Jump to content
  • entries
    133
  • comments
    612
  • views
    86,358

PS3? Why not.


Wosq

358 views

 Share

Do niedawna zasadniczą przeszkodą w zakupie konsoli był przede wszystkim brak miejsca na odpowiedni TV. Poprzedni działał całkiem nieźle, więc nie było potrzeby wymiany na lepszy model. W sobotę jednak domowy TV zepsuł się nieodwracalnie( spalony kineskop a dokładniej chyba lampa). Dlatego po gorączkowych poszukiwaniach w niedzielę następcą okazał się 42" LCD LG42LD650.

46002.jpg

Póki co podłączony jest do zwykłej kablówki, ale obraz o dziwo nie jest zły, choć nie jest to optymalne rozwiązanie. Pewnie za jakiś czas zmieni się dostawca telewizji, więc i problem się rozwiąże, ale nie chcąc czekać rozpocząłem testy z użyciem laptopa. Niestety mimo obecności złącza HDMI nie udało się wykorzystać TV jako ekranu. Przeniosłem więc domowy komp i podpiąłem. Odpaliłem Dirta 2 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością obrazu. Full HD 60 FPS w DX i wrażenia jeszcze lepsze niż na moim 23" ekranie.

Targanie kompa z pokoju do pokoju jest jednak niewygodne, więc zacząłem się zastanawiać nad poszerzeniem horyzontów i zakupem konsoli. Z miejsca odrzuciłem X360 ( płatny gold, niezbyt interesujące nadchodzące exy). Postanwiłem więc zgłębić trochę swoją wiedzę na temat PS3. Pewnie będzie to slim, ale zanim zdobędę fundusze to jeszcze trochę czasu minie. Wtedy zamknę etap pt "PC only". Owszem dysponuję sprzętem o znacznie lepszych parametrach i oferującym obraz faktycznie w FULL HD, ale nie chcę być traktowany jak gracz gorszej kategorii. Drażni mnie olewanie tego rynku, coraz mniejsza liczba dem i coraz absurdalniejsze zabezpieczenia. Na pewno nie zrezygnuję z grania na PC, ale nie będę się już ograniczać do jednej platformy.

Co mnie przekonuje do PS3?

-brak opłat za granie w sieci

-Blu Ray

--PS3 Move daje radę, choć najbardziej użyteczny jest na spotkaniach ze znajomymi. Wątpię, czy w normalnych dużych produkcjach się to sprawdzi.

Przede wszystkim konsola miałaby służyć do grania w różnej maści bijatyki, któych na PC bardzo mi brakuje. Poza tym ciekawią mnie tytuły takie jak RDR, Uncharted 1 i 2, Heavy Rain, God of War 3, Heavenly Sword, Little Big Planet 1 oraz 2. Interesuje mnie też jak wygląda konsolowa FIFA oraz NHL. Z nadchodzących tytułów zaciekawiły mnie Motorstorm Apocalypse i L.A Noire oraz bijatyki Mortal Kombat, Street Fighter X Tekken. Przede wszystkim PS3 służyłoby mi jako uzupełnienie PC, bo część ciekawych tytułów omija tę platformę. Na pewno na kompie nadal będę grać w FPS-y, strategie i tytuły multiplatfomowe. Skoro nie zmienię rynku, to muszę się jako gracz dostosować. Mam nadzieję, że starczy mi czasu na ogranie tego wszystkiego. A wojny platformowe niech w końcu umrą śmiercią naturalną :)

Jeśli ktoś miałby jakieś porady, wskazówki, ciekawostki, informacje, które warto znać to będę za nie wdzięczny.

3881_508e.gif

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Hmmm... Ostatnio pod newsami o Geohot'cie było dużo komentarzy, że wzrośnie liczba posiadaczy PS3 :tongue:

Wybacz taki żarcik, nie mogłem się powstrzymać :trollface: Wierzę w Ciebie :) BTW: Fajna animacja :cat2:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...