Jump to content
  • entries
    41
  • comments
    176
  • views
    34,072

Legendy Sowiego Królestwa 2D - Recenzja


Matison

394 views

 Share

Legend-Of-The-Guardians-The-Owls-Of-GaHo

Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy Ga'Hoole
premiera: 14 października 2010 (Polska)
produkcja: Australia, USA [2010]
gatunek: Przygodowy / Familijny
czas trwania: 90 min.
od lat: 7
reżyseria: Zack Snyder
scenariusz: John Orloff, John Collee

Obsada:
Hugh Jackman
Ryan Kwanten
David Wenham
Emilie de Ravin
Hugo Weaving
Jim Sturgess
Helen Mirren
Rachael Taylor
Geoffrey Rush
Jay Laga'aia


Witam ponownie po dłuższej przerwie postanowiłem opisać kolejny film. W tej długiej przerwie obejrzałem wiele filmów jak "Ostatni Władca Wiatru", "TRON Dziedzictwo" czy choćby "Sanctum" lecz nie dostałem porządnego kopa by coś napisać aż obejrzałem sobie w domowym zaciszu bajkę "Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy Ga'Hoole".Głównym bohaterem filmu "Legendy Sowiego Królestwa" jak się domyślacie jest Sowa. Jest to młoda sowa gatunku płomykówka o imieniu Soren. Zafascynowana opowieściami taty o Strażnikach Ga'Hoole wpada w tarapaty wraz ze swoim bratem i zostaje porwany przez sługusów Żelaznego Dzioba który uważa że Płomykówki powinny rządzić królestwem sów. Soren ucieka z niewoli i postanawia odnaleźć tytułowych Strażników Ga'Hoole.
Pierwsze co się rzuca w oczy są świetne animacje które widać już od samego początku filmu nawet modele poszczególnych sów są świetne zrobione. Graficy i animatorzy bardzo się postarali tworząc film. W filmie jest sporo scen w bullet time (zwolnionym tempie) co bardzo ładnie wygląda zważywszy że bohaterami filmu są zwierzęta lotnicze dodaje to bardzo fajnego smaczku filmowi. A w szczególności zasługują na uznanie sceny walk tych jakże ptaków.
W filmie można natrafić na bardzo śmieszne sceny i jednocześnie nie ma żadnych scen romantycznych które w większości bajkach są co mnie bardzo cieszy brak tych scen.
Można również pochwalić ścieżkę dźwiękową filmu. Wszelakie ruchy skrzydeł są bardzo dobrze słyszane wtedy kiedy trzeba bo jak wiadomo sowy charakteryzują się umiejętnością cichego lotu.
Polski Dubbing też nie jest najgorszy, głosy aktorów są świetne dopasowane do postaci przez co bardzo miło się słucha wszelakie dialogi. Również muzykę można pochwalić poniżej można posłuchać dwóch utworów z filmu. Jak na bajkę utwory są bardzo ciekawe i przyjemnie się je słucha :)
http://www.youtube.com/watch?v=joIbYX11aLY&feature=related

Oglądając końcówkę stwierdzam że producent ma w planach stworzenie kolejnej części i na to bardzo czekam :) A film bardzo polecam dla widzów w każdym wieku ;)

Ocena:
9/10
 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...