Jump to content
  • entries
    126
  • comments
    286
  • views
    74,486

Morska komedia, czyli Shinryaku! Ika Musume


piotrekn

233 views

 Share

Dziś pora na kolejną randomową komedię.

1286142033.jpg

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem mórz i oceanów, z otchłani wyłania się Posłaniec Mórz, mściciel wodnych stworzeń - Ika Musume (dosł. dziewczę-kałamarnica) z zamiarem podboju powierzchni i ukarania ludzi. Problemem jest jednak fakt, że poza morzem jest dość nieporadna (oczywiście, nie licząc zdolności świecenia w ciemnościach, plucia atramentem czy dziesięciu potężnych macek służących jej za włosy). Jej absolutny brak znajomości powierzchniowych zwyczajów, upór i pieniężny dług wciągają ją w różne przygody, mniej lub bardzie komiczne.

W tym w zasadzie zawiera się cała głębia fabularna błękitnego zdobywcy. Sporej części przegenialnych gagów towarzyszy próba schwytania przez Cindy z jej zespołem łowców kosmitów, którzy z nudów wynaleźli m.in. laser zmniejszający, wyściskania przez zakochaną w biednej Ika Musume Sanae, pokonania Gorou i wiele, wiele innych. Jak widać na załączonym obrazku, kreska ma swój lekko specyficzny urok (nieco intrygujące jest uczesanie Eiko), a głosy chyba nie mogły być dobrane lepiej. Świetne, zabawne, szalone i nienachalne - jedna z najlepszych komedii jakie widziałem, która dostała ode mnie w pełni zasłużone 10 oczek. Naprawdę warto.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Warto by było wspomnieć o ciekawej "przypadłości" Iki-Musume ~de geso. Pobiła w tym Suiseiseki (Sprawdźta sobie na YT DesUltimate i jego Ika-Musumowy counterpart), co wcale łatwe nie jest :3

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...