Jump to content
  • entries
    126
  • comments
    286
  • views
    74,486

Jak poprawić swoje życie, czyli Toki wo Kakeru Shoujo


piotrekn

253 views

 Share

Dziś jedna z rzeczy, o której nie wszyscy pamiętają - dobry film anime. A konkretnie Dziewczę Skaczące przez Czas.

2432.jpg

Konno Makoto prowadzi beztroskie i umiarkowanie wesołe życie wraz ze swoimi przyjaciółmi - Mamiyą Chiakim i Tsudą Kousuke. Zbliża się jednak koniec liceum i pojawiają się nieco ambitniejsze plany. W międzyczasie jednak Makoto 'trafia' na urządzenie pozwalające jej przenosić się w czasie, a właściwie dające jej taką możliwość niejako 'ładując' ją. Z początku jest fajnie - zaczęła od ucieczki przed śmiercią, potem przeszła do usprawniania swojego życia. Jedno z takich usprawnień dotyczyło lekcji ZPT, na którym miała mały problem ze smażonymi krewetkami. Dlaczego by zatem nie wykombinować, aby ktoś inny znalazł się na jej miejscu? Jak jednak dane jej było się przekonać, taka sytuacja ma też swoje konsekwencje - w końcu ktoś musiał do tego wypadku doprowadzić.

To jedynie jeden z 'problemów', jakim Makoto próbowała zaradzić, lecz najwyraźniej pokazuje nieprzewidziane konsekwencje mieszania z przeszłością w taki sposób. Podobna sytuacja była też z dziewczyną Kousuke i zepsutym rowerem Makoto. Do tego dochodzi jeszcze historia Chiakiego. Kolejne wydarzenia i próby naprawy całej sytuacji prowadzą jedynie do powiększenia istniejącego chaosu.

To wszystko składa się na naprawdę ciekawą fabułę, choć z pozoru opartą na banalnym czy też ogranym motywie (Wehikuł Czasu, anyone?). W połączeniu z dość charakterystycznym wyglądem i niezłym udźwiękowieniem powstał naprawdę ciekawy film, opowiadający w sposób, którego zapewne mało kto by się spodziewał po anime. To jednak kolejny argument, żeby po ten film sięgnąć i pokazać go innym. Choć zarobił sobie na 9/10, wspominam go bardzo dobrze i pewnie chętnie do niego wrócę, i to nie raz.

 Share

4 Comments


Recommended Comments

A to jest całkiem jednak dobre pytanie, niestety nie na to forum. Film w Polsce nie jest licencjonowany, więc zasadniczo w żadnym sklepie/wypożyczalni się nie znajdzie. A cóż... jakakolwiek próba zdyskredytowania mnie (lub współpiszących) takimi pytaniami będzie następnym razem usuwana.

Sposób pozyskiwania anime, na które nie ma licencji w naszym pięknym kraju, to temat tabu na tym forum i ta zasada dotyczy również i tego bloga.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...