Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    98
  • views
    14,013

Recenzja Dragon Age 2


0wuw0

402 views

 Share

Dragon Age 2

I smok [beeep], kiedy Bohaterów kupa

Dragon Age:Origins był dla mnie grą wybitną. Znakomity klimat, wymagająca rozgrywka

i zapadające w pamięć postacie (no, może prócz Alistaira) zapewniły sukces Wiekowi Smoków, a przychody ze sprzedaży pozwoliły na kontynuację. W takim razie trzeba sobie zadać pytanie, czy "dwójka" to krok do przodu, czy wręcz przeciwnie? Jak dla mnie, ta część to jedynie zachwianie serii, nic więcej. Przez słowo "zachwianie" należy rozumieć stanięcie w miejscu, nie zmieniające mojej opinii o Dragon Age. Nadal ludziom pracującym nad tą grą udało się stworzyć genialną wprost fabułę, z ciekawymi, acz niewytrącającymi z głównego nurtu wydarzeń, zadania.

Izabela nadlatuje, chowajcie się dziewki!

Przechodząc do tematu bohaterów należy od początku rozczarować fanów Morrigan; ta się nie pojawi, na jej miejscu zasiądzie Izabela, pani kapitan. Większość mężczyzn zapewne ta czarująca kobieta złapała w swe macki od pierwszego spotkania (mnie też, zresztą). Zawiodłem się poniekąd, niestety; Iza nie jest ni w połowie tak charakterystyczną postacią, jak Morrigan. Jednakże dość o niej, pomówmy o takim na przykład Varriku. To najlepszy z bohaterów w grze. Charyzmatyczny, czasami zabawny, jednocześnie potrafiący podjąć ważne decyzje jest jedynym jako takim zamiennikiem Morrigan.

Gra jak z bajki

Ten podtytuł odnosi się do grafiki, niezwykle wprost komiksowej, co nie znaczy brzydkiej. Wprost przeciwnie, mi od razu przypadła do gustu, nie potrafię więc zrozumieć ludzi na nią narzekających. Przecież to właśnie dzięki niej możliwe są jeszcze krwawsze aniżeli w jedynce pojedynki (co wydawało mi się do momentu zagrania niemożliwe). Trzeba przy tym zaznaczyć że styl walki zbliżył się niebezpiecznie do slasherów, co mi jednak wcale nie przeszkadzało; wolę taki aniżeli nudne ataki z "jedynki". Potwory nie wyglądają tak poważnie, jak w pierwszej części cyklu (zwłaszcza pomioty), a jednocześnie nie są dziecinne.

Don't cry, beybe! I'm going to you!

Przechodząc do fabuły; jest genialna!, co już napisałem na samym początku. Podczas rozgrywki trzeba podjąć ważne decyzje (chlip, biedna Bethany, prawie się wtedy popłakałem - nie zdradzę dlaczego), co odbije się na naszych późniejszych losach. Nie będę zdradzał przykładów, nie zamierzam spoilerować. Najbardziej przykre dla mnie są jednak dialogi, uproszczone do prostych schematów; głupiec, aniołek i rozwiązanie siłowe/nieprzyjemne dla drugiego rozmówcy. Nie ma już długich linijek tekstu, tak przeze mnie uwielbianych! To jedna z największych bolączek gry.

Coś, czyli nic

Zawiodłem się przede wszystkim na słabym, niezaspokajającym mnie zakończeniu. Nie wiem, czy BioWare skończyły się pomysły? Jeżeli tak, to nie powinni brać się już a kolejną część. Pochwalić za to trzeba klimatyczną muzykę, zawsze pasującą do sytuacji, w jakiej nasz Bohater się znajduje. Bez niej byłoby znacznie gorzej.

Ocena

9/10

Plusy:

- fabuła

- muzyka

- Varrik

- styl walki

- zadania poboczne

Minusy:

- grafika może się nie podobać

- reszta bohaterów

- troszkę głupie zakończenie

 Share

9 Comments


Recommended Comments

1. Wyłącz zatwierdzanie komentarzy, bo to jest lamerskie. Zatwierdzanie = 60% komentarzy mniej.

2. Nie tłumaczysz się wiekiem, to nic nie zmienia.

3. Pojawił Ci się jakiś błąd, z dużą literą, po wykrzykniku.

4. Nie widać dokładnie plusów i minusów, nie wiadomo gdzie co jest.

Więc pisz plusy:

-

-

-

Minusy:

-

-

-

Jest wtedy bardziej przejrzyście.

5. Przepuszczaj tekst przez Worda, to wyeliminuje większość błędów.

Ogólnie nie jest źle, można się przyczepić do krótkości recki, ale nie trzeba.

Więc pisz dalej i trenuj, może coś z tego wyjdzie.

PS

:trollface:

Link to comment

@Lukasz246 - plusy i minusy poprawiłem, zatwierdzanie komentarzy wyłączyłem, tak jak radziłeś, co do błędów, to nie chodziło mi o błędy ortograficzne, raczej stylistyczne.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...