Jump to content

Qc`ay'sBlog '

 • entries
  3
 • comments
  12
 • views
  2,360

O Dragon Age`u i innych różnościach.


Qcay

1,006 views

 Share

Czy Dragon Age II wdg. ciebie jest action/RPG?  

25 members have voted

 1. 1. Czy Dragon Age II jest według ciebie grą action/RPG, czy raczej czystym rolplejem?

  • RPG!
   12
  • Bardziej action/RPG
   13
  • Nie mam zdania
   0

A właściwie to tylko o Dragon Age`u. A 'właściwiej' to o drugim Dragon Age`u. A 'najwłaściwiej' to o jego gatunku.

Nie, nie będę mówił, że Dragon Age II to nie jest RPG. Bo to jest rolplej. Ale pierwsze walki w demie przypomniały mi wspaniałe chwile z Jade Empire. Te walki..., eh... Bo w zasadzie system walki jest podobny do tego z JE. Dość szybkie tempo (ale nie takie jak, np. w DMC), salta w powietrzu, itd. To jak, mówiłem teraz o JE, czy DA2, hm? Też się nad tym zastanawiam. Chodzi mi o to, czemu to jest gra RPG, a nie action/RPG? Pytam się o to też Was, więc odpowiedzcie mi w sondzie "Czy Dragon Age II..."

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Nie miałem okazji widzieć w akcji DA2, tym bardziej, że gram na konsoli, bo na kompie mi i tak nie pójdzie. Zaznaczyłem drugą odpowiedź, bo w tej wersji (na X0) i tak będzie action RPG :].

Link to comment

EA reklamuje grę jako action RPG - więc co to jest zdaniem marketingowców już wiemy :D. A co ja sądzę po zagraniu w demo (pecetowe)?

Otóż walka dalej jest jak z DA1 tylko szybsza, bardziej dynamiczna, efektowana i ogólnie zrobiona lepiej - dalej oczywiście ma wymiar taktyczny, gra nagle nie stała się hack 'n slashem tylko dla tego, że wszystko dzieje się szybciej. Ogólnie taki super-dynamiczny system walki mi jak najbardziej odpowiada, w końcu dalej mam w pamięci ultra-szybkie walki z Baldurs Gate'a 2 i fakt, że nie wiedzieć czemu w późniejszych drużynowych cRPG odeszło się od tego, a walkę zaczęto z powrotem przedstawiać w sposób mocno sztuczny - gdzie wyraźnie widać przerwy po między atakami zupełnie jakby komputer sobie rzucał kostkami :wink: (dla przykładu koszmarnie wolny system walki z Neverwinter Nights... to już turowe walki z Fallouta były bardziej dynamiczne :D).

O całej reszcie dema nie ma co mówić bo prezentuje się zupełnie normalnie względem innych tzw. klasycznym RPG - ekwipunek, rozwój postaci, drużyna, dialogi - tutaj wszystko jest po erpegowemu. A czy DA2 to action-RPG? Na konsoli zapewne tak (z racji "button-masherowego" systemu walki w wersji konsolowej), a na PC... cóż na pewno jest to gra od BioWare, ostatnio ciężko powiedzieć czy robią najlepsze gry RPG, ale na pewno dalej robią świetne i niesamowicie grywalne gry - a ta wiedza w zupełności mi wystarczy.

Link to comment

Hmmm akcja reakcja ,"komentarz negatywny/naturalny/pozytywny" ,walka z pomiotami, trolll w 2 wersjach , "komentarz akcja reakcja". walka z ludźmi , koniec dema.{to niestety RPG z naciskiem na akcje }

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...