Jump to content
  • entries
    98
  • comments
    166
  • views
    46,732

Sezon Moto GP już niedługo. Czas na prezentację maszyn. Część 1/10 - Ducati Desmosedici GP11 2011 - "The Doctor" powraca!


Darth7Vader

348 views

 Share

Taadam! cat2.png Oto nowa maszyna, której będzie w tegorocznym sezonie 2011 w "Królewskiej klasie" czyli w klasie MotoGP, dosiadał najsłynniejszy i jedyny w Swoim rodzaju - Valentino "The Doctor" Rossi, Vale, 46 czy jakie tam Rossi ma te ksywki. A w jakim teamie? To wiadome było już od tamtego roku, że przesiądzie się z Yamaszki na Ducati. Valentino Rossi ogłosił w tamtym roku, tak mniej więcej w Czerwcu, że zamierza opuścić poprzedni team w którym jeździł, czyli Fiat Yamahę, gdzie Jego zespołowym partnerem był Jorge "Por Fuera" Lorenzo. Tam było widać od dłuższego czasu, że "znajomości" tych dwojga Panów nie należą do zbyt fajnych i miłych. Niby wszystko było tip top i uśmiechali się do Siebie, czy też potrafili podać Sobie rękę - raz czy może dwa ale jednak... lecz tak naprawdę wszystko pomiędzy Rossim a Lorenzo w tamtym roku, było po prostu "na pokaz i dla picu" tylko. Do tego doszła jeszcze "kontuzja", którą Sobie Rossi Sam "zrobił", ulegając wypadkowi w trakcie treningów do... GP Włoch jak dobrze mnie pamięć nie myli i miał tak długą przerwę od jazdy na motocyklu, że potem nie mógł już nadrobić straty do Lorenzo, bo Ten miał pewny tytuł MŚ w 2010 roku, lecz Vale pokonał Caseya Stonera, który o dziwo - popełniał sporo błędów (min. wywracając się już na pierwszych zakrętach w paru GP) czy też chorował albo i nabawił się kontuzji lub po prostu miał słabą formę w tamtym sezonie, przez co Rossi w końcowej "generalce", był na 3 miejscu. Teraz wszystko jest nowe, nowy sezon i nowe wyzwania, więc prawdopodobnie będzie bardzo zażarta walka o tegoroczny tytuł MŚ w tej klasie. Zwłaszcza, że Lorenzo pokazał, że świetnie jeździ lecz jednak brakuje mu doświadczenia - zarówno w jeździe, jak i też w charakterze (miał parę takich "wpadek", gdzie zachowywał się nieco "nie sympatycznie", że tak to ujmę), a Rossi ma "niesmak" z tamtego roku, że ktoś taki, jak Lorenzo "wyrwał" Mu z rąk kolejny tytuł, który byłby Jego już 10-tym w karierze. To tyle jeśli chodzi o "lekki" skrót z tamtego roku. Tutaj znowu pojawi się mały "cykl" prezentujący tegoroczne motocykle Wszystkich teamów z klasy MotoGP, Moto 2 (czyli dawnych 250cc-tek) oraz 125cc-tek. Zatem, do dzieła!

P.S. - Powiem jeszcze, że Stoner przeniósł się z Ducati do Hondy, ponieważ zeszłoroczna maszyna Ducati, praktycznie "nie pasowała" pod australijczyka i nie mógł On się z nią "dogadać". Dodatkowo powiem, że i tak by przeszedł, ponieważ Rossi od tamtego roku miał w sumie na 99% pewne miejsce w Ducati, więc po co się kłócić. Być może w tym roku, Stoner będzie mógł lepiej się "dogadać" ze Swoją nową maszyną, czyli Hondą i znów będzie w gronie faworytów do tytułu MŚ w tegorocznym sezonie MotoGP.

Na "pierwszy ogień", leci oczywiście team Ducati Motorcycles i Ich najnowsze "cacko" czyli Ducati Desmosedici GP11

Ducati Desmosedici GP11 2011 Valentino Rossiego:

ducati-gp11-wallpaper-2011-16.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-21.jpg

Ducati Desmosedici GP11 2011 Nickiego Haydena:

ducati-gp11-wallpaper-2011-18.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-13.jpg

Specyfikacja Ducati Desmosedici GP11 2011:

CYTAT

DUCATI DESMOSEDICI GP11 Technical Specifications

Engine: liquid-cooled, 90 degree V4 four-stroke, desmodromic DOHC, four valves per cylinder.

Capacity: 799cc

Maximum power: more than 200hp

Maximum speed: in excess of 310 kph/192 mph

Transmission: Six-speed cassette-type gearbox, with alternative gear ratios available. Dry multiplate slipper clutch. Chain final drive.

Carburation: Indirect Magneti Marelli electronic injection, four throttle bodies with injectors above butterfly valves. Throttles operated by EVO TCF (Throttle Control & Feedback) system.

Fuel: Shell Racing V-Power

Lubricant: Shell Advance Ultra 4

Ignition: Magneti Marelli

Exhaust: Termignoni

Final Drive: Regina Chain

Suspension: Ohlins upside-down 48mm front forks and Öhlins rear shock absorber, adjustable for preload, compression and rebound damping.

Tyres: Bridgestone 16.5" front and rear

Brakes: Brembo, two 320mm carbon front discs with four-piston callipers. Single stainless steel rear disc with two-piston callipers.

Dry weight: 150kg

Oto "The Doctor" w pełnej "gotowości", że tak to ujmę wink_prosty.gif

ducati-gp11-wallpaper-2011-5.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-8.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-14.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-2.jpg

Oba Ducaty w pełnej krasie:

ducati-gp11-wallpaper-2011-3.jpg

A na zakończenie, dwie tapetki w rozdzielczości 1200x800 pikseli i 1200x900 pikseli, choć w sumie to wszystkie tutaj fotki nowej maszyny Ducati Desmosedici są w takiej rozdzielczości, że Każdy może je mieć u Siebie na pulpicie. smile_prosty.gif

ducati-gp11-wallpaper-2011-4.jpg

ducati-gp11-wallpaper-2011-1.jpg

ALL INFO FROM THIS SITE

Cykl powstanie z myślą o Wszystkich fanach MotoGP albo po prostu dla tych, co kochają tego typu motocykle.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...