Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    224
  • views
    13,885

Mafia - Recenzja


mati2210

783 views

 Share

Modyfikowanie daty dokonania wpisu na blogu jest ZABRONIONE! - Lord

Pomimo tego że gra ,,Mafia'' ma od 9 do 10 lat, jest świetna. W grze wcielamy się w biednego taksówkarza Tommy'ego Angelo. Tom zrobił sobie przerwę w pracy na papieroska, zbieg okoliczności sprawił że napotkał się na pościgu gangu Dona Salieriego i Dona Morello .Wypadek samochodowy członków Dona Salieriego sprawił że Pauli i Sam muszą porwać taksówkę Tommy'ego. Po pościgu, taksówkarz oczywiście musiał odwieść Sama i Pauliego, do restauracji szefa. Po kolejnej misji Tomi traci taksówkę i praktycznie jest bezrobotny i zakłopotany poszukiwaniami rodziny Morello, więc nasz bohater postanawia zostać członkiem rodziny mafii która składa się z:

Don Salieri ? SZEF.

Frank Colletti -consigliere Dona, księgowy.

Paulie (przyjaciel Tommy'ego)

Sam (przyjaciel Tommy'ego)

Vincenzo (dyspozytor broni)

Ralph (mechanik rodziny)

Luigi (barman).

Menu gry składa się z : Gry czyli podstawowej rozgrywki przejście gry odblokowuje jazdę swobodną, Jazda ekstremalna to po prostu zbieramy pieniądze dzięki zabijaniu gangsterów, robimy wybuchy samochodów, itp... , i w końcu swobodna jazda: masz własne mieszkanie samochód, i mamy jak w GTA IV bohaterów pobocznych (tylko że w Mafii jest wielu bohaterów pobocznych ale wyglądają tak samo i dają inne zlecenia ) Nie wiem czy określenie bohater poboczny to dobre określenie, jak złe to dam 2 wersję ,,pracodawca'' :). misje są rozbudowane, ciekawe i różnorodne czasem nie mamy misji w mieście tylko ,, Poza Mapą'' czyli na wsiach. Gry nie można zapisać, zapis jest automatyczny. Policja w tej grze jest ?. dla mnie głupia i bezużyteczna. Ścigają nas głównie po to bo przejechaliśmy na czerwonym świetle, zderzyliśmy się z innym samochodem czy przekroczyliśmy prędkość (więcej niż 60 km/h ) aby uniknąć przekroczenia prędkości można ustawić przyciskiem F5 dozwoloną prędkość, jeździ wtedy tylko od 10 do 60 km/h. Tryby pościgu policji to Mandat, zapuszkowanie i strzelanie do bohatera. Fajne jest to że w grze w ogóle pieniędzy nie ma, i gdy cię policja złapie i wlepi mandacik, to nic nie tracisz :D. Grafika w tej grze jak na tamte czasy jest boska !. Choć w dzisiejszych, gdybym w to zagrał pomyślał że to jakiś badziew.

Dużo ciekawostek ? to mnie zastanawia czy jeszcze więcej ciekawostek jest zawartych w tej grze, potwór z Loch Ness, twarz smoka na skale przenikanie przez ścianę, koleś z głową psa itp.. . Bronie w grze są następujące od kija bejsbolowego i pistoletów do granatów i Thompsonów 1928. Miasto to NY w realiach Ameryki lat 30, XX wieku i jest rozbudowane, kolorowe i żywe. Auta to głównie od fordów czyli boltów do Buicków czyli Wrightów. Bryki przypominają prawdziwe repliki samochodów. Dowiedziałem się ostatnio że gra jest na FAKTACH, ale tego nie opowiem do końca bo to tajemnica, niestety :(

+PLUSY+

+ Amerykański klimat.

+ Misje rozbudowane, pełne zwrotów akcji.

+ Bohaterowie.

+ Doskonała fabuła, podzielona na 20 misji.

+ Uczestnictwo w realistycznych strzelaninach gangsterów.

+ ponad 60 doskonałych samochodów 20 wieku.

+ Polska, kinowa wersja

+ realistyka

- Minusy-

- Grafika.

- Drobne błędy.

To tyle na dziś jak coś się dowiem czego nie napisałem to napisze :)

Moja ocena to 9.5/10

Ocena gry na świecie to 94%

 Share

29 Comments


Recommended CommentsJest kilka błędów, przez co recenzji nie czyta się płynnie, np. "Jazda ekstremalna to po prostu zbieramy pieniądze dzięki zabijaniu gangsterów, robimy wybuchy samochodów, itp... , i w końcu swobodna jazda: masz własne mieszkanie samochód, i mamy jak w GTA IV bohaterów pobocznych (tylko że w Mafii jest wielu bohaterów pobocznych ale wyglądają tak samo i dają inne zlecenia ) Nie wiem czy określenie bohater poboczny to dobre określenie, jak złe to dam 2 wersję ,,pracodawca'' ." Robisz troszkę za długie zdania, w których zawierasz za wiele informacji, dlatego w głowie czytelnika wszystko się plącze. Jednakże, jak na 12-latka, jest nieźle.

EDIT:

No i powtórzenia, jedno z najgorszych błędów w recenzjach.

Link to comment

Nie chcę się tu przechwalać, ale w wieku 12 lat pisałem sporo lepiej :P

Ahhh no i dlaczego uważasz, że gra jest realistyczna? Bo jeżdżą samochody z epoki i policja cię zatrzymuje za przekroczenie prędkości?

Link to comment

wiem że tego dużo osób nie wie ale wiem z swoich źródeł że to jest w 68 % oparte na faktach, żył Tommy Angelo, był taksówkarzem jego historia z mafią zaczeła się tak samo jak w grze początek to prawda misje są w większości oparte na faktach. producenci gry nie opisali że to na faktach ponieważ niby ,,rodzina'' tommyego chciała by odszkodowanie kaska sława itp ... reporterzy zaczeliby siędopytywać itp... kłamstwem jest to że zabił go Vito i Joe. Prawda ża został zabity przez mafię nie kłamie, mam swoje wtyki tylko niestety nie mogę ich ujawnić. Wiem że to nie wiarygodne że 12 latek może wiedzieć taki żeczy ale uwierzcie to wszystko prawda, sma nie uwierzyłam na początku ale po pokazaniu innych żeczy od mojego źródła to uwierzyłem :) i spoko dawidek3294443 nie przechwalasz się że pisałeś lepiej doceniam to że mówisz prawdę i nie okłamujesz bliźnich

Link to comment

@Dawidek dowody albo nie miało to miejsca.

O ile pierwszej Mafii nie przeszedłem*skończyłem na misji w której uciekaliśmy policji po dachach. Potem poszły savy i nie miałem siły grać drugi raz) to Mafię2 przeszedłem 2 razy i jakoś bardziej mi pasuje. Od fabuły po model jazdy.

----

Co do recenzji to w Mafii była muzyka? Wiem,że była jedna denerwująca po godzinie melodia i nic więcej nie pamiętam.

-------

Google i fora to nie tajne źródła, a Mietek żul to nie wtyki.

Link to comment

Syskol

Google i fora to nie tajne źródła, a Mietek żul to nie wtyki. to nie google i fora tylko koleś która ma inne wtyki ale nie internetowe :P nie wiem jak ty ale on nie jest meitkiem żulem :P

Link to comment

Dawidek to daj jakiś link bo przesłuchałem na YT parę kawałków i żaden nie był jakiś super. Tak jak myślałem, leciało w tle i człowiek tego nawet nie zauważał. W Mafii2 często gęsto zatrzymywałem się tylko po to by posłuchać radia bo było dużo lepsze od tego z: Mafii, GTA III, SA,IV i dowolnej innej gry, jedyne co może się z nim równać to muzyka z GTA VC.

Link to comment

Zgadzam się z Łukaszem, wnioskując po Twoich wpisach na blogu, zachowujesz się jak rozstrojony emocjonalnie 10-latek, który raz stara się być poważny, żeby za chwilę bawić się w błazna. Dowartościowywanie się tym, że jesteś starszy (zapewne nie więcej niż 1-2 lata) jest co najmniej zabawne. Jak na 14-latka, daję Ci 0 gwiazdek.

@dawidek3294443

Caps Lock jest świetnym argumentem.

Link to comment

Proszę, nie ma za co. To, że jesteś jeszcze młody, nie dyskryminuje Cię ze społeczeństwa. A poza tym kiedyś ty będziesz miał 18,20 lat i mam nadzieję, że teraz to taka lekcja, na przyszłość. Nie będziesz się tak zachowywał, jak niektórzy użytkownicy, tego fajnego forum.

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...