Jump to content
  • entries
    44
  • comments
    259
  • views
    29,948

szkodliwe gry.


L1zard

361 views

 Share

Włączcie dzień dobry TVN i zobaczcie jak telewizja mówi o problemie niektórych graczy.

Czemu mi się wydaje że dzięki takim programom jesteśmy postrzegani jako uzależnieni choćbyśmy grali tylko 2 godziny dziennie?

Edit. Dobra już po ptakach. Na kanale tvn był program dzień dobry tvn i na nim był poruszony problem uzależnienia od komputera. Na kanapie siedział gość niegdyś uzależniony jego mama i psycholog.

Chłopak jest już oczywiście cudownie wyleczony z nałogu i gra tylko 2 godziny dziennie a jego mama jest moją idolką. Stwierdziła że jeżeli nie mamy kontaktu z dzieckiem musimy zrobić konto na facebooku by się z nim porozumieć. Jeżeli się nie uda to z jego znajomymi. No ja gratuluję tej pani za taką myśl,niech tylko uważa na gry facebookowe bo mogą uzależnić!

Oczywiście w programie komputer jak i granie na nim w gry komputerowe jest pokazane jako nałóg i mogę się założyć że rodzice widząc ten program szybko analizując ile czasu spędza jego dziecko przy kompie od razu leca zrobić awanturę zrobić konto na fejsbuku i latać po grupach anonimowych graczy.

Wydaje mi się że przedstawianie komputera/gier z jednej strony jest błędne. Czemu nie zaproszą drugiego gracza który gra umiarkowanie i przedstawić jego sytuację,czy ma szkołę, ile siedzi przed kompem. By pokazać że nie każdy gracz siedzący dłużej niż powinien już jest uzależniony.

Mam nadzieję że jak będzie taki program w tv w przyszłości to gracze będą mieli coś do powiedzenia a nie tylko "eksperci".

Ja lecę grać w bad company 2 i nikt mi nie powie że jestem uzależniony!

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Dajcie spokój to tylko program dla kobiet, dla tych które i tak się na temacie nie znają. Czego można oczekiwać? Na pewno nie profesjonalizmu.

<moher mode on> TVN to zUo! <moher mode off>

Link to comment

Ja mogę powiedzieć na serio ,że jestem uzależniony od WoWa. Od środka sierpnia 2010 do teraz mam już 670h. Jednak jestem wyróżniony (III klasa gimnazjum, średnia 4,77), mam przyjaciół itp.

Link to comment

Dobra rada panowie... wyrzućcie ten cholerny telewizor przez okno. Ja nie włączam już od roku i mam spokój od oglądania tej tvnowskiej papki propagandy, nikt mi nie wywija codziennie o Smoleńsku ani kto tam w sejmie zachował się nieprzyzwoicie. TV ma to do siebie że wymyśli KAŻDĄ bzdurę byle przykuć odbiorce do odbiornika o danej godzinie.

Link to comment

To polecam poszukać sobie odcinku serialu : na dobre i na złe w którym to jest pokazany piękny obraz gracza. Jak to oglądałem myślałem,że padnę ze śmiechu.

Link to comment

No, a później moja mama ogląda taki program i mówi, że jestem uzależniona od gier i "od tych pie*******ch simsów"...

Ostatnio oglądała na TVN Style jakiś program, który tłumaczył system PEGI i przez to nie mogłam sobie kupić GTA III (ale GTA:VC kupiłam parę miesięcy wcześniej, dzięki jej nie wiedzy : D ).

Link to comment

Uzależnienie od gier, tak? A jak nazwać ludzi, którzy telewizor włączają z samego rana, by obejrzeć serwowane na każdy dzień mądrości, gościa próbującego coś ugotować i innego, którzy najchętniej poubierałby wszystkich jak pajaców....? To jest dopiero patologia. "Dzień dobry TVN" i wszystkie tego typu ranne pantofle również mogą uzależniać i działać nawet jeszcze gorzej niż gry, bo głupi ludzie myślą, że wszystko, co tam powiedzą, jest mądre i wartościowe. A poza tym - przecież lepiej obejrzeć głupi program w TV, niż zjeść śniadanie z rodziną, prawda? To jest dopiero hipokryzja ze strony autorów programu...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...