Jump to content

Uroborosik

  • entries
    22
  • comments
    43
  • views
    13,840

Cała prawda o... moich wrażeniach po ukończeniu dema Dragon Age 2


Msr2d2

1,036 views

 Share

UWAGA! EWENTUALNE SPOILERY!

Pierwsza część Dragon Age miała być wielka i wspaniała, a wyszła jaka wyszła. Co prawda był to kawał porządnego kodu, ale... do Baldur's Gate brakowało wiele... Przejdźmy jednak do wrażeń z dema dwójki.

Walka

Akrobacje, kombinacje, cięcia i kule ogniste, a przede wszystkim... ktoś pomylił gry. Co to ma być?! Devil May Cry?! Japończykom zapewne się spodoba. Europejczykom niekoniecznie. Muszę jednak przyznać, że piętnastometrowe skoki z saltem i w pełnej płytówce mogą wyglądać.... ee.... ciekawie..... A mięso armatnie, to mięso armatnie. Wycinasz setki pomiotów w tempie ekspresowym. Jedynie ogr jest wyzwaniem.

Grafika

Ja tam grafiki nie oceniam, ale na pewno jest nieco lepiej niż w części poprzedniej. Doczepię się tylko do nieco pikselowatych tekstur w kilku miejscach, które kuły po oczach mimo ustawienia grafiki na maksimum.

Fabuła

Początek wciąga. Jak bagno. Mam nadzieję, że nie skopali jej w pełnej wersji. Natomiast rozmowy na pewno będą przegadane. Pomimo iż na początku uciekamy przed pomiotami (występujących w ilościach hurtowych), to i tak co chwila zatrzymujemy się na dłuuuuuuuugą rozmowę z kimś, kto się akurat nam na mapę nawinął.

Rozwój postaci

Biedny. Diablopodobny. 6 atrybutów i kilka drzewek umiejętności dla każdej z postaci. Gothic albo gra z serii The Elder Scrolls to nie jest. A szkoda.

Na tym skończę, ponieważ w demie wiele opcji było zablokowanych (w tym ekwipunek i kreator postaci na początku gry). Wersja demonstracyjna otrzymuje ode mnie ocenę 7/10. Mam nadzieję, że pełna wersja będzie przynajmniej równie grywalna.

Dopowiedzenie w sprawie wersji pełnej

Fabuła gry nie ratuje. Recykling lokacji, nudne zadania poboczne, skopanie sprawy z ekwipunkiem i rzemiosłem oraz prowadzenie gracza za rączkę sprawiają, że w moich oczach ta gra nie zasługuje na więcej niż 4,5/10. Teraz już wiem, że gdy gra ma przypaść do gustu starym fanom, a równocześnie zdobyć nowych pośród niedzielnych graczy, to wychodzi kupa, a nie gra. Największe podziękowania należą się ludziom od reklamy. To oni się najwięcej chyba napracowali, co widać po ilości sprzedanych egzemplarzy tego czegoś.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

"Dłuuuuuugie" rozmowy? Toż tam nie ma ani jednej dłuższej pogadanki, zaledwie wymiany zdań z napotkaną parą i z rodzeństwem :P

A walka jest łatwa tylko w heroicznej wersji opowieści. Normalne pomioty nie padają już od jednego, czy dwóch ciosów.

Link to comment

Rozumiem co to demo i wiem, że jego głównym zadaniem jest przekonanie gracza do pełnej wersji. A mnie demo średnio przekonuje. Mogli dać chociażby dostęp do ekwipunku.

A walka jest beznadziejnie łatwa. Nawet pierwsza część DA była nieco bardziej wymagająca pod tym względem. Gdzie te piękne czasy, kiedy w rpg-ach każda walka była wyzwaniem?

Link to comment
Gdzie te piękne czasy, kiedy w rpg-ach każda walka była wyzwaniem?

Zapewne będą poziomy trudności, więc to chyba nie problem.

Ja bym się przyczepił do tego "biednego" i brzydkiego wyglądu drzewek, skilli podczas gry itd. Wygląda to na bardzo uproszczone i mam nadzieję, że zmieni się to do czasu wydania pełnej wersji. Te wszystkie dobiegi i doskoki głównej postaci do przeciwników też jakoś tak nienaturalnie japońszczyzną zalatują. Szkoda, że nie pokazano ekwipunku nawet. Jak dla mnie demko Dragon Age II zrobiło jednak troszkę gorsze wrażenie, niż się tego spodziewałem.

Link to comment

hmmm jakie różnice:

dragon age początek

-Mag nie mógł robić krwawych zakończeni np:z ogrem lub zwykłym żołdakiem.

-wojownik/łotrzyk to parę "normalny" animacji widowiskowych.

-linie dialogowe z tekstem które wymówi telepatycznie do NPC . :laugh:

dragon mass shepard.{grałem czystą wersje angielską dema ze steam}

-teras jako mag zabić widowiskowo mrocznego pomiota pod warunkiem ze jest osłabiony np:Ogr niestety umiera normalnie.

-łotrzyk totalna pomyłka .

-wojownik w połowie trzyma poziom jakiś .

- linie dialogowe prostackie jak mass ale chyba da przyzwyczaić.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...