Jump to content
  • entries
    86
  • comments
    524
  • views
    40,028

Debile na Allegro


panmyster

970 views

 Share

Śmieszy mnie głupota ludzka, ale trochę też wkurza, że mamy w Polsce tylu frajerów.

Każdy gracz, a przynajmniej zdecydowana większość wie, co to STEAM. Okazuje się, że ludzie sprzedają czyste konta ludziom, którzy nie potrafią czytać, albo stosują taktykę "too long, didn't read".

Widząc tytuł aukcji "KONTO STEAM CS 1.6" oraz cenę 2,50zł nie nabierasz podejrzeń, że coś jest nie tak? Najwidoczniej niektórzy nie i w ciemno klikają "kup teraz". Okazuje się potem, że w aukcji było napisane "po wpisaniu własnego klucza będziesz mógł od razu zacząć grać!". Proste? Pewnie, że tak. To złoty interes dla ludzi, którzy nie posiadają honoru i uczciwości. Nikt nie będzie ryzykował zwrotnego negatywa za 2,50zł, ani nie pójdzie z tym na policję, bo niby z czym? Że ktoś ci uczciwie sprzedał konto, które własną ciężką (lol) pracą założył?

Ciekawe są też komentarze w stylu "w regulaminie STEAM jest napisane, że nie można sprzedawać swoich kont". No i co z tego? Nie pamiętam, żeby Valve ustalało polskie prawo. Jeżeli ktoś nie przestrzega ich licencji, to oni mogą go zbanować, albo pozwać, tylko czy oni się przejmą kilkoma oszustami z Polski? Jakoś nie sądzę.

Ostatnio można zobaczyć też aukcje ze "zdjęciem telefonu". Ciekawe jak wygląda mina człowieka, który myśli, że dostanie nową Nokię, a dostaje zdjęcie na maila. Nie po to uczą czytania ze zrozumieniem na maturze, żeby ktoś robił z siebie takiego imbecyla. Ludzie, czytajcie treści aukcji, wszelkie umowy, które podpisujecie, regulaminy, które akceptujecie.

Nic was nie zwalnia z samodzielnego myślenia.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

I takoż być powinno.

Jeżeli sami wykładamy (jako społeczeństwo) pieniądze swoją głupotą lub lekkomyślnością, to dziwne by było, gdyby nie rodziło to chęci ich uzyskania, w bądź co bądź, dość legalny sposób, zwłaszcza, że tekst nie jest pisany Timesem jedynką, tylko czcionką normalną.

Link to comment

Amen.

Swoją drogą, pamiętam jak wciskali ludziom inny kit: "Tylko u nas! Prawdziwe duchy nareszcie złapane! Przetrzymywane w specjalnych szklanych pojemnikach i zabezpieczone tak, żeby żaden z nich nie mógł uciec." Mniej więcej. Nie mówię, że były to ZWYKŁE słoiki. No i wiadomo - "duchów" też nie było... Ale ilu gości dało się na to złapać, ech. Głupota ludzka? Kto NORMALNY kupiłby zwykły słoik na Allegro za cenę, dajmy na to, dwu- lub trzykrotnie wyższą!? A jednak...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...