Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    74
  • views
    27,987

Crysis 2 - demo i trochę informacji


freeq52

566 views

 Share

OK, wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem demko Crysis 2. Nieco zdziwiłem się tym, że dostajemy tylko tryb multi... A więc osoby, które nie mają dostępu do internetu i zamierzały sobie (teoretycznie) zakupić C2 dla single obejdą się smakiem. Natomiast sam multiplayer spodobał mi się i to nawet bardzo.

Pierwsza rzecz - grafika - wgniata! Do tego dużo lepsza optymalizacja niż ta w części pierwszej - nie dość, że Crysis 2 jest nieco ładniejszy, to i lepiej zoptymalizowany, oby single był równie dopracowany pod tym względem. Na minus można zarzucić trochę za dużą ilość tego bluru (czy co to tam jest), do tego stopnia, że w ustawieniach graficznych zmieniłem na Advanced, mimo że na Hardcore również grać bezproblemowo mogłem - na najwyższych ustawieniach strasznie wali po oczach, momentami jest za jasno, zbyt intensywnie i za dużo rozmyć. Na Advanced jest tego mniej, a grafika aż tak nie cierpi.

Kolejna rzecz mapy - dostajemy tylko 2 z 12, a więc ciężko powiedzieć jak wygląda reszta. W internecie jest kilka filmików z innymi, ale do tej pory wszystkie są podobnej wielkości czyli nie za duże. Ale za to bardzo fajnie zaprojektowane, zróżnicowane, bardzo klimatycznie i co tu dużo ukrywać - bardzo ładne. Do tego 6vs6, nie wiem czy tak ma być tylko w demie czy po wypuszczeniu pełnej wersji coś się zmieni? Wydaje mi się, że na tych mapach w demie fajniej by się grało 8vs8. Czasem po prostu trzeba szukać przeciwnika...

Tryby rozgrywki - do tej pory 2 - Team Instant Action czyli klasyczny Team Deathmatch oraz Crash Site, gdzie bronimy lub odbijamy zrzuty obcych, przy okazji eliminując drużynę przeciwną. Nic specjalnego, żadnej nowości nie ma, ot standard. Łącznie ma być ich 6 (Instant Action, Team Instant Action, Crash Site, Assault, Capture the Flag oraz Extraction).

Ok, minusy? Pierwszy i największy wg mnie - Nano Vision. Lol... Już nie mówię, że pomysł jest zły, ale tryb ten pożera stanowczo za małą liczbę energii i ludzie latają z włączoną podczerwienią non stop. Jakby to skrócili jakoś rozsądniej, a tak wystarczy dobry bind na Nano Vision + dobre ustawienie i jedziesz. Trochę to lipne. Drugi błąd to uderzenie kolbą - no sry, ale dwukrotne uderzenie kolbą w przeciwnika jest go w stanie zabić... Koleś posiada na sobie mega wypasiony pancerz przyszłości, dzięki któremu jest w stanie szybciej biegać, skakać, staje się niewidzialny, a wystarczy podbiec wywalić mu dwukrotnie z kolby i leży... Że już nie mówię o tym, że z broni palnej trzeba wywalić w typa średnio pół magazynka, ale widać kolba karabinu jest bardziej śmiercionośna niż 10-15 kul.

Poza tym rozgrywka jest bardzo dynamiczna. W zasadzie sami możemy wybrać, jak będziemy grać - na rambo + armor i byleby do przodu, snajper + podczerwień, a może niewidzialny predator skaczący po dachach? To jest właśnie fajne, zmienność rozgrywki, która jest bardzo widowiskowa. Gra oferuje 50 rang, na które awansujemy zdobywający punkty doświadczenia (coś jak w Black Ops, tyle że tutaj punkty są dzielone na poszczególne elementy). Do tego po pewnym czasie możemy stworzyć swoją klasę, gdzie kupimy bronie, perki, ulepszymy broń czy kombinezoni itd. Po zdobyciu 50 poziomu będzie można zrestartować go tak jak w BO w celu zdobycia większej ilości prestiżu, lepszego sprzętu, dodatków itd. czyli tak jak w CoD, ale taki "reset" będzie można zrobić tylko 5 razy.

Co do samej gry - single ma starczyć na ok. 10h gry oraz ok. 50h w multi.

Hmm, prezentuje się bardzo fajnie, ogólnie lepiej niż myślałem :)

crysis2.jpg
 Share

7 Comments


Recommended Comments

@marcin27pl

Hmm, różnie można było to rozwiązać. Mogli zrobić coś w stylu CoD - gdzie nasza postać byłaby w stanie przebiec dany odcinek, jednak po kilku sekundach musiałaby stanąć i odsapnąć. Lub tak jak w Crysis 2 - czyli potencjalnie możemy biec i z 10 sekund na sprincie, jednak kosztem energii kombinezonu, licząc się z tym, że po dłuższym biegu nie będziemy mogli używać innych jego opcji. Akurat według mnie to rozwiązanie jest OK, w momencie gdy jesteśmy ostrzeliwani możemy szybka zasprintować i się ukryć, ew. odpalić niewidzialność :)

Link to comment

hmm na razie gra delikatnie za łatwa z powodu tego ze chyba mało doświadczony graczy lub mało kto umie korzystać z Perków "poprawnie".

p.s:gram pod nick deamonpl w multiplayer

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...