kubicy - już my się o to postaramy!"

Oto fotki, które są do wyboru (które jak patrząc, są naprawdę godne wyboru, bo każda jest fajna - najlepiej by się chciało wszystkie, a tu jedną trza wybrać smile_prosty.gif):

13724.jpg

13729.jpg

13728.jpg

13727.jpg

13726.jpg

13725.jpg

Czekam na komentarze i jakieś życzenia dla Roberta wink_prosty.gif Ode mnie: Robert, wracaj do F1, bo Pietrow z Heidfeldem "szaleją"... tongue_prosty.gif

(P.S. - Jeśli macie Swoje ulubione fotki z Kubicą, możecie śmiało je wrzucać w postach pod tym wpisem... wink_prosty.gif).

UPDATE: Robert Kubica już może opuścić szpital w Pietra Ligure, lecz nie wiadomo czy to będzie za tydzień czy za dwa, jak mówi Roberto Carrozziono.

CYTAT

?Robert jest w dobrej kondycji i może opuścić szpital, ale nie wiem, czy nastąpi to przed upływem dwóch-trzech tygodni? ? cytuje słowa Roberto Carrozzino portal PIT STOP. ?Nie ma już żadnego zagrożenia infekcją ani żadnych innych komplikacji zdrowotnych. Decyzja o opuszczeniu naszego szpitala będzie zależała od niego. Może to nastąpić za miesiąc, może za dwa tygodnie?.

Tak więc pewnie gdzieś w Maju, zobaczymy polaka wśród boksów teamu Lotus-Renault GP. smile_prosty.gif

UPDATE2: Kubica spędzi Wielkanoc w szpitalu, by dalej kontynuować Swoją rehabilitację:

CYTAT

"Wczoraj lekarze z placówki medycznej w Pietra Ligure oznajmili, że kierowca Lotus Renault GP mógłby już opuścić szpital, gdyby się na to zdecydował. Pojawiły się sugestie, że Polak mógłby to uczynić tuż przed świątecznym weekendem, jednak Morelli powiedział: ?W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję o wyjściu?.

- I dodatkowo dochodzi fakt, że głosy mówiące na początku o tym, że polak ma się zjawić na mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II-iego, okazały się półprawdą, ponieważ Robert chciałby tam być i pojechać, lecz pewnie zdrowie jest ważniejsze - nawet i może najważniejsze a ma przecież wrócić do F1 w pełni sił i w pełni zrehabilitowany... smile_prosty.gif

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...