Jump to content
  • entries
    199
  • comments
    775
  • views
    67,503

W to się grało. Gothic.


Spriggs

189 views

 Share

Taki o sobie wpis, o jednej jak dla mnie najlepszych serii gier CRPG.

Tak prawdę mówiąc, moja przygoda z Gothiciem zaczęła się od Gothic 2 bez Nocy Kruka i pierwsze wrażenie ? Kompletnie byłem zdezorientowany o co chodzi w świecie gry, oraz jak grać. Pierwszy lepszy goblin kładł mnie na podłogę. :P Ale potem gdy już to ogarnąłem, zacząłem się zgłębiać w fabułę tej gry i powiem krótko. Jak dla mnie fabuła Gothica 2 jest bardzo dobra, choć na dzisiejsze standardy dla niektórych może wydawać się głupia, ale jednak ma w sobie to coś co sprawia. Że chcesz wracać ciągle do miasta Khorinis. Od strony technicznej nie widzę problemów, jedynym wyjątkiem był pewien dość śmieszny bug a mianowicie. Nie wiadomo jak, czasem mogłeś sobie obok mobków przechodzić niezauważony, oraz brak możliwości interakcji z NPC. Tego buga dało się dość łatwo naprawić mianowicie, wczytanie save od nowa i wtedy było porządku. Jakiś czas potem dorwałem się do Nocy Kruka i uważam to rozszerzenie za kapitalne ! W zasadzie Noc Kruka dodała brakujący wątek w podstawce czyli Jarkendar, ale za to wyśmienity dodatek jest. Najmilej wspominam postać Grega z NK, takiej postaci mi brakowało w podstawce Gothica, jego charakter wiele powinien mówić.

Potem po Nocy Kruka sięgnąłem po G1 i szczerze ? Mimo iż grafika nie jest najwyższych lotów, ale mi to nie przeszkadza, fabuła jest na bardzo dobrym poziomie ale jednak jest pewna irytująca rzecz. Sterowanie jest wręcz irytujące, by użyć przedmiotu musisz nacisnąć klawisz do tyłu oraz lewy przycisk myszki.

Potem sięgnąłem po Gothic 3 i tutaj już nie czułem tak dużej satysfakcji, może to dlatego iż za dużo zmian było w tej części które nie zawsze przyjmowałem z entuzjazmem, między innymi. Areny fajna sprawa ponieważ można zdobyć nie tylko doświadczenie, ale wbija się też reputację dla miast. I właśnie tu jest jedna z zmian których nie zniosłem. By popchnąć czasem fabułę dalej, musisz wbić odpowiednią liczbę punktów dla miasta. Od strony technicznej ten Gothic był już gorszy oj dużo gorszy od poprzednich części. Przede wszystkim na uwagę zwraca się, na przywieszki kilkusekundowe, które się powtarzają co pięć minut.

Odnośnie Zmierzchu Bogów i Arcanii narazie się nie wypowiadam, ale gdy zagram to edytuję wpis albo dam nowy. :P

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...