Jump to content

ultra blog

  • entries
    3
  • comments
    21
  • views
    502

"Historia lubi się powtarzać..."


Ultramen

132 views

 Share

"Historia lubi się powtarzać"tak właśnie pomyślałem,jak na tvn 24 usłyszałem, że w Japońskiej elektrowni Fukushima wybuchł jeden z reaktorów.Niestety rozczepianie atomu, w celu pozyskania energii dla ludności, nie zawsze jest bezpieczne,teraz dalekowschodni sąsiedzi doznają na swojej skórze czego europejczycy doznali prawie na całym kontynencie,nie żeby moje słowa były zniewagą w tym smutnym dla Japończyków fakcie,lecz powinni się przygotować na najgorsze,jak my byliśmy gotowi na atomową chmurę z Czarnobyla.

Jak w strasznym roku 1986,wybuchł reaktor nr 4 w czarnobylu,tak Japończycy muszą się liczyć z 4X siłą niebezpiecznego dla życia promieniowania,które po wybuchu JEDNEGO reaktora, wynosiło 10X więcej niż normalna dawka.

Więc ubolewam nad rodzinami,walczących z niewidzialną śmiercią,oraz nad pracownikami i robotnikami,którzy wystawiają się na niebezpieczeństwo aby jak najszybciej,zapobiec najgorszemu ciągowi wypadków,jaki może wystąpić przy tej fatalnej awarii reaktorów .

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Demonizujesz. Ich reaktory są całkowicie innego typu, niż ten z Czarnobyla. Radiacja jest mniejsza i szybciej się "niweluje". Owszem, nadal jest cholernie niebezpiecznie, ale nie sądzę, byśmy mieli powtórkę z 86.

Link to comment
Kolejny specjalista, który wypowiada sie na temat energetyki jadrowej nie majac o niej pojecia.

Jest równie śmieszny jak spece od areo aero ałerodynamiki Tupolewów.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...