Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    224
  • views
    13,885

The sims Średniowiecze - Recenzja


mati2210

707 views

 Share

Modyfikowanie daty dokonania wpisu na blogu jest ZABRONIONE! - Lord

w Czwartek kupiłem sobie najnowszą grę twórców the Sims pt: ,,The Sims średniowiecze'', gra zapowiadała się świetnie, i rzeczywiście tak jest ! Mnie się gra osobiście bardzo podoba jest świetna, chociaż?... dostrzegłem kilka błędów, ale to drobiazg.

gra nie posiada fabuły, po prostu wchodzimy na notatnika, szukamy misji i git majonez :D.

najlepsze jest to że nie ma takich wymogów jak komfort, rozrywka,pęcherz itp.. nie, nie. Bohater jedynie czego potrzebuje do przetrwania to jedzenie i energia.

W misjach można wybrać sposób wykonania misji, bohatera itp... . Na moim komputerze który mam od ok 8/9 roku życia gra poszła lepiej niż the Sims 3. Rzeczą która cały czas powtarza się w grze to na pewno są misje, oczywiście można zrobić sobie przerwę w trakcie gry, ale to nie to samo co w podstawowej wersji, po prostu brakuje tu takiej jakby to ująć ? .. wolności i swobody. Misje są ciekawe jak znalezienie zaginionego dziecka, pokonanie czarownicy a także wypędzanie wieśniaków z domu Monarchy. Nie wiem jednak czy to przez mój komputer, twórców gry czy przepracowanie komputera ale w 2 misjach nie pokazano mi z kim mam porozmawiać,nic nie mogłem zrobić jak tylko wycofanie się z misji i robienia innej lub wykonania tej samej innym sposobem. Grafika się nie zmieniła aczkolwiek zmienił się tryb budowani, jest trudniejszy. Nie ma pragnień i punktów szczęścia za które możesz kupić jakieś fajne umiejętności, zastąpią to punkt skupienia. Gdy jesteśmy już przy punkcie skupienia, wygląda to tak jesz różnorodne dania dostajesz + chyba 20 pkt skupienia, gdy śnią ci się koszmary dostajesz ? 20, i tak to się ciągnie i ciągnie. Skupienie służy głównie do tego by Twój Sim był bardziej skupiony i wykonywał daną czynność/misję lepiej i szybciej. Wielkim + jest to że nie masz pracy tylko obowiązki np.:KRÓL

Napisz 2 nowe prawa

Wydaj 3 edykty

Medyk

Zbadaj 3 osoby

Zbieraj 5 razy pod rząd zbieraj ziółka.

Gdybym napisał wszystkich i wszystkie ich obowiązki to pewnie zajęłoby mi to połowę strony :). Każdy sim może mieć swój własny poziom np. król ma poziom Monarchy (mój ma 8 ),

medyk poziom medyka (mój ma 3). poziomy można zwiększać robiąc rzeczy związane z postacią :

medyk leczy,

król rozkazuje,

czarownica bada zaklęcia ITP...

Postacie tacy wyróżnieni (król, Medyk, Czarownica) mają że tak powiem plusy.:

Król może wysyłać na dyby,

Medyk leczyć

Czarownica rzucać zaklęcia na innych. ITP...

Miasto po przebodówaniu wygląda jak prawdziwe średniowiecze i za to właśnie dam +. W grze zawarta jest sytuacja polityczna czyli można zobaczyć mapkę z sąsiednimi miastami/krajami .

Można kupić dostęp do nowych krajów za 10 punktów z uzyskanych misji. Na początki masz tylko swoje miasto (sam wybierasz nazwę), Kupczyce i Rękoczyce (nie jestem pewien czy Rękoczyce to poprawna nazwa). Wkurza mnie to że w innych misjach nie piśnie król lub kto inny o poprzedniej misji, tak jakby jej nie było, moim zdaniem powinno właśnie w takich grach powracać do poprzednich misji. To tylko moje zdanie i jest nie ważne. Nogi Bozia dała ?? OBY! bo bez nich byłoby trudno, ponieważ nie ma tam innego środku transportu jak stopy. Polowanie na niedźwiedzie, spacery po parku, leczenie ludzi msze kościelne w kościołach Jakubiańskich to nowe dodatki nie są zbyt fajne ale są. Grę zaczynamy z jedną budowlą : Zamkiem Monarchy. Po ukończeniu misji dostaje się punkty, wykorzystać je możemy na budowanie lecznic, kościołów ,targów i takich tam. Kupienie nowych miejsc odblokowuje wiele nowych rozmaitych misji. Osiągnięć jest mnóstwo mam odblokowane chyba ze 4 lub 5 na WIELE WIELE Więcej osiągnięć. Z tą grą jestem nie zapoznany, początek gry gdzie ładujemy gre jest dla mnie skomplikowany, także ,, Tryb Królewski'' (F3) ma mało nie zrozumiałych rzeczy dla mnie. Pogoda w tej grze jest lepsza niż w the sims 3. Najlepiej ją oglądać o godzinie 19.00 bo wtedy jest zachód słońca.

Wielu ludziom nie będzie się podobała moja recenzja ale tu właśnie postanawiam ćwiczyć te umiejętności :) przepraszam za błędy, głupią formę pisania recenzji i nudę Soory ;(

Wiem Że pewnie was to przynudza taki pisanie o tych medykach, ale chcę aby ludzie którzy nie posiadają simsów bo są dla niektórych głupie lub mają problemy finansowe, poznali prawdę jak to jest :)

+ PLUSY +

+ Nowy świat

+ Dużo nowości i ulepszeń

+ Misje

+ Muzyka, Kilmat i Pogoda

+ Brak pracy

+ Klimat Średniowieczny

- MINUSY -

- Pewne niedoróbki

-Misje czasem są niezrozumiałe i niewykonalne

OCENA: 9.0

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Teraz tylko czekać na Sims: Antyk, Sims: Renesans no i oczywiście Sims: II Wojna Światowa.

Edit: Jeśli naprawdę masz 12 lat, to nie jest źle i przy odpowiedniej pracy i dalszemu pisaniu możesz być naprawdę dobry. Oczywiście do mistrzostwa w chwili obecnej wiele Ci brakuje, ale co ja Ci będę pisał. Przecież czytasz CDA i wiesz jak wyglądają profesjonalne recenzje.

Jeśli chodzi o samo składanie zdań i poziom merytoryczny tekstów, to myślę, że przyjdzie poprawa z doświadczeniem. Na razie zadbaj jednak o rzeczy najprostsze, jak choćby interpunkcja. Po przecinkach stawiaj spację itp. itd.

Link to comment
Wielkim + jest to że nie masz pracy tylko obowiązki

Dla mnie to jest taki, ani plus, ani minus. Często denerwowałem sie jak miałem coś wykonać, nie chciało mi sie zdobywać składników/kupować i minusowy nastrojnik bo olałem obowiązek :D

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...