Jump to content

GrAwEk

  • entries
    71
  • comments
    361
  • views
    30,856

Arcania: Gothic 4 vs Two Worlds 2. Co lepsze?


grawek

1,553 views

 Share

Zamierzam kupić sobie sobie jakieś ciekawe, długie o dobrej fabule rpg z widokiem TPP. Jakoż iż grałem w świetnego(jak dla mnie)Gothica 3 i równie dobre Two worlds chciałbym kupić którąś z ich sequeli. Możecie także doradzić inne dobre rpg TPP.

 Share

26 Comments


Recommended CommentsJak czytam wasze komentarze to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Dragon Age 2 jeszcze nie wyszedł ,demo jak narazie nie przypadło mi do gustu , ale jeśli masz wybór między Arcanią i TW2 to bez zastanowienia bierz to drugie.

Przeszedłem obie gry , Arcanię w czasie o wiele krótszym niż Two worlds 2.

Byłem fanem Gothica , aż do tej części , a kto twierdzi że Arcania jest lepsza , to albo wogóle nie grał w te gry , albo tylko wnioskuje to z tego że jest to seria Gothic.

TW2 ma wiele fajnych misji poboczny , dużo możliwości tworzenia czarów , od niewidzialności po chodzenie po wodzie.

W Arcanii świat jest tak ograniczony że głowa boli , nieraz nie można przejść przez malutką przeszkodę.

Także bez dwóch zdań kupuj TW2 a nie pożałujesz.

Link to comment

Sorry, ale fabuła polegająca na tym, że koleś poszedł sie odlać, wrócił i siostra sobie gdzieś poszła jest denna. A po przejściu durnego samouczka i dostaniu sie do pierwszej wioski (hurra! za to powinni nagradzać achievementem) od tak pojawia się jakiś zakapturzony pajac. Bardziej interesująca jest kontynuacja serii Gothic, żeby chociażby dowiedzieć sie co głupiego wymyślił Rhobar III (poza udanym intrem, "musimy walczyć, walczyć, walczyć"), albo po prostu przyglądanie sie jak trawa rośnie.

Polecam też więcej dystansa na next time :trollface:

Link to comment

Krótko i zwięźle:

- Arcania - słabe/graficznie wybitnie słabe/tragicznie zoptymalizowane

- Two Worlds 2 - nic specjalnego, ale lepsze niż Arcania/przyjemnie graficznie/świetnie zoptymalizowane

Nie polecam kupna żadnych z tych gier, choć jeśli podobał ci się pierwszy TW to druga część powinna ci przypaść do gustu (jest znacznie lepsza niż pierwsze TW). A jeśli miał bym polecić grę cRPG o podobnych stylu rozgrywki to poleciłbym Gothica 1 i 2 - a jak koniecznie chcesz coś nowszego to jest jeszcze bądź co bądź naprawdę dobry Risen. Aha - ani Arcania, ani TW2 nie mają dobrej fabuły, a gry które poleciłem mają :D

Sorry, ale fabuła polegająca na tym, że koleś poszedł sie odlać, wrócił i siostra sobie gdzieś poszła jest denna. A po przejściu durnego samouczka i dostaniu sie do pierwszej wioski (...) od tak pojawia się jakiś zakapturzony pajac.

To fabuła jedynki, która była wybitnie słaba - a tu sprawa się tyczy części drugiej, gdzie fabularnie jest znacznie lepiej, ale jednak dalej do czegoś co można opisać jako "dobre" trochę brakuje.

Link to comment

@JCraft

Wiem. Napisałem, że "Two worlds to syf" mając na myśli jedynke, a to, że dwójka jest równie kiepska to tylko moje "domysły" :trollface:

bądź naprawdę dobry Risen

Parsknąłem jak koń :trollface:

Link to comment

@ChowChowMurphy - to że z chodziło ci o ten fragment mojej wypowiedzi to wiem, ale bardziej interesowało cóż takiego ci nie pasuje w tym, że jest on wg. mnie "naprawdę dobry" (bo jest :tongue:)

Dobra koniec z bzdurami, ty sobie tam uważaj że Risen jest be, ja będę uważał dalej, że jest dobry... i wszyscy happy :D

Link to comment

Nie moge, moim zadaniem jest chodzić po świecie i głosić, że ta gra jest denna. A jeżeli któryś przy mnie odważy sie nazwać ją następcą Gothica to zrobię mu jak Piramidogłowy w filmie :trollface:

Link to comment
Gothic 4 mi na wysokich w full HD 23-40 fps chodzi.

Jakoż iż grałem w świetnego(jak dla mnie)Gothica 3 i równie dobre Two worlds chciałbym kupić którąś z ich sequeli.

Sumituj się.

Link to comment

@ChowChowMurphy - cóż dla mnie Risen jest lepszy od pierwszego Gothica (nie pod względem klimatu oczywiście), gorszy od G2NK, znacząco lepszy niż G3 i przeogromnie lepszy niż Arcania. A czy to następca Gothica... w kwestii mechaniki gry, konstrukcji świata i tworzenia klimatu jak najbardziej.

Link to comment

Moim zdaniem (podkreślam MOIM) z tych dwóch gier lepiej kupić Two Worldsa II. A czemu? W obu tych grach chodzi głównie o przyjemną sieczkę i w obu tych grach sieczka jest fajna i przyjemna. Jednak Two Worlds II działa duuużo lepiej od Arcanii i wygląda duuużo lepiej od Arcanii. Two Worldsa II przeszedłem, Arcanię też chciałem przejść ale nawet na najniższych detalach za bardzo się cięło niestety, a taki Risen działał mi bez problemu na maksymalnych detalach.

Moim zdaniem (znowu podkreślam MOIM) Risen to zdecydowanie godny następca Gothica, bo to w sumie taki remake tejże gry. A Arcania? No ja tam za dużo wspólnego z Gothicem nie znalazłem.

Link to comment
Gothic 4 mi na wysokich w full HD 23-40 fps chodzi.

Jakoż iż grałem w świetnego(jak dla mnie)Gothica 3 i równie dobre Two worlds chciałbym kupić którąś z ich sequeli.

Sumituj się.

Grałem w demo. Sorry że nie napisałem :gafa:

Link to comment

@ChowChowMurphy - i trza wprowadzić jedną zasadę: tylko wielki guru ChowChowMurphy ma jedyną słuszną rację na temat wszechrzeczy... just stop trollin' man :tongue:

Link to comment

@ChowChowMurphy - No cóż, według mnie zgadzanie się z tym, że inni mają swoje zdanie to część kultury osobistej. No ale to nie miejsce i czas na takie dyskusje. Ja uszanuję i twoje zdanie mimo, że mi się nie podoba.

Link to comment
@ChowChowMurphy - i trza wprowadzić jedną zasadę: tylko wielki guru ChowChowMurphy ma jedyną słuszną rację na temat wszechrzeczy... just stop trollin' man :tongue:

Tylko jam jest GURU!!!!

Link to comment

@JCraft, nie trolluje pisząc, że Risen to nieładna gra, bo miałem już styczność z wersją demo i ona zamiast mnie zachęcić do yyy... kupna to na odwrót. In maj opinion porównywanie Risena do Gothica jest obrazą dla tego drugiego.

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...