Jump to content

My Immortal

  • entries
    5
  • comments
    22
  • views
    7,695

ArcaniA: Gothic 4 zdobywa niechlubny tytuł najgorszej gry RPG 2010 roku


Guest

156 views

 Share

ArcaniA: Gothic 4 miała być produkcją, która na nowo zdefiniuje kultową serię RPG. Dziś już wiemy, że eksperyment zdecydowanie nie należał do udanych. Znany serwis RPGWatch wraz z czytelnikami przyznali jej anty-zaszczytne pierwsze miejsce w plebiscycie na najgorszą grę RPG 2010 roku.

Arcania_Gothic.jpg

ArcaniA: Gothic 4 nie przypadła do gustu ani krytykom, ani graczom ? średnia ocen produkcji w portalu metacritics.com to zaledwie 64% (PC, X360). Gra, choć mniej toporna i zdecydowanie bardziej przystępna, straciła po drodze mnóstwo charakterystycznych dla serii cech, stając się po drodze prostym i boleśnie liniowym hack and slash?em. To nie mogło się udać.

W RPGWatch czytamy:

?(?) JoWooD zrobił wszystko co było w jego mocy, aby uczynić Aracanię jak najbardziej przystępną dla odbiorców casualowych, a w rezultacie stworzył grę pozbawioną kluczowych elementów dla (byłych) klientów. (?) ArcaniA nie jest ogólnie złą grą. Jest technicznie przyzwoita i sprawdza się jako nowa gra RPG lub action-adventure z elementami RPG . Ale jako czwarta część hardcore?owej serii RPG ArcaniA to kompletne nieporozumienie"

Ktoś jeszcze czeka na konwersję gry na konsolę Play Station 3 oraz zapowiedziany wcześniej duży dodatek Fall of Setarrif?

ZAPRASZAM NA: http://www.onezine.pl

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Zgadzam się całkowicie, jednak osobiście wolę klimat z Gothica, niż wyspę Risena. Ciekawsze uniwersum. Sama Arcania nie jest zła, ale właśnie jak się nie postrzega jej w kontekście Gothica, a tak się po prostu nie da - ja jej w nazwie Gothic nie dałem.

Link to comment

Ja mimo wszystko świetnie bawiłem się przy Gothic 3. Ten świat - coś niesamowitego. Piękny, rozbudowany, olbrzymi, pełny niespodzianek. Klimat ciągle był fajny, ale zapadł się przez płaską fabułę i nieco idiotyczne zadania. Jednak świat - niesamowity.

Warto do niego wrócić po patchu i z quest packiem 4. Jest nieporównywalnie lepszy niż w dniu premiery. Nieporównywalnie.

Link to comment
Dokładnie tak, Mephiston.

Fajnie jak ktoś się zgadza :happy:

A Metallica na Kill'Em All!

A Green Day na Dookie!

Ja mimo wszystko świetnie bawiłem się przy Gothic 3

Też grałem, nawet przeszedłem ale szału nie było. Dużo stracił w stosunku do drugiej części, ale masz rację, świat dalej przyciągał swoją magią.

Link to comment

Po premierze było, że to JoWood strasznie gonił premierę Gothic 3. Z takim rozmachem nie dało się stworzyć interesującej fabuły i niesamowitych questów. Ani tym bardziej zoptymalizować silnika, który technologicznie wyprzedzał inne gry o epokę (jedynie Oblivion miał z nim start). W Risen udowodnili, że da się stworzyć na nim ładną i zoptymalizowaną grę (szkoda, że na 360 jest do kitu). Zobaczymy jak się dalej potoczy historia Gothica. Uniwersum ma jeszcze dużo do zaoferowania.

Link to comment
Uniwersum ma jeszcze dużo do zaoferowania.

Hmm, trochę się przyczepię. Trudno nazwać świat z serii Gothic uniwersum, do tej pory mieliśmy tylko 2 bohaterów i to w jednej krainie. Porównajmy to z LotR czy Star Wars. No na razie cienko przy tym wypada. Nie mówię, że lokacja z tych gier nie ma potencjału, ale daleko im do rozległych, zróżnicowanych wszechświatów.

Link to comment

Mephiston - dobra, trochę przesadziłem. Sam świat wykreowany jest ciekawie i ma dużo do zaoferowania w odpowiednich rękach. O to mi chodziło:)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...