Jump to content
  • entries
    77
  • comments
    272
  • views
    59,451

Final Fantasy - Muzyka


Vlauer

436 views

 Share

Już od jakiegoś czasu zacząłem zagłębiać się w popularny cykl Final Fantasy, grając w najlepsze w część siódmą (recka gwarantowana, jak przejdę) i Dissidię na PSP. I nawiązując do tego oto cyklu, postanowiłem wymienić tutaj swoje ulubione utwory z całej serii (i ich ew remiksy z Dissidii):

Miejmy to już za sobą. Co prawda mimo tego, że uważam, iż OWA to wspaniały utwór, to denerwuje mnie jego nadużywanie w każdej grze z cyklu FF (lub i poza), gdzie Sephiroth pojawia się tylko na scenę, lub dwie (np Kingdom Hearts). Swoją drogą, SEPHIROTH JEST PRZECENIANY! LUDZIE.

Intensywny, 8bitowy utwór. Wielka szkoda, że remix z Dissidii w tym przypadku nie jest w połowie tak wyrazisty jak oryginał, gdyż trąbki są boskie.

Myślę, że wystarczy, jak powiem, że ta piosenka przywróciła mi motywacje i chęci, by grać na gitarze.

*Dissidiowa wersja zaczyna się od 1:40* Uważam, że jak na walkę z wiedźmą, która ma absolutną kontrolę nad czasem, ten kawałek pasuje zna-ko-mi-cie.

Rewelacyjny remix 8bitowego oryginału (część, kiedy zaczynają bić dzwony).

brb, worshipping satan

Muzyka grająca podczas walki z imperatorem, który okaleczył cię, jak byłeś mały, zabił twoich rodziców i spalił twoją rodzinną wioskę. [/clicheoverload]

Kefka. Prawdopodobnie najoryginalniejszy i najlepszy antagonista z całej serii Final Fantasy. Zabił Boga, ZNISZCZYŁ ŚWIAT, niszczy rzeczy tylko i wyłącznie dla przyjemności, a pomimo to jego rozumowanie jest dość logiczne ("Why create, when it will only be destroyed? Why cling to live, knowing, that you have to die?!").

I na koniec jeden bonus z OST płytki Dissidii, piosenka, której nie ma w grze:

http://www.youtube.com/watch?v=pLJB6Uxzl5s

Jestem naprawdę zdziwiony, gdyż nie przepadam za takim poprockiem, a jednak bardzo lubię ten kawałek z jakiegoś powodu, hmmm.

Na tym kończę moją listę ulubieńców, mam nadzieję, że utwory przypadły niektórym do gustu. :)

[fanboy]Swoją drogą, Judge Gabranth z FFXII.... Wow. Antagonista ze słuszną motywacją, który jest najlepszym wojownikiem w królestwie, sędzią, i mówi jak brytyjski Darth Vader? Pretty damn awesome. [/fanboy]

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...