Jump to content
  • entries
    111
  • comments
    1,042
  • views
    97,995

Top 9 moich ulubionych keczupów


SanchoPansa

8,674 views

 Share

Keczup, jest wspaniałym wynalazkiem, bez którego życie wielu osób straciło by smak. Na przykład moje. Nietrudno zauważyć, że na blogach królują rozmaite TOPy (muzyczne, filmowe, rolnicze), ja żeby nie być gorszym, stworzyłem swój - Keczupowy Top 9!

9.Keczup Tortex

ketchup-500g-tortex--agodny.jpg

Klasyka keczupu. I za to należy się Tortexowi szacunek.

Najniżej w mojej klasyfikacji, ale to nie znaczy, że go nie cenię. Jeżeli nigdy go nie spróbowałeś, to znaczy, że prawdopodobnie nie istniejesz. Kto nie zgadza się z moim zdaniem i nie miał kiedyś Tortexa w lodówce, niech pierwszy rzuci kamień! Mam do niego sentyment, ale niestety nie za bardzo nadaje się do jedzenia z frytkami i kanapkami. Jedyne sensowne towarzystwo dla niego to kiełbasa z ogniska. Myślę, że wiecie o czym ja mówię. Dziękuję bardzo za uznanie.

8. Keczup Roleski

Roleski_Ketchup_Pikantny_450ml675.jpg

Kolejny przedstawiciel tzw. "bladych keczupów".

W zasadzie to niewiele się różni od Tortexowego, mało pomidorów - dużo przypraw, octu i konserwantów. Ale da się zjeść, szczególnie w dobrym towarzystwie.

7. Keczup Kotlin

002824_03.jpg

"Może to nie ambrozja, ale gęby nie krzywi" - cyt. Pan spod sklepu.

Ten keczup gra w wyższej lidze, niż wcześniejsze. Da się tu wyczuć pomidorowy smak, kolor jest naprawdę czerwony. Nadaje się do kanapek, gorzej z frytkami, ale od biedy też podejdzie. Oczywiście, jako przedstawiciel wyższej ligi ma różne odmiany, m.in dedykowaną do frytek, ale ja poszukuję czegoś uniwersalnego, nie mam czasu na głupoty...

6. Keczup Kamis

kamis-ketchup-lagodny-425g-Full.jpg

Keczup, jaki jest, każdy widzi.

Keczup bardzo podobny do znajdującego się oczko niżej przedstawiciela firmy Kotlin. Kamis to uznana marka, keczup jest dobry w smaku, nie przesadzono z octem i przyprawami. Wady? Takie same jak wyżej - nie lubi się z frytkami. W tym i wcześniejszych przypadkach, brak w keczupie tego czegoś, co sprawia, że wypija się go prosto z butelki, bez dodatków, bez frytek.

Ale to się zmieni, bo oto nadchodzi Keczupowa Pierwsza Piątka, a z nią...

5. Keczup Hellmann's

hellmann-s-pikantny-ketchup-pomidorowy-8

Daje radę. Nawet, jeśli chodzi o frytki.

Pierwszy przedstawiciel Keczupowej Pierwszej Ligi. Uniwersalny, smaczny, pomidorowy - ma wszystko, czego należy wymagać od sosu bogów. Dobry zarówno do kanapek, jak i do frytek.

4. Keczup Pudliszki

004839_04.jpg

Czwarte miejsce na tej liście to zaszczyt.

Keczup o dobrym smaku, jednakże nie każdemu podchodzi. Dla mnie porównywalny z Hellmann'sem, można nawet je zamienić miejscami. Znowu - dobry do kanapek, jak i do frytek. Istnieje też odmiana o szumnym podtytule "do pizzy", ale tego akurat nie polecam.

Te keczupy można kupić, jeżeli nie ma w sklepie przedstawicieli Wielkiej Keczupowej Trójki. Trzymajcie się, oto nadchodzą...

3. Keczup McDonalds

3397675.jpg

Blisko ideału, naprawdę blisko...

Dla mnie wyznacznikiem świetnego keczupu jest to, że mogę go pić, jak napój i jego smak nigdy mi się nie nudzi. Ten keczup jest właśnie taki - niemalże idealny. Na etykietce twierdzą, że 870g tego sosu, powstaje z 36 dorodnych pomidorów. Wierzę im i utwierdzam się w tym zdaniu z każdą porcją frytek, do których keczup ten idealnie pasuje. Klasa sama w sobie.

2. Keczup Hela

3131.jpg

Wirklich gute Ketchup...

Kontrowersyjna pozycja na liście. Jego przeciwnicy twierdzą, że przez dodatki, tworu tego nie można nazwać keczupem. Mówią, że jest wręcz przeciwieństwem keczupu! Ale co oni tam wiedzą! Oryginalny smak powstaje dzięki zastosowaniu nietypowych (jeśli chodzi o keczupy) dodatków takich, jak curry czy czosnek. Keczup ten, można albo kochać, albo nienawidzić. Jak wszystko, co genialne wzbudza wiele kontrowersji. Jedyną wada - trudno dostępny w Polsce. Ale dla tego smaku nie zawahałbym się wybrać do naszych zachodnich sąsiadów!

A teraz czas na...

Master of Keczups!

1. Keczup Heinz

Co tu kryć, wybór mocno subiektywny. Ale zapewniam - poprzedzony był godzinami rozmyślań. Dla minie Heinz to ideał. Mógłby być jedną z dwunastu potraw na moim wigilijnym stole (niestety, współdomownicy nie podzielają tej opinii). Wymarzony towarzysz wszystkich potraw! Należy używać go z umiarem, bo może przyćmić smak dania właściwego. Cóż jeszcze można napisać? Ideał, ideał, ideał!!!

heinz-ketchup-old-bottle.jpg

Polecam!

Pamiętajcie, każdy keczup należy wstrząsnąć przed użyciem!

[uWAGA] Ze względu na nieprzyzwoitą wręcz ilość uwag dotyczących braku keczupu Włocławek, zmuszony będę w przyszłości (jeśli tylko Włocławek znajdę) do ponownego podjęcia tematu i zweryfikowania swoich dotychczasowych przemyśleń.

[uWAGA 2] Włocławek to keczup widmo! Nigdzie go nie ma...

 Share

30 Comments


Recommended CommentsTORTEX POWINIEN BYĆ PIERWSZY

ten top jest nierzetelny i domagam się rekompensaty w postaci przeprosin Ketchupu Tortex :trollface:

Przeprosin nie będzie! Hańba!

Zobaczymy, co powiesz kiedy do rozstrzygnięcia sporu zawołam Lukasza246 ! :eyes:

Grozisz mi?! Ja mam całą Komisję!!! :eyes::eyes::eyes:

Czymże jest cała Komisja, przy głównodowodzącym trollfejsowego bloga ?! :trollface:

Nie chcesz się dowiedzieć! :icon_twisted:

Kocham adrenaline, więc chce :trollface:

A więc wojna? :angry:

Wojna to zbyt mocne słowo. Gentlemeński pojedynek ? :trollface:

Jak zwał tak zwał. Wiesz, że przegrasz? :dobani:

Pewnie tak, ale przynajmniej udowodnie, że mam jakiś tam honor! :trollface:

Sugerujesz, że ja go nie mam? Ja przynajmniej zmieniam codziennie skarpetki :trollface:

Nic nie sugeruje, ale zdaje mi się, że ciut sie obawiasz śmiercionośnej klęski, bo zmieniłeś temat na skarpetki :trollface:

Więc jakie rozwiązanie tej sytuacji proponujesz?

Przeproś Tortex w nowym wpisie :trollface:

Nigdy!

Link to comment

Tortex jest [beeep]iaszczy do kanapek!

Kotlin to kópa

Pudliszki jeszcze większa

Hellmans to ideał

a ten kejczap z maka jest ohydny!

tyle ode mnie :trollface:

W niektórych kwestiach się z tobą zgadzam, w innych mniej, a w jeszcze innych w ogóle.

Link to comment

eeee no nie róbmy sobie jaj - Roleski jest najlepszy i nie żartuje :P Tuż za nim znajduje się Pudliszkowy z Pudliszek i ten darmowy z Maca :laugh:

Czyżby jakieś koneksje w McDaonaldzie? Ja tam za friko nic jeszcze nie dostałem. Poza niestrawnością.

Link to comment

Zgodzę się co do tortexa, to się tylko na grilla przydaje. Nabity konserwantami do granic możliwości (wystarczy choćby spojrzeć jak jest on zamykany). No ale mimo wszystko w biedniejszych miesiącach studenckiej niedoli, na inny mnie stac nie bylo :P

Nie będę wszytkich tak omawiał, w każdym razie od lat toczę ze współlokatorami bój o wyższość wspaniałych Pudliszek pikantnych nad ichnim Kotilnem.

Zwycięzca poza ceną nieproporcjonalna do jakości ceną nie oferuje niczego niecodziennego.

W skrocie zgadzam się z Nargogh'em - PUDLISZkI RULEZ, Heinz kupa.

Heinz duża, szklana butla około 800g (dokładnie nie pamiętam, ale chyba nawet ponad) kosztuje w Lewiatanie 8 zł.

Pudliszki standardowej wielkości, coś około 400g, kosztuje w tym samym sklepie coś koło 4.5zł. Czyli cena Heinz'a moim zdaniem nie przeraża. A keczup dobry.

A tak na cenowym marginesie: McD keczup 870g-Lewiatan-5.50zł-OWNED

Link to comment

Ech, stary dobry Tortex... Aż się łza w oku kręci jak się to jadło z parówkami w wieku 5 lat... Teraz wiem, że czeka mnie rak w wieku 40 lat...

Mc'Donalds, z tego co pamiętam 80% tegoż ketchupu to pomidorki (zresztą widzę, że autor o tym wspomniał ; ) ) to bla mnie ideał ketchupu...

Teraz przerzuciłam się na koncentrat pomidorowy, jest pyszny! Mniam! Polecam, bo jest również zdrowy! I ma ten kwaskawy smaczek... A jak koncentrat to tylko Dawtona!

KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT! KONCENTRAT!

dawtonakoncentratpomidorowy200gfull.jpg

Emocjonujące story: kiedyś nie miałem keczupu do frytek, więc zrobiłem sobie własny z przecieru octu i przypraw. A ten przecier to właśnie Dawtona był(a). Nawet podszedł. KONIEC.

Link to comment

A co powiecie na ten zbiór ketchupów? Niektóre z nich są paskudne, zgadnijcie które...

hpim2729.jpg

Dobra, opuszczam tegoż bloga, bo już widzę, że dostaję syndrom spamera, no to do kiedyśtam!

TiP na bank przeżera drzwiczki od lodówki :) Dzięki za odwiedziny! Pa pa pa!!!

Link to comment

Pudliszki to ohyda, najgorszy z najgorszych! Mój żołądek wie co mówi - od tego keczupu zawsze mam zgagę i to taką, że wypala mnie przez parę godzin, kwasidło straszne, nadaje się to do wyciśnięcia całej zawartości komuś na głowę, wtedy przynajmniej fajnie by wyglądało :luagh:.

A wg. mnie najlepszy jest Tortex i ten, którego nie ma w zestawieniu - "Włocławek". Pewnie w całej Polsce nie występuje tak często, jak w moim województwie, ale to klasa sama w sobie :)

Ten ranking trafiony, nie ma co! :D

P.S. Jakie wolicie - łagodne, czy pikantne? :D

Zależy od okazji ;)

Link to comment

Wiadomo, że włocławski najlepszy!

Za Tortexem (co to w ogóle za nazwa...), Roleskim (liche musztardy, liche ketchupy robi) i Kotlinem (ujdzie, lepsze to niż ketchupo-plastik) nie przepadam, zwłaszcza, że ww. jest tani. Kamis i Hellmann's ujdzie, lepiej jest z Pudliszkami, McD. jest niezły, "Heli" wiele nie próbowałem, a Heinz... Nie należy do moich ulubieńców, let's say.

Link to comment

Ten "nasz" heinz to wcale nie heinz, tylko zwykła masówka z franczyzą (nie wiem nawet, czy nie aby pudliszki to produkują). Lista dziwaczna, w sumie zawiera samą masówkę, choć keczup mc donalds o dziwo faktycznie jest niezły. Dobry keczap to przede wszystkim ze szkła i z "pomidorową" konsystencją, a nie gładka maź z chemicznego gara (heloł większość produktów z powyższej listy) - np krzepki radek (nazwa podejrzana, ale keczup dobry)

Ok, w następnej TOPce będą same niszowe produkty, sporządzane w manufakturach Tybetu przez szanghajskich mnichów z klasztoru ?? (wklej sobie do translatora - chiński tradycyjny). Żegnam Pana Smakosza...

Eee, panie obrażalski, krzepkiego radka to można chyba teraz w każdym markiecie dostać.

Nikt tu się nie obraża :) Czyli Krzepki Radek to też masówka? Chyba nie, u mnie go nie ma, a spróbowałbym.

Link to comment

Najlepszy jest ketchup z Biedronki, a nazywa się Madero :trollface:

Jeśli chodzi o tosty to najlepiej z nimi smakuje mi Tortex.

Pudliszki to syf bo pachnie od niego octem na kilometr.

Reszte nie chce mi się oceniać bo jadłem je może max. dwa razy.

P.S.

@SanchoPansa

Kase możesz przelać na konto które wysłałem Ci na pw. Wiesz żebym żył dłużej.

Link to comment

Madero jest niezły z biedrony. Ale spodziewałem się, że Heinz wyląduje wysoko bo też go lubię, ale nie że na pierwszym miejscu.

A tak poza tym to jescze powiem ci, że akurat ten pudlishki do pizzy jest bardzo dobry to pizzy i tostów (zioła prowansalskie ma i dobre inne dodatki). A tortex i roleski - syf kiła i mogiła.

To jaki keczup byś obstawiał na Master of Keczups?

Link to comment

Czemu ja tego wcześniej nie przeczytałem? Czemu dopiero teraz zauważyłem ten wpis? On jest zaje****y :D Chcę więcej ^^

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...