Jump to content

opti's corner

  • entries
    60
  • comments
    630
  • views
    81,158

Reformy w Pomocnej Dłoni


opti

247 views

 Share

Część z Was zapewne zauważyła, iż zmienił się nieco wygląd i nazewnictwo poszczególnych działów w Pomocnej Dłoni. Te małe poprawki, wprowadzone przez nas (konkretniej - przez mateusza(stefana)) w ten weekend mają na celu zapanowanie nad działem, a także ułatwienie Wam znajdywania konkretnych tematów. Przyjrzyjmy się więc tym poprawkom z bliska.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to zmiana dwóch pierwszych działów. FPS/Shootery zmieniły nazwę na FPS. Dużo osób zakładało dawniej tematy zwiżane z takimi grami jak: seria GTA, Kane & Lynch, Resident Evil, Battlefield Heroes w dziale strzelankowym... Owszem, są to strzelanki, ale nikt nie zwracał uwagi na pierwszy człon nazwy. Mam nadzieję, iż teraz nie będe musiał przenosić tematów z jednego działu do drugiego - TPP/Akcji, który to także zmienił nazwę. Nie oznacza to, iż gra typu Fallout 3/Oblivion mają trafiać do działu FPP! W pierwszej kolejności spójrzmy na gatunki tych gier: są to oczywiście RPGi, i tam właśnie należy umieszczać tematy z nimi związane.

Druga rzecz to opisy działów. Pod nazwą działu możecie zobaczyć jego opis oraz przykładowe gry, które można znaleźć w danym subforum. Tutaj również mamy nadzieję, iż stanie się to pomocne dla wielu użytkowników - szczególnie, gdy jednak ma się wątpliwości co do danej gry. Wszystkich wątpliwości niestety nie da się rozwiązać. Za przykład może posłużyć gra Spellforce, która jest udaną hybrydą RPG i Strategii. W takim wypadku nie będziemy się czepiać, i tematy te spokojnie będzie można zakładać w dwóch wymienionych działach.

Wiele osób zakładało tematy z pytaniami o to, czy dana gra ruszy na danym sprzęcie. Trafiały się również pytania dotyczące polecenia danej gry, albo znalezienia jej po opisie autora tematu. W związku z takimi tematami dodane zostały dwa ogłoszenia, znajdujące sie na górze każdej listy tematów w każdym subforum Pomocnej Dłoni. Mamy nadzieję, iż dzięki temu nie będziemy musieli już zamykać tematów z dopiskiem "niepoprawny".

Niestety, nie wszystkie problemy da się rozwiązać. Największą bolączką jest poprawne nazewnictwo tematów. Około 80% użytkowników zakładających tematy w PD zakłada je źle. Bardzo często można spotkać tematy nazwane w taki sposób: "GTA IV - problem"; "Star Wars - problem z grafiką". Nie rozumiem takiego postępowania. Użytkownik (a nawet i taki, który dopiero co się zarejestrował na forum) wchodzi w taki dział, np. TPP, i widzi, że wszystkie tematy mają jednakową budowę w nazwie, tj. pełna nazwa gry - opis problemu. A ten użytkownik dalej jednak chce zrobić coś po swojemu, i nazywa tak temat, aby później moderacja miała robotę. Bo potem trzeba takie tematy poprawiać, wejść w dany temat, przeczytać o co autorowi tematu w ogóle chodzi. O tej sytuacji pisał niegdyś Lord Nargogh na swoim blogu. Zachęcam do przeczytania tego wpisu, ponieważ nigdy nie traci on na wazności: KLIK!

Oczywiście wszelkie Wasze sugestie/komentarze/opinie są mile widziane. Zapraszam do komentowania, zgłaszania Waszych pomysłów.
 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...