Jump to content

Kroniki

  • entries
    11
  • comments
    27
  • views
    9,444

Crystalicum - Znany Wszechświat


ZymDeQuad

469 views

 Share

Czy zdarza się Wam czytać książki, które wciągają? Pochłaniają i w jakiś niezrozumiały sposób przyciągają, nakłaniają do przeczytania "jeszcze tylko jednej strony"? Te książki z rodzaju tych, których przebieg zaciekle prezentujecie znajomym, bądź gryziecie się w język by nie popsuć im zabawy? W moim odczuciu taki jest właśnie "Znany Wszechświat"

Nie oszukujmy się, sięgnąłem po niego z okazji niskiej ceny. Podręcznik do gry RPG + książka dodatek za 25zł. Więcej kosztują nawet szmaciane produkcje z marketu. Rozwodzimy się tu jednak na dodatku, sam system tymczasowo pominę. Sam "Znany Wszechświat" zaskoczył mnie niezmała pozytywnie, nie wiem jednak do końca dlaczego. Książka napisana została jako pamiętnik Marco, chłopaka pochodzącego z Dziewięciu Miast... no i właśnie. Największym plusem tego 350str. opowiadania jest zróżnicowany świat, jakże inny od wciskanej nam wizji z dobrymi Elfami i złymi Orkami. Oczywiście i one biorą w przygodach udział, jednak nic nie jest do końca stereotypowe. Nie będę się tu teraz na ten temat rozwodził, by nie psuć Wam zabawy w poznawanie tych ras na nowo. Tak samo planety, magia do której wykonywania potrzebujemy tytułowego kryształu, stworzenia i przedmioty; takie same, a zarazem inne. Złożyło się tak, że to wszystko tworzy wręcz magiczną otoczkę przebywania w nierealnym i fantastycznym świecie. Powiem szczerze, że w miarę zbliżania się do końca coraz smutniej mi było z tego powodu i pewnie przeżyję tę wspaniałą przygodę jeszcze raz.

Wybaczcie, że tak niewiele Wam zdradziłem, jednak największym plusem książki jest niewątpliwie poznawanie jej tajemnic i opisów, więc nie chciałem Wam psuć płynącej z tego satysfakcji. Styl pisania... no cóż, udzielił mi się ten kryształowy klimat; szczerze polecam. Smuci jedynie fakt, że książka ta jest mało znana i praktycznie zaniechano jej sprzedaży, polecam więc zapoznać się z nią teraz, by nie stracić tej okazji. Acha, w książce sporo jest literówek, jednak umknęły mi one w natłoku innych emocji.

Link do kupna

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Jeżeli o podręcznik chodzi, jestem w stanie się zgodzić. Ale Znany Wszechświat zrobił na mnie zbyt duże wrażenie, żebym świeżo po przeczytaniu był w stanie go zbluźnić. Zawiera parę nieścisłości i innych błędów, jednak mi klimat bardzo przypadł do gustu.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...