Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,949

Ciężkie życie (prawie) nieboszczyka - Kaibutsu Oujo


Gavron88

492 views

 Share

kaibutsu_oujo_001.cover_001.jpg

Hiro Hiyorimi nie miał łatwego życia. Był typowym bohaterem mangi, czytaj - słaby i tchórzliwy chłopak na posyłki silniejszych od siebie (czyli wszystkich). Po śmierci rodziców Hiro dostaje propozycję od swojej długo nie widzianej siostry by mieszkali razem w rezydencji w której pracuje. Hiro po przybyciu zastaje bramy zamknięte, a sama rezydencja wygląda na starą i opuszczoną. Nie wiedząc co począć bohater włóczy się bez celu po mieście, gdy niefortunnie zostaje potrącony przez samochód. Pomimo szybko udzielonej pomocy i przewiezieniu do szpitala Hiro umiera. Koniec... Bład! To dopiero początek. Szczęściem w nieszczęściu sprawcą owego feralnego wypadku była Hime, córka władcy wszystkich potworów obdarzona mocą nieśmiertelności. W ramach "rekompensaty" zjawia się w kostnicy i oddaje denatowi kilka kropel swojej krwi. Niedługo potem Hiro budzi się (zombie!) i opuszcza szpital. Nie bardzo pojmując co się stało instynktownie kierował się do wcześniej wspomnianej rezydencji, gdzie tym razem ujrzał włączone

światła, dające mu pewność iż budynek nie jest opuszczony. Wchodząc na teren owej posiadłości staje się świadkiem walki Hime z grupą wilkołaków. Dość powiedzieć że liczebność wilkołaków ucierpiała tamtej nocy. Gdy jednak do walki przystępuje przywódca grupy sytuacja ulega zmianie. Wtedy Hiro kontrolowany przez jakąś obcą mu siłę staje między Hime a wilkołakiem, drugi raz tego dnia tracąc życie (jak mieć pecha to na całego). Wilkołak zostaje pokonany a Hiro otrzymuje propozycję - jeśli przysięgnie wierność Hime jako jej sługa, ta da mu znowu napić się jej krwi i będzie mógł żyć. Tak zaczyna się nowe "życie" głównego bohatera - jako pół-nieśmiertelnego sługi Księżniczki Potworów.

Mangę zaczęto wydawać w 2005 roku, a autorem jest Yasunori Mitsunaga. W 2007 roku powstał serial Anime. Jest to Sh?nen zawierający sporą dawkę horroru, oraz po części elementy gore. Główny bohater ginie niemal co rozdział (przynajmniej na początku) i w wielu przypadkach jest to śmierć dość krwawa. Anime jak zwykle w takich przypadkach zawiera wiele odstępów od mangi, więc wspominam je bardziej jako ciekawostę aniżeli pozycję wartą obejrzenia.

Bohaterowie:

1. Hime

57934.jpg

Tytułowa postać serii. Druga córka władcy potworów. Zachowuje się jak typowa arystokratka - jest zawsze taktowna i opanowana. Jej prawdziwe imię to Lillianne, ale nie lubi gdy ją tak nazywają. Podczas gdy jej rodzeństwo jest zaangażowane w walkę o tron, jej wcale to nie interesuje (co nie uchrania jej przed atakami z ich strony).

2. Hiro Hiyorimi

0.jpg

Gimnazjalista który ginie na początku mangi. Pomimo swojej ogólnej słabowitości udaje mu się służyć swojej pani (głównie jako żywa tarcza), a jego życie uzależnione jest od picia małych dawek krwi Hime. Z czasem gdy bliżej ją poznaje naprawdę postanawia ją chronić.

3. Flandre

flandre_3311.jpg

Robot na usługach Hime. Ma postać słodkiej małej dziewczynki, ale jest niewiarygodnie silna i waży parę ton. Często walczy za pomocą przypadkowo wyrwanego drzewa. Nie potrafi normalnie mówić, a jedyne dźwięki jakie wydaje to "Fuga".

4. Sawawa Hiyorimi

sawawa_hiyorimi_4704.jpg

Starsza siodtra Hiro pracująca u Hime jako pokojówka. Nie jest zbyt bystra i nie za bardzo rozumie to całe czary mary z nieśmiertelnością u swojego brata. Jest świetną kucharką.

5. Riza Wildman

0.jpg

Pół-Wilkołak. Jej ojcem był wilkołak Volg Wildman, a o matce dużo nie wiadomo (tylko to że była człowiekiem). Na początku chce zabić Hime za uśmiercenie jej brata (tego samego wilkołaka który atakował Hime na samym początku mangi). Odkrywszy prawdę o jego śmierci przyłacza się do Hime by odnaleźć odpowiedzialnego za jego śmierć (prawdopodobnie któreś z rodzeństwa Hime).

6. Reiri Kamura

79934.jpg

Czystej krwi wampirzyca uczęszczająca do tej samej szkoły co Hiro. Zamienia Hiro w wampira by zastawić pułapkę na Hime i zdobyć jej krew. Plan się nie udaje a ona sama przyparta do muru przez Hime postanawia jej pomagać.

Mata D?zo!

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...