Jump to content
  • entries
    161
  • comments
    916
  • views
    177,791

O blogach


Sergi

632 views

 Share

To pewnie zupełnie niewłaściwe (a może jedyne właściwe?) miejsce na takie teksty, ale i tak napiszę.

Od kiedy czytam blogi na CDA doskwierają mi dwa problemy, których rozwiązanie znalazłem.

Po pierwsze, blogi promowane - Fajnie że są, ale nie ma ich dużo/rzadko się na nich pisze, przez co bardzo rzadko coś się na tej liście zmienia, nieraz i przez tydzień nie pojawia się interesujący wpis. Oczywiście nie wymagam od autorów pisania częściej, niech piszą swoim tempem. Proponuję natomiast żeby zwiększyć ilość blogów promowanych. Nie mówię oczywiście o swoim (choć byłoby miło), ale np. blog Lorda Nargogha moim zdaniem zasługuje na wyróżnienie.

Nie znam się na procedurze dodawania blogów to tej listy, ale może wartałoby ją przeprowadzić znowu?

Drugi problem to blogi niepromowane. Ich ilość i płodność autorów (a także długość listy widocznej na stronie) powoduje że nie sposób ich śledzić na bieżąco. Po prostu wpisy, te wartościowe i te... mniej pojawiają się tak szybko, że natychmiast spychają pozostałe. A obserwacja takiej ilości blogów (bo na ogół nie sposób przewidzieć gdzie pojawi się coś godnego uwagi) to zadanie przerastające moje możliwości. Oprócz tego blogi promowane pojawiają się też na "zwykłej" liście, co dodatkowo przyspiesza obrót "kołowrotka" i jest - moim zdaniem zupełnie bez sensu.

Tutaj rozwiązań mam kilka (m.in. usunięcie blogów będących reklamami innych blogów i stron), ale zaproponuję dwa - to, co wspomniałem wyżej (promowanie najlepszych) i wyłączenie z tej listy blogów promowanych.

To jak, ktoś zna człowieka, którego przyjaciel potrafi coś z tym zrobić? :wink:

 Share

8 Comments


Recommended Comments

Tutaj rozwiązań mam kilka (m.in. usunięcie blogów będących reklamami innych blogów i stron), ale zaproponuję dwa - to, co wspomniałem wyżej (promowanie najlepszych) i wyłączenie z tej listy blogów promowanych.

Żadnych zmian w formule blogów nie będzie. Próbowałem interweniować - na próżno.

Link to comment

Blogi wydają mi się takim smutnym zaprzeczeniem idei CD-A, ktorej zalozeniem sa zmiany. Przez caly czas ich istnienia wygladaja tak samo. Nawet wlasnych skorek robic nie mozna, nie ma dokladniejszych statystyk...(ani uzycia zewnetrznych licznikow). sad.

Link to comment

A ja piszę regularnie, o. Za wybór blogów promowanych odpowiada Hut - można śmiało do niego pisać. Rozwiązaniem Twojego problemu 'blogów niepromowanych' jest dodanie interesujących dla Ciebie blogów do ulubionych. Pojawiać się będą zawsze na górze. Koniec problemu.

Drangir - Zgodnie z Twoim tokiem myślenia, całe forum jest zaprzeczeniem idei CDA. Ile razy się zmieniało? Nie znam się za bardzo na forumowych skryptach, ale wiem, że blogi są dodatkiem do forum i nie jest to serwis blogowy. Poza tym wprowadzanie nowych funkcjonalności to sporo roboty.

Link to comment

Ja nie narzekam zbytnio, może :P nie piszę koniecznie z sensem ale mi nie zależy na popularnośći bloga po prostu piszę na to co mi ostanio pszyszło do głowy i chciałbym to się z kimś podzielić wrażenie zamiast napisać jakiś post w offtopicu

:P Fakt że na siebie nachodzą w tabelce ostanich wpisów ale wystarczy kliknąć blogi i wzystko jest ładnie odzielone.

Link to comment

@Q Na forum raczej nie wchodze xP W sumie to mocno przesadzam, ale to nie zmienia faktu ze byloby lepiej. A fakt, boli mnie kilka blogowych ograniczeń.

Link to comment
Rozwiązaniem Twojego problemu 'blogów niepromowanych' jest dodanie interesujących dla Ciebie blogów do ulubionych. Pojawiać się będą zawsze na górze. Koniec problemu.

Tylko że poza trzema, czterema blogami, które czytać mogę w ciemno, cała reszta to loteria. Gdybym "ulubił" wszystkie blogi, na których zdarzają się ciekawe wpisy, to zostałbym zasypany straszną ilością powiadomień.

Co do częstowliwości pisania - absolutnie nic nie mam do autorów, niech piszą, ile chcą i kiedy chcą. Dlatego jestem za promowaniem większej ilości blogów, żeby przy utrzymaniu przyzwyczajeń bloggerów ciekawego czytania było więcej.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...