Jump to content

WTOMIGRAJ !

  • entries
    15
  • comments
    50
  • views
    21,143

POLISZ GEJMS PROJEKT: WACKI. KOSMICZNA ROZGRYWKA


Peci

681 views

 Share

W takich wpisach będę od czasu do czasu próbował wam sprzedać sympatyczne polskie gry. Zatem jadziem!

WACKI. KO(S)MICZNA ROZ(G)RYWKA

W 1998 r. firma Seven Stars, odpowiedzialna wcześniej ze jedyną sensowną jak dotąd egranizację Kajka i Kokosza, uraczyła graczy kolejną (ostatnią zresztą w swojej karierze) przygodówką. Tym razem pokierować można było dwójką sympatycznych gostków: arbuzowatym karyplem Edkiem z fryzurką w stylu Afro oraz wysoką i chudą francą... tzn. Francem.

Popadli oni bowiem w niezłe tarapaty. Pewnego słonecznego dzionka najspokojniej w świecie sączyli sobie pod bloczkiem.... no powiedzmy, że oranżadę, gdy nagle odwiedził ich przybysz z obcej planety ? Aargh. Okazało się że ziemianom grozi niebezpieczeństwo ? wredni terroryści zabrali obcym bardzo ważne urządzenie o nazwie ACME. Trzeba je jak najszybciej odzyskać, inaczej bowiem... W każdym razie Edek z Francem będą mogli zapomnieć nie tylko o przyjemnościach w stylu pi... tzn. oranżadzy.

Nasi bohaterowie ruszają wobec tego w długą i niebezpieczną drogę ? pewnie i tak nie mając nic lepszego do roboty. Przemierzają polskie osiedla, odległą Krainę kukurydzy i żygburgerów czy Afrykańską wioskę (zupełnie jak Smuggler na swoim urlopie). Aby osiągnąć cel, gracz będzie musiał nauczyć się wykorzystywać uzupełniające się różnorakie zdolności obydwu, a rozgrywkę umili mu sympatyczna, stylowa choć nieco kanciasta grafika (dźwięki są poprawne, ale pozwólcie, że resztę pokryję całunem milczenia). Wszystko podlane jest całkiem niezłym humorem, opartym na rozmaitych smaczkach ? polecam na początek sprawdzić same menu gry.

Wacki były jakiś czas temu dołączone do CDA, bodaj numer 7/99. Dostępne są też w różnego rodzaju pszczółkach i biedronkach, w cenie dosłownie nie większej,niż parę złotych. Zamiast niezdrowych wspomnianych żygburgerów, warto dać grubemu i chudemu szansę ? będziecie bawić się jak nigdy dotąd.

 Share

5 Comments


Recommended Comments

ze jedyną sensowną jak dotąd egranizację Kajka i Kokosza

Zabugowaną, brzydką i w której można było się zaklinować "na amen". Wersja CD-Audio z '97 przebija pod względem "talentów" dubbingowych gdy na CD-I.

Wacki... kultowa giera. Brzydka, pełna absurdalnych zagadek, zupełnie kretyńskiego (z perspektywy czasu) humoru i pozbawiona spoistego scenariusza, a mimo - to sukces pełną gębą oraz wymienianie się z kumplami co i gdzie trzeba kliknąć, by popchnąć grę do przodu.

Link to comment

Pod względem dubbingu niezły był Książę... Ale nie zgodzę się, że gra była brzydka - raczej specyficzna :smile: A ja i tak wolę starego Kajka... niż to co wydano z nim po 2000 r. :tongue:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...