Jump to content
  • entries
    192
  • comments
    3,217
  • views
    226,793
 Share

16 Comments


Recommended Comments

"Takie pomysły to przejaw nacjonalistycznego fanatyzmu"

Mogą to być np.:

1) Odrodzenie się ducha patriotycznego po 10 kwietnia 2010 roku w świetle dorobku literatury posmoleńskiej;

2) Twórczość młodych po przełomie: utrwalanie pamięci o wojnie polsko-polskiej, czy utrwalanie pamięci o wartościach.

To jest przejaw nacjonalistyczno-religijnego fanatyzmu PiS

O dzwonie Zygmunta, o trasie przejazdu karawan z trumną i o tłumach na pogrzebie. Przywołane zostaną obrazy, które ukształtowały nowe pokolenie Polaków.

Girzyński nie widzi w tym fanatyzmu, lecz piękno.

Czas powstań to był czas wojen. Tamtej traumy w żaden sposób nie można porównywać z żałobą po wypadku komunikacyjnym - podkreślił Kutz

Aż się gotuje, kiedy widzi się, z jakimi ludźmi ma się do czynienia. Ich wszystkich powinno się w białe kaftany wcisnąć i do pokoju bez klamek wrzucić.

Link to comment

Polecieli i Spadli znowu sypią genialnymi pomysłami :/. Najpierw projekt obowiązkowych wycieczek dla dzieci do Smoleńska, teraz to, za rok pewnie jakąś beatyfikacje Lecha wymyślą. Nic tylko czekać...

Oby to był spóźniony Prima Aprilis...

Link to comment

Rozumiem że w kluczu odpowiedzi będzie jedynie opcja dotycząca zamachu ruskich i złych spiskowców z PO, a jedyną dobrą postawioną tezą będzie ta w której śp. L.Kaczyński jest najlepszym prezydentem świata który umarł jak męczennik i bohater i jak bardzo nas zainspirował... w tym kraju jednak często tak debilne pomysły przechodzą.

Link to comment

Katastrofa pod Smoleńskiej początkiem nowej epoki literackiej? Wut! Może od razu wyzerujmy kalendarz. Powrót PiS do władzy jest dość prawdopodobny, więc takie pomysły mogą stać się smutną codziennością.

Link to comment

Ludzie bardziej by szanowali to co się wydarzyło w lesie smoleńskim jeśli nie utworzyła się wokół tej całej sytuacji taka szopka polityczno- emocjonalna. Wszystko to pokazuje jak można zniszczyć wizerunek tragedii, która była (i to trzeba przyznać) straszna, ktokolwiek tam nie zginął. Lecz wykorzystywanie śmierci innych osób do tego aby podnieść sobie słupki poparcia ze strony PiSu, próba stworzenia współczucia ogólnopolskiego (które nota bene nie wyszło, a spotkało się z odwrotnym efektem) jest karygodne. Podobnie mogę się wypowiedzieć o partii rządzącej, która otwarcie krytykuje wszystko co związane z PiSem, łącznie z ww. katastrofą.

Smoleńska katastrofa nie stworzy nowego nurtu literackiego. Tak samo jak nie stworzyła śmierć Sikorskiego, katastrofa w Cork, czy chociaż jak zginął Boris Trajkovski. Paranoja co się z tym wszystkim dzieje

a tu macie coś w związku z tym wszystkim -> klik!

Link to comment

Długo myślałem nad komentarzem, ale brak mi słów.

Jeśli oni mówią to na poważnie i w to wierzą, to obawiam się o ich zdrowie psychiczne. A najgorsze że ciemny lud w to wierzy.

Link to comment

Może trochę przesadzam, ale co jak to wejdzie i to będzie taki maturalny samograj? Jak egzaminatorzy będą się bali takiego oblać ze względu na temat?

Nawet, NAWET gdyby to było wydarzenie godne takiego upamiętnienia, to takie posunięcie powinno być dokonane gdy można na nie spojrzeć z dystansu, po kilkunastu-kilkudziesięciu latach.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...