Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    28
  • views
    11,847

GC #18: The Old Republic - Gildie, niespodzianka!


Zdenio

340 views

 Share

BioWare zaskoczyło dziś fanów czekających na zbliżające się MMO - Star Wars: The Old Republic. Ujawniono system tworzenia, wyszukiwania i dołączania do gildii połączony z oficjalną stroną www.swtor.com.

guild_characters.png

Link: http://www.swtor.com/guilds

Cóż w związku z tym? Czemu taka niespodzianka, czemu poruszenie? Ano z paru powodów. Po pierwsze - mamy dziś środę, więc BioWare złamało tradycję "Friday's Update", do tej pory nowe istotne wiadomości były publikowane w piątki. Czyżby oznaka częstszych uaktualnień? Oby.

Druga sprawa, istotniejsza - przedstawienie graczom systemu zarządzania gildiami, którego celem jest ich grupowanie i... ostatecznie przydzielenie do odpowiednich serwerów (razem z wybranymi przez daną gildię sojuszniczymi gildiami i gildiami wrogimi!). Takie narzędzie nie byłoby chyba potrzebne, gdyby od premiery dzielił nas długi okres czasu. Możliwe, że zapowiedziany okres "spring 2011" rzeczywiście będzie okresem startu The Old Republic.

Cały system zaskoczył mnie stopniem rozbudowania naprawdę pozytywnie. Nie jest to tylko zwykły "spis powszechny" gildii już założonych (sporo już ich powstało, parę nawet u nas w Polsce). Gracze mogą założyć własne gildie, wyszukać odpowiednie dla siebie (nastawione na PvP, RP albo PvE). Same gildie już istniejące natomiast mogą oznaczać inne gildie jako sojuszników lub wrogów, by potem razem trafić na jeden serwer (gildia może mieć maksymalnie trzech sojuszników i trzy wrogie gildie). Na krótko przed oficjalną premierą liderzy gildii otrzymają powiadomienia od BioWare i jeżeli gildia spełni określone wymagania (grupa musi być w miarę aktywna, no i nie może to być dwoje ludzi, do tego co najmniej czterech członków musi zamówić pre-order gry) to zostanie przetransferowana do świata gry. Wszystko dokładnie opisane jest w FAQ - http://www.swtor.com/guilds/faq

Pierwszy raz spotykam się z taką dużą inicjatywą przed startem MMO. Bardzo miły gest ze strony BioWare, bardzo dobre narzędzie, na pewno skorzysta z niego wiele gildii, w końcu to same korzyści - nie dość, że trafią na odpowiedni serwer razem z gildiami, z którymi chcą grać, to jeszcze każda grupa otrzymuje mini-stronę internetową i forum w ramach oficjalnej strony gry. Keep up the good work BioWare!

P.S. W piątek rozpoczyna się event PAX East, na którym The Old Republic będzie obecne. Chętni będą mogli zagrać dowolną klasą przez 45 minut od początku przygody, lub rozegrać z trzema innymi osobami jeden wysokolevelowy flashpoint (czyli oskryptowaną instancję). Wszystko wskazuje na to, że zostanie również ogłoszone "coś dużego". Cóż to będzie? Na pewno o tym napiszę jak tylko się dowiem... beta, beta, beta, beta, please!

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Może zbyt górnolotnie to nazwałem, powinien być "zwyczaj" :P A co do łamania tradycji przez nich to kwestia sporna. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...