Jump to content
  • entries
    12
  • comments
    51
  • views
    35,005

League of Legends - Akali Poradnik [edit]


GuziX

6,710 views

 Share

Siemanko

Pierwszy poradnik dotyczący LoL`a. Chce wam Przedstawić i przybliżyć nieco postać AKALI.

"Początek"

Pragnę zaznaczyć iż jest to Akali mojego pomyślunku, oraz jest ona robiona pod AP!

"Umiejętności"(skille)

akalimarkoftheassassin.png"Mark of The Assasin" - nasz główny skill którego maksujemy od samego początku. Jego zaletą jest to, że sam zadaje obrażenia i gdy uderzymy w przeciwnika "naznaczonego" tym skillem, do dostaje on dodatkowo obrażenia. np:

Sam spell działa na odległość, rzucamy , zadaje 100 DMG (obrażeń), uderzamy wroga ,zadajemy kolejne 100 DMG, i dodatkowo ponieważ przeciwnik był oznaczony dostaje kolejne 100 DMG (zależne od poziomy skilla). Czyli 100+100+100 = 300 DMG, całkiem nieźle ;P

akalicrescentslash.png"Crescent Slash" - skill który maksujemy jako drugi, głównie do przepychania i zabijania minionów, ale na wrogich championów też jest dobry.

akalitwilightshroud.png"Twilight Shroud" - Popularna "Bańka" kiedy jesteśmy w jej zasięgu, zwiększa nam armora, a także daje niewidzialność. Natomiast kiedy wchodzi w nią przeciwnik spowalnia go. Dobrze radzi sobie jako "Straszak" puszczamy to w jakieś miejsce i przeciwnik myśli że coś się szykuje, albo gdy uciekamy.

akalishadowdance.png"Shadow Dance" - "Shadow dance", znaczy "Taniec Cienia" nie mniej jednak niewiele ma to wspólnego z tańcem, Nasze Ulti i bardzo dobra broń , gdy gram ja vs DPS, zazwyczaj wystarczają mi jakieś 3-5 sekund aby gryzł glebę, z tankiem trzeba trochę dłużej sobie radzić ;) Ulti działa na zasadzie doskoków, jest to taki "flash" o bardzo dużym zasięgu i w dodatku zadaje DMG.

"Summoners Spells"

Jedyna wg. mnie godne polecenia dla tej postaci są dwa "SS"(summoner spell):

ignite.png"Ignite" - Czyli podpalenie zadaje DMG, idealne do dobijania wrogów, albo skutecznego i szybkiego "FIRST BLOODA" (pierwszy kill podczas gry dający nam sporo złota jak na początek)Idealnie komponuje się z...

exhaustk.png "Exhaustk" - Osłabienie , albo spowolnienie, redukuje dość mocno prędkość poruszania się wroga.więc zadanie mamy dodatkowo ułatwione, mimo iż uciekająca postać nie robi na nas wrażenia;)

"Zaczynamy"

Najpierw zakupy:

1.os60cp.jpg "Amplifying Tome" - Dodaje 20 AP(abillity Power),oraz Potiona (miksturkę) leczenia (czerwony).

2.Po chwili gdy uzbieramy około 400-450 Golda, wracamy do miasta i kupujemy bootsofspeed.gifbutki "Boots of Speed" oraz ze 2 HP potiony. Dzięki butom szybciej się poruszamy.

3.Teraz jest to najważniejszy item sheen.gif "Sheen" - item działa tak ,że gdy użyjemy skila to włącza się fajna rzecz dzięki której następny normalny atak będzie 100% mocniejszy. Czyli zamiast 100 DMG zadamy 200 DMG. Item dodaje nam 25 AP i 250 MANA (jest to jedyny minus)

A następnie ulepszamy go do "Lich Bane" ulepszona wersja tego itemu.

6.Następniebootsofswiftness.gif "Boots of Swiftness" - jeszcze bardziej zwiększają nam prędkosć, albo można kupić sorcerersshoes.gif "Sorcerers Shoes" - nasza prędkość się nie zmieni , ale dostaniemy premię do przebijania atakami magicznymi.(większy DMG)

3.Następnie dobrym zakupem będzie zakupienie sobiepickaxe.gif "Pickaxe"- dodający 25 AD (attac Damage) fizycznego,(kosztującego 925 G),niby niewiele prawda, ale przeznaczenie tego itemu jest nieco inne, nie tylko zwiększa nam DMG,ale dodaję połowę naszego Passyva, drugą połowę dokłada nam książeczka którą kupiliśmy jako pierwszy przedmiot.

7. Teraz należy kupić giantsbelt.gif "Giant`s Belt" - zwany również "paskiem" dodaje nam sporego kopa do HP i jest niezbędny do złożenia tego...

8.rylaiscrystalscepter.gif "Rylai`s Crystal Scepter" - przedmiot dający 80 AP , 500 HP, oraz kiedy zadamy DMG magiczny spowolnimy przeciwnika o 35%, więc ucieczka będzie utrudniona jeszcze bardziej.Na ten item składa się:"Giant`s Belt", "Blasting Wand", "Amplifying Tome" i kosztuje 3105 G.

9. Kolejnym itemem będzie rabadonsdeathcap.gif "Rabadon`s Death Cap" - item dodaje nam 155 AP! Zwiększa o 30% posiadane AP, ale trzeba pamiętać, że to jest unikalne i kupienie drugiego itema nie zwiększy posiadane przez nas AP o kolejne 30 %. Popularna "czapka" kosztuje 3600G.

w tym momencie postacie są już w miarę rozbudowane i większość ma już określone ścieżki czy TANK, czy DPS, czy SUPPORT. trzeba się dostosować do otoczenia i mamy możliwość wyboru 4 w.g. mnie itemów.

VS TANKI:

voidstaff.gif "Void Staff" - item dodający 70 AP, oraz 40% MP( Magic Penetration) inaczej,przebijania dla ataków magicznych, całkiem nieźle. Koszt - 2650 G

abyssalscepter.gif "Abyssal Scepter" ten przedmiot daje nam 70 AP oraz 57 Magic Resist ( większa odporność na ataki magiczne) ,jak również dodaje nam aurę która zmniejsza "MR" wrogich Championów. koszt to 2295 G.

VS DPS

hextechgunblade.gif - Broń dodaje nam 60 AD, 75 AP jak również 20 % Life Steela, regeneruje nam życie w miarę zadawanie DMG pochodzącego od AD, oraz 20% Spell Vampa czyli to co wcześniej tyle że od ataków magicznych. item ten ma jeszcze jedną właściwość może wystrzelić pocisk który zadaje 300 DMG i spowalnia cel o 50% . Prawda że miło ;)(do tego itemu potrzebowaliśmy "Pickaxe")

zhonyashourglass.gif "Zhonya`s Hourglass" - klepsydra dodaje pożadnego kopa do AP bo aż 100 i 50 Armora, oraz na naszego Championa jest nakładana taka tarcza dzięki której nasza postać jest nietargetowalna ( nie można na nią kliknąć) przez 2 sek. Dokładnie tego nie sprawdziłem, ale myślę że będzie to dość pomocne w szybkich atakach na przeciwnika.

"Gra"

Opiszę teraz jak grać AKALI tak trochę bo każdy powinien wypracować swój własny styl. Gra opisywana gdy mamy już 6 lvl.

"Team Fight"

1. "Ulti" - na najsłabszego Championa przeciwnika, kiedy jest team fight(walka 5 vs 5 lub 3 vs 3) to każdy zajęty jest swoim Targetem (przeciwnikiem), to jest nasza szansa aby ubić jednego z nich zanim się spostrzegą, a więc...

Ulti -->

2."Bańka" - da nam Armora i możliwość ukrycia się no i spowolnienia przeciwnika.

Ulti --> Bańka-->

3.Nasz główny atak czyli "Mark of the Assasin"

Ulti --> Bańka-->Mark of the Assasin-->

4."Crescent Slash" atakujemy wszystko w koło

Ulti --> Bańka-->Mark of the Assasin-->Crescent Slash-->...

i powtarzamy te czynności cały czas, wiadomo że Bańka się trochę ładuje, ale nie jest ona nam niezbędna, kiedy możemy to używamy.

"Single Target"

1.Ulti -->

2. "Exhaustk" - spowolni przeciwnika.

Ulti -->Exhaustk-->

3."Bańka" da nam Armora i możliwość ukrycia się no i spowolnienia przeciwnika.

Ulti -->Exhaustk-->Bańka-->

4."Ignite" - podpalamy ,dodatkowy DMG.

Ulti -->Exhaustk-->Bańka-->Ignite

5.Nasz główny atak czyli "Mark of the Assasin"

Ulti -->Exhaustk-->Bańka-->Ignite-->Mark of the Assasin-->

6."Crescent Slash" atakujemy wszystko w koło

Ulti -->Exhaustk-->Bańka-->Ignite-->Mark of the Assasin-->Crescent Slash-->...

i powtarzamy do skutku...

"Runy"

Czerwone:

9 x "Greater Mark of Insight" - 0,95 Magic Penetration

Żółte:

9 x "Grater Seal of Evasion" - 0,75% Dodge

Niebieskie:

9 x "Grater Glyph of Potency" - 0,99 Ability Power

Fioletowe:

3 x "Grater Quintessence of Potency" - 4,95 Ability Power

"Masteries"

http://www.mobafire.com/league-of-legends/...0-0-0-0-0-0-0-0

(ten przetestowałem dobrze mi się nim gra)

masteries.jpg

"Zakończenie"

Myślę, że wytłumaczyłem dość zrozumiale i w miarę poprawnie, jak by były jakieś pytania to walcie śmiało.

Pozdro i wyczekujcie następnego poradnika , a zależy to od tego czy ktoś będzie się tym interesował.

p.s

Dzięki "kruzd" za podsunięcie pomysłu z "Lich Bane",jednak zostanę przy swoich butach xD

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Poradnik fajnie zrobiony, ale:

Guinsso jest trochę niepotrzebny na Akali, choć sam kiedyś go kupowałem.

Brakuje w buildzie przede wszystkim Shen'a a potem Lich Bane'a. Bonus z tych przedmiotów daje nam niewyobrażalny burst do obrażeń.

Buty to koniecznie Mercury's Treads, ponieważ zestunowana Akali to martwa Akali.

Brakuje także trochę słowa o runkach.

Link to comment

Ja gram buildem : merci, rylai, gunblade, lich bane, rabadon i jeden item zależy od tego jak mi idzie. Jak źle to abyssal, jak dobrze to mejai tak gdzieś między 1 a 3 itemem. Runki: marki mag pen, seale ap per lvl, glyphy flat ap, i na razie mam tylko miejsce na 2 quinty flat ap. Trzeci quint to chyba sobie zakupię mag pen. Jako item startowy zawsze dorans blade. Passive aktywowany od razu. Wzmacnia survi w early game.

Link to comment

Faktycznie jakims cudem sie zamienil :),jednak nie jestem wstanie nic z tym zrobic, net mi padl i [beeep], nawet sprawdzic nie moget tego lich banea

Link to comment

Twoje combo na single target jest złe...

Najpierw mark of the assasin->ult->hit->mark znowu->exhaust->hit->ignite i od nowa[po tym kombo kazdy lezy,bańke tylko do ucieczki]. "E" akali jest całkowicie bezużyteczne i tylko marnujesz energie

W teamfightach również Crescent slash jest zbędne bo masz tylko rozwalić wrogiego głownego dpsa[carry] i w nogi ew gonić uciekających, a do tego aoe jest zbędne

Co do itemów ja biegam z -hextech gunblade->buty[mr\cc reduction->sheen->rylais scepter->lich bane->deathcap i potem defensywne o ile gra jeszcze trwa. A i doran blade na start żeby aktywować leczenie

Link to comment

A i proszę cię nie "maksuj" crescenta jako 2, bo to beznadzieja jest...

Może i nie jestem "pro" akali ale wiem jak się nią gra i to co ty piszesz to bzdury są czasami... Jedyne co jest w tym dobre to opis skilli i runy xd nie rozumiem po co się cofać jak tylko uzbierasz 450 golda bo same buty... nie lepiej uzbierać więcej kupić buty,sheena i warda? Jeszcze co do tego combo co podałem wyżej tak jest w twoim wypadku bo ja nie używam ignite tylko biegam z flash+exhaust.

Link to comment
Twoje combo na single target jest złe...

Najpierw mark of the assasin->ult->hit->mark znowu->exhaust->hit->ignite i od nowa[po tym kombo kazdy lezy,bańke tylko do ucieczki]. "E" akali jest całkowicie bezużyteczne i tylko marnujesz energie

W teamfightach również Crescent slash jest zbędne bo masz tylko rozwalić wrogiego głownego dpsa[carry] i w nogi ew gonić uciekających, a do tego aoe jest zbędne

Co do itemów ja biegam z -hextech gunblade->buty[mr\cc reduction->sheen->rylais scepter->lich bane->deathcap i potem defensywne o ile gra jeszcze trwa. A i doran blade na start żeby aktywować leczenie

Wiesz to jest mój build , sam nim gram i wiem że jest dobry, wg mnie flash dla Akali jest beznadziejny, bo nasze ulti to są 3 takie. To jest tylko wzór nie trzeba nim grać, jednak przez kilkadziesiąt gier szlifowałem go i uważam,że jest dobry. każdy dodatkowy dmg jest wart ceny Energii jaką na niego poświęcasz więc na 5 lvlu "Crescent slash`a" zadaje tym buildem około 300-400 dmg zależy (też od itemów), flasha uznaje tylko dla Fiddla którego build mam zamiar za niedługo robić. Pozdrawiam

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...