Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    98
  • views
    14,013

World of Tanks recenzja


0wuw0

838 views

 Share

World of Tanks

Pancerniak dobre ma życie!

Tym razem recenzować będę grę World of Tanks, będącą MMO, bez choćby najmniejszego skrawka fabuły. Nie zmienia to faktu, że tej grze nie jest ona w ogóle potrzebna! Więcej, rzekłbym, iż tylko by tym sobie zaszkodziła. Dlaczego? Bowiem w Świecie Czołgów kupujemy swoje pancerne maszyny (jest dziesięć tierów), od najgorszej do najlepszej (by zdobyć ostatnią trzeba w grze spędzić mniej więcej czterysta godzin) i walczymy nimi z innymi graczami w bitwach 15 vs. 15 użytkowników.

Traktorki, traktorki orzcie pole!

Początkowo dostajemy trzy czołgi (a kto grał w zamkniętą betę i miał na koncie 1000 rozegranych bitew dostaje jeszcze jeden czołg premium), niemiecki Leichttraktor (popularnie nazywany w grze loltraktorem), rosyjski MS-1 i amerykański T1 Cunningham. Wszystkie są bardzo słabe i służą do wyboru dalszej części rozwoju (artyleria, czołgi ciężkie, średnie oraz tank destroyers), każdej o innych właściwościach; arty ma potężne strzały, ale bardzo słaby pancerz oraz wolno ładuje działo, ciężkie czołgi atakują mocno, ale mają długi czas przeładowywania, zaś średnie czołgi są bardzo szybkie, atakują całkiem mocnymi strzałami i szybko przeładowywują działo. Co do TD to są one wolne, ale mają dobry pancerz i, jeżeli chodzi o TD rosyjskie, potężne strzały.

Na skraju przepaści

Czołgi cierpią na bardzo słaby balans bitewny. Nie wiem, według jakiego algorytmu to działa, ale bardzo często spotyka się bitwy, w których trzeba walczyć z trzema czołgami najwyższego tieru, samemu mając w drużynie zaledwie dwa takie. Teraz to zniknęło, z racji przejścia do pełnej wersji gry(wszystkie czołgi jakie się uzyskało "znikają", tak samo jak kasa i złoto), ale wcześniej było nie do zniesienia.

Jaki ładny dziś dzień

Animacje naszych tanków są bardzo ładne, tak samo jak i modele czołgów mogące się pochwalić dość dużą szczegółowością. Nawet najpotężniejszą maszynę można uszkodzić na przeróżne sposoby; zabić załogę, rozwalić wieżę, zniszczyć armatę, zerwać gąsienicę czy zapalić silnik (co często doprowadza do śmierci wroga). Żeby jednak coś takiego się udało, twój własny czołg powinien mieć statystyki lepsze od przeciwnika (choć, rzecz jasna, nie wszystkie). Równie ważne jak obrażenia jest penetracja, mówiąca nam o tym, czy przebijemy pancerz wrogiego tanka. Warto przed zakupem rzucić okiem także na ilość strzałów na minutę; wiele razy decyduje to o tym, czy uda nam się uratować tyłek.

Gdzie tak pędzisz na tym białym koniu, kozacze?

Żeby jednak odblokować lepsze czołgi, często trzeba się pomęczyć; ja osobiście nie radzę iść drzewkiem rosyjskich ciężkich, bowiem trzeba najpierw przeżyć katorgę z KV oraz z KV-3. Najlepsze według mojej skromnej oceny są także radzieckie, ale czołgi średnie.

Grafika wiele ma twarzy

Trzeba pochwalić grafikę w WoT'cie. Na najwyższych detalach jest bardzo ładna, chociaż oczywiście wiele jej brakuje do takiego Crysis'a. Szczególnie rzuca się w oczy woda, choć nie jest ona ważną częścią otoczenia.

Model jazdy czołgów jest naprawdę przyjemny. Nie można go w żadnym razie porównywać z NFS, bo to dwie różne gry i inne rodzaje pojazdów. Nie zmienia to faktu, że nasz dobytek prowadzi się bez wymuszenia, choć niestety z wyjątkami takimi jak KV czy Leichttraktor. Muzyka jest całkiem miła dla ucha, ale nie zachwyca. Dźwięki strzałów oraz pojazdów są bardzo dobre, więc nie należy na nie narzekać. Jedyną bolączką są polskie odzywki czołgistów, więc szybko zmieniłem je na angielską wersję.

Ocena:

8+/10

Plusy:

- muzyka

- grafika

- dźwięki czołgów

- model jazdy

Minusy:

- bardzo drogie miesięczne konto premium

- niektóre czołgi są straszne

- balans drużyn

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...